Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Tacy pracownicy to „skarb”, zaangażowali się aż za bardzo


Mówi się, że znalezienie dobrej pracy w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Mówi się też, że dobry pracownik to skarb. Pracowitość, pewność siebie, umiejętność pracy w zespole i pomysłowość to jedne z wielu cech, które pożądany na rynku pracownik powinien posiadać. Można by rzec, że dwóch mieszkańców gminy Myszyniec takowe cechy posiadało, jednak wykorzystało je trochę nie w tym kierunku, co trzeba. Niebawem 24 i 33-latek staną przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Teraz za kradzież cudzego mienia grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.W miniony piątek (06.08.21r.) szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno - rozpoznawczych ustalili, że w dniu 4 sierpnia br. z terenu jednej z posesji położonej na terenie miasta, nieznani sprawcy dokonali kradzieży elementów rusztowań o łącznej wartość 20 tys. złotych.


Reklama

 

- Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem firmy budowlanej, który potwierdził ten fakt i po kontakcie z mundurowymi złożył stosowne zawiadomienie o popełnionym na jego szkodę przestępstwie - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili, kto mógłby być zamieszany w ten proceder. Na terenie gminy Myszyniec zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 33-lata. Sprawcy od razu przyznali się do zdemontowania i kradzieży rusztowań tłumacząc swoje postępowanie brakiem kontaktu z szefem i brakiem porozumienia, co do wypłaty należności za wykonane przez nich zlecenie.

Reklama

 

Kryminalni odzyskali skradzione mienie, które niebawem trafi do właściciela. 24 i 33-latek usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Niebawem ich sprawą zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 Komentarze do artykułu

Powinno byc tak.

Facet oddaje im kase oni rusztowanie. Facet ktory nie daje pensji w zasadzie tez jest zlodziejem.

Tadeusz Witalij Jebiewdenko

Nie żebym pochwalał zachowanie zatrzymanych,ale obiektywnie patrząc,to ciekawym aspektem w całej tej sprawie,jest spór finansowy.Bo wielu jest takich \"januszy biznesu\",którzy lubią nie pamiętać o takim czymś jak wypłata dla pracownika.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama