Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Tajemnica Generała Samsonowa odkryta?


Odpowiedź na to pytanie oraz inne mogli usłyszeć uczestnicy spotkania autorskiego z autorem książki „Tajemnica Generała Samsonowa” - Sławomirem Ambroziakiem.



W środę, 30 czerwca 2021 r. w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbyło się spotkanie autorskie z Sławomirem Ambroziakiem autorem książki „Tajemnica Generała Samsonowa”, który jest wielkim pasjonatem historii Mazur . Spotkanie nie przez przypadek odbyło się w dawnym kościele ewangelickim, który w czasie I wojny światowej pełnił funkcję lazaretu.

 

Zagadkowa śmierć generała Samsonowa oraz „ukryty skarb” w okolicach Wielbarka zawsze intrygowała miłośników historii. Czy skarb istnieje? Na to pytanie nie uzyskano odpowiedzi, ale jak przebiegła sama „słynna” bitwa pod Tannenbergiem tego wszystkiego i znacznie więcej mogły dowiedzieć się osoby, biorące udział w środowym spotkaniu.


Reklama

 

Przez ponad półtora godziny autor książki wraz z zaproszonym gościem odkrywali przed słuchaczami tajemnice bitwy i śmierci Generała. Wszystko to zostało zobrazowane na prezentacji, na której ukazano historyczne zdjęcia m. in.: pokazujące tereny, na których odbywały się działania wojenne. Obecne osoby na spotkaniu z zaciekawieniem słuchały opowieści o jednej z „najsłynniejszych” bitew jakie rozegrały się na tutejszych ziemiach.

 

Reklama

Jakie jeszcze tajemnice zostały odkryte? Tego można dowiedzieć się w książce „Tajemnica Generała Samsonowa” , która została wydana przez lokalne Mazurskie Stowarzyszenie Regionalne.

MZ



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Gminna szkoła w granicach miasta
    Jestem za, popieram w 100%!

    Weronika


    2021-09-19 19:09:52
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Sam zadajesz pytania , sam sobie odpowiadasz.

    Brawo XXX !!!


    2021-09-19 15:36:14
  • Będzie swoja woda
    Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

    Robert Częścik


    2021-09-19 13:26:06
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

    XXX


    2021-09-19 11:39:24
  • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
    Żenada żłobek w szkole

    Andrzej


    2021-09-19 08:01:04
  • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
    13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

    Potężny LegwanZORD


    2021-09-18 23:07:50
  • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
    W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

    Ms


    2021-09-18 07:55:41
  • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
    celebryci na pierwszym planie...

    gość


    2021-09-18 06:21:39
  • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
    Za 100 lat ????????????

    Follower


    2021-09-17 19:38:00
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

    massakra


    2021-09-17 15:28:24