Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Tajemnicza rezygnacja komendanta Bzymka


Tomasz Bzymek nie jest już komendantem powiatowym policji w Szczytnie. Odszedł na emeryturę. Raport o odejście złożył już w kwietniu, ale ze stanowiskiem pożegnał się 10 maja. Na razie jego obowiązki przejmie zastępca Arkadiusz Napiórkowski.Rezygnacja młodszego inspektora Tomasza Bzymka ze stanowiska komendanta powiatowego szczycieńskiej policji jest dość niespodziewana. Wiadomo jedynie tyle, że raport o odejście ze służby i zwolnienie go z zajmowanego stanowiska złożył już w kwietniu.

 

- To prawda – potwierdza nasze informacje kom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego w Olsztynie. - Taka prośba wpłynęła do komendanta wojewódzkiego i pan komendant przychylił się do niej. Z dniem 10 maja młodszy inspektor Tomasz Bzymek odchodzi na emeryturę.

 

Zadecydowały sprawy osobiste

 

Sam Tomasz Bzymek swoją rezygnację ze służby tłumaczy względami osobistymi.

 

- Zbierałem się z tą decyzją od jakiegoś czasu – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Podyktowana jest wyłącznie sprawami osobistymi. Nie ma żadnego związku z pracą zawodową.

 

Tomasz Bzymek komendantem w Szczytnie był od 17 stycznia 2017 roku. Zastąpił wówczas Cezarego Gołotę. Służbę w policji rozpoczął 1 września 1991 r., a przed objęciem tej funkcji był wykładowcą w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Ma 49 lat.


 

Na razie jego obowiązki przejmie pierwszy zastępca podinsp. Arkadiusz Napiórkowski. Kiedy poznamy nowego szefa szczycieńskich policjantów?

 

- Na to pytanie na razie nie potrafię odpowiedzieć, decyzja w tej gestii należy do pana komendant wojewódzkiego – usłyszeliśmy od komisarza Wasyńczuka.

 

Sporo się dzieje

 

Ostatnimi czasy szczycieńska komendą powiatową w Szczytnie wstrząsnęło kilka skandali. W policyjnej celi zmarł zatrzymany mężczyzna, problemy z prawem miała jedna z policjantek, która w końcu straciła pracę. Ostatnio szczycieńską komendą policji ponownie zainteresowało się Biuro Spraw Wewnętrznych, które wyjaśnia kilka wątków między innymi: nieprawidłowości przy wprowadzaniu danych z mandatów do policyjnego systemu, sprzeniewierzenia i przywłaszczenia pieniędzy z mandatów gotówkowych, ukrywania odcinków formularzy mandatów karnych, posiadania bez zezwolenia amunicji (którą znaleziono u jednego z pracowników cywilnych komendy) oraz brak właściwego nadzoru kogoś z kierownictwa komendy. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratora Rejonowa Olsztyn-Południe.

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:18:24
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
  Autor: Anka
  2019-09-22 09:11:26
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:57:52
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
  Autor: Anka
  2019-09-22 08:50:55
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
  Autor: Marek R.
  2019-09-22 02:31:15
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
  Autor: Paulina
  2019-09-21 22:18:51
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
  Autor: Natalia
  2019-09-21 22:11:33
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
  Autor: Tomasz
  2019-09-21 22:01:12
 • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
  Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-09-21 20:50:48
 • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
  Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
  Autor: Śmieszek
  2019-09-21 20:45:05