Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Tajemniczy kandydat zastąpi wójt Kobylińską


Kto zastąpi Lucynę Kobylińską na stanowisku wicewójta gminy Jedwabno? Bo to, że ktoś ją zastąpi to pewne. Potwierdził to „Tygodnikowi Szczytno” wójt Sławomir Ambroziak. Nie chciał jednak zdradzić, kim jest osoba, o której myśli.Lucyna Kobylińska na stanowisku wicewójta gminy Jedwabno przepracowała zaledwie trzy miesiące. Z końcem marca zrezygnowała z tej posady.

 

- Właściwie to tak się umawialiśmy, gdy rozmawialiśmy o tym, aby przyszła ona do urzędu – mówi wprost wójt Sławomir Ambroziak. - Wiec nie ma w tym nic zaskakującego. Przynajmniej dla mnie. Choć nie ukrywam, że miałem nadzieję, że pani Lucyna zmieni zdanie i zostanie z nami dłużej.

 

 

Zdrowie i rodzina ważniejsze

 

Lucyna Kobylińska zrezygnowała z pracy, bo miała wylecieć do Stanów Zjednoczonych do córki.

 

- Tak był plan – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno.” - Urodził mi się pierwszy wnuk, więc chciałam być przy nim. Koronawius sprawił, że nie ma teraz możliwości swobodnego podróżowania. Dodatkowo przytrafiła mi się poważna choroba. Zasłabłam podczas szkolenia w Barczewie, dostałam krwotoku. Cudem mnie odratowano, dostałam drugie życie i na razie to o nie muszę zadbać. Nie chcę być pracownikiem, który większość czasu pędzałby na chorobowym, bo to nieuczciwe. Poza tym w środę skończyłam 64 lata i czas chyba więcej uwagi poświęcić sobie i rodzinie. Choć nie ukrywam, że z panem wójtem współpracowało mi się doskonale. Z zazdrością patrzyłam na potężne inwestycje, które idą w gminie Jedwabno, a których brakuje w moim rodzimym samorządzie, czyli Pasymiu.


Reklama

 

 

Tajemniczy kandydat

 

Wójt Sławomir Ambroziak też wysoko oceniał współpracę ze swoją zastępczynią. Jak mówił wielokrotnie ją namawiał, aby została na stanowisku.

 

- Wiem, jak ważne jest zdrowie, dlatego muszę rozejrzeć się jednak za inną osobą i od razu uprzedzę pana pytanie, czy to stanowisko obejmie obecna pani sekretarz? Niekoniecznie.

 

Ale zaraz dodaje, że będzie szukał na swojego zastępcę kogoś w ramach urzędu.

 

- Tak byłoby najlepiej i nie wykluczam, że może to być np. dodatkowo 1/8 etatu, tak jak jest w Świętajnie – tłumaczy. - Tam panią wójt zastępuje sekretarz. Kiedyś było tak z urzędu, dziś niestety nie. Po co jest mi potrzebny zastępca? Od kilku lat gminy zmusza się, aby miały takie stanowiska. Bo trzeba kiedyś wójtowi dać urlop, zwolnienie lekarskie, a może trafi do szpitala na wiele miesięcy. Ktoś wówczas musi podejmować decyzje.

Reklama

 

Kiedy może pojawić się nowy zastępca? - Chciałbym powołać taką osobę jak najszybciej, ale to nie tylko ode mnie zależy – mówi Ambroziak. - Ona też musi wyrazić na to zgodę – dodaje tajemniczo.

 Komentarze do artykułu

Aga

@Irafrez,tak jest nie tylko w Jedwabnie.

xyz

jakieś typowania może?

Pasymiak

Przecież to zdjęcie - to nie pani Kobylińska - dajcie spokój - znam ją osobiście! Nie róbcie jaj z ludzi!

Irafrez

Sama mafia i klika urzeduje radni urzędnicy gminy nikogo nie wezmą obcego sami złodzieje pasożytów społecznych jest w jedwabnie

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama