Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Tajemniczy kandydat zastąpi wójt Kobylińską


Kto zastąpi Lucynę Kobylińską na stanowisku wicewójta gminy Jedwabno? Bo to, że ktoś ją zastąpi to pewne. Potwierdził to „Tygodnikowi Szczytno” wójt Sławomir Ambroziak. Nie chciał jednak zdradzić, kim jest osoba, o której myśli.Lucyna Kobylińska na stanowisku wicewójta gminy Jedwabno przepracowała zaledwie trzy miesiące. Z końcem marca zrezygnowała z tej posady.

 

- Właściwie to tak się umawialiśmy, gdy rozmawialiśmy o tym, aby przyszła ona do urzędu – mówi wprost wójt Sławomir Ambroziak. - Wiec nie ma w tym nic zaskakującego. Przynajmniej dla mnie. Choć nie ukrywam, że miałem nadzieję, że pani Lucyna zmieni zdanie i zostanie z nami dłużej.

 

 

Zdrowie i rodzina ważniejsze

 

Lucyna Kobylińska zrezygnowała z pracy, bo miała wylecieć do Stanów Zjednoczonych do córki.

 

- Tak był plan – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno.” - Urodził mi się pierwszy wnuk, więc chciałam być przy nim. Koronawius sprawił, że nie ma teraz możliwości swobodnego podróżowania. Dodatkowo przytrafiła mi się poważna choroba. Zasłabłam podczas szkolenia w Barczewie, dostałam krwotoku. Cudem mnie odratowano, dostałam drugie życie i na razie to o nie muszę zadbać. Nie chcę być pracownikiem, który większość czasu pędzałby na chorobowym, bo to nieuczciwe. Poza tym w środę skończyłam 64 lata i czas chyba więcej uwagi poświęcić sobie i rodzinie. Choć nie ukrywam, że z panem wójtem współpracowało mi się doskonale. Z zazdrością patrzyłam na potężne inwestycje, które idą w gminie Jedwabno, a których brakuje w moim rodzimym samorządzie, czyli Pasymiu.


Reklama

 

 

Tajemniczy kandydat

 

Wójt Sławomir Ambroziak też wysoko oceniał współpracę ze swoją zastępczynią. Jak mówił wielokrotnie ją namawiał, aby została na stanowisku.

 

- Wiem, jak ważne jest zdrowie, dlatego muszę rozejrzeć się jednak za inną osobą i od razu uprzedzę pana pytanie, czy to stanowisko obejmie obecna pani sekretarz? Niekoniecznie.

 

Ale zaraz dodaje, że będzie szukał na swojego zastępcę kogoś w ramach urzędu.

 

- Tak byłoby najlepiej i nie wykluczam, że może to być np. dodatkowo 1/8 etatu, tak jak jest w Świętajnie – tłumaczy. - Tam panią wójt zastępuje sekretarz. Kiedyś było tak z urzędu, dziś niestety nie. Po co jest mi potrzebny zastępca? Od kilku lat gminy zmusza się, aby miały takie stanowiska. Bo trzeba kiedyś wójtowi dać urlop, zwolnienie lekarskie, a może trafi do szpitala na wiele miesięcy. Ktoś wówczas musi podejmować decyzje.

Reklama

 

Kiedy może pojawić się nowy zastępca? - Chciałbym powołać taką osobę jak najszybciej, ale to nie tylko ode mnie zależy – mówi Ambroziak. - Ona też musi wyrazić na to zgodę – dodaje tajemniczo.

 Komentarze do artykułu

Aga

@Irafrez,tak jest nie tylko w Jedwabnie.

xyz

jakieś typowania może?

Pasymiak

Przecież to zdjęcie - to nie pani Kobylińska - dajcie spokój - znam ją osobiście! Nie róbcie jaj z ludzi!

Irafrez

Sama mafia i klika urzeduje radni urzędnicy gminy nikogo nie wezmą obcego sami złodzieje pasożytów społecznych jest w jedwabnie

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

  Jolanta Magierowska


  2020-09-19 20:26:16
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

  Wpieniony


  2020-09-19 18:28:35
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

  Taki sobie czytelnik


  2020-09-19 14:21:15
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

  Maryan


  2020-09-19 10:29:42
 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55