Wtorek, 26 Październik
Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora -

TRZY BRAMKI I TRZY PUNKTY

Po fatalnej serii porażek dla Błękitnych każdy mecz, zwłaszcza z rywalami z dolnej części tabeli, to przysłowiowe spotkanie za sześć punktów. W sobotę pasymscy piłkarze udali się do Olsztynka na mecz z sąsiadującą w tabeli Olimpią.

Błękitni świadomi, jak ważne jest to spotkanie, od pierwszych minutach ruszyli do ataku. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry dobrą okazję miał Patryk Malanowski, niestety uderzył niecelnie. W 17. minucie z boku boiska przejął Jakub Kulesik, który chwilę później popisał się ładnym dośrodkowaniem do Patryka Kowalewskiego, a ten po przyjęciu piłki pewnie pokonał bramkarza. To była pierwsza ligowa bramka w tym sezonie 18-letniego pomocnika Błękitnych. Po niecelnej odpowiedzi gospodarzy pasymscy piłkarze przeprowadzili kilka składnych lecz nieskutecznych akcji. Gospodarze odpowiadali akcjami i.. nieskutecznością. Błękitni mieli dużo szczęścia i do szatni schodzili prowadząc 1:0.

Kilka minut po zmianie stron ponownie dobrą okazję uzyskał Kowalewski. Otrzymał ładne podanie od Malanowskiego, ale bramkarz przewidział jego strzał i zatrzymał piłkę. Rafał Miara, czyli były goalkeeper Błękitnych był górą także w następnej akcji rywali, kiedy obronił strzał Malanowskiego. W 59. minucie Kamil Kępka wykonywał rzut rożny, w polu karnym najlepiej odnalazł się Aleksander Dobrzyński, który strzałem głową podwyższył prowadzenie. Dziesięć minut przed końcem spotkania sam na sam z bramkarzem wyszedł Patryk Malanowski, podciął piłkę, a ta po odbiciu od poprzeczki wpadła do siatki. 3:0!

Skład: 1. Brzozowski – 6. Walczak, 21. Świercz, 8. B. Nosowicz, 18. Mikulak – 13. Kępka, 16. P. Kowalewski, 14. Dobrzyński, 77. Balcerzak (82’ 26. Stańczak), 17. Kulesik (’52 12. Gołaszewski) – 10. Malanowski (’85. 5. Chlebowski).

Niewykorzystani rezerwowi: 3. Młotkowski, 4. Łukaszewski, 22. Zink, 69. Jędrzejewski.

PUCHAROWE DERBY DLA OMULWI

W II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski w Wielbarku doszło do starcia pomiędzy miejscową Omulwią i Błękitnymi Pasym.

Patryk Malanowski, trener jedynego czwartoligowca z naszego regionu postanowił wprowadzić kilka rotacji w składzie na mecz pucharowy. Sam zasiadł na ławce rezerwowych, od pierwszej minuty po raz pierwszy w tym sezonie zagrali Piotr Młotkowski i Kuba Chlebowski, w bramce wystąpił rezerwowy Krystian Zink, a w środku pola zagrał nominalny stoper Bartosz Nosowicz. Z powodu kartek w tym spotkaniu pauzował także Szymon Chrzanowski.

W 13. minucie fatalnie w polu karnym zachował się obrońca Błękitnych, który sfaulował zawodnika gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Abramczyk, który bez problemu pokonał bramkarza pasymskiego zespołu. Po chwili mieliśmy przerwę w grze, ponieważ na boisku pojawił się… pies. Tuż przed przerwą Błękitni mogli doprowadzić do wyrównania, jednak najpierw Młotkowski, a po chwili Kowalewski trafiali w słupek.

W 65. minucie Omulew miała rzut wolny. Świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Daniel Włodkowski i tym samym podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Dziesięć minut później Kuba Kulesik wykorzystał podanie Daniela Gołaszewskiego i bez problemu zdobył bramkę kontaktową. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy za sprawą Patryka Płoskiego zdobyli kolejną bramkę z rzutu wolnego i tym samym ustalili wynik meczu na 3:1.

Omulew: 12. Woźny – 19. Buła, 3. Włodkowski (’89 2. Nowakowski), 4. Płoski, 5. Gąsiewski – 13. Bagiński, 8. Gut (86’ 6. Jabłonowski), 20. Miłek (56’ 14. Murawski), 9. Musioł (52’ 7. Miłek), 10 Abramczyk – 11. Nowakowski (16’ 17. Remiszewski).

Niewykorzystany rezerwowy: 1. Wnuk.

Błękitni: 1. Zink – 6. Walczak (46’ 14. Dobrzyński), 26. Stańczak, 21. Świercz, 5. Chlebowski – 77. Balcerzak, 3. Młotkowski, 8. Nosowicz, 16. Kowalewski (65’ 17. Kulesik), 10. Kępka – 9. Gołaszewski (75’ 69. Jędrzejewski).

Niewykorzystani rezerwowi: 4. Łukaszewski, 12. Brzozowski, 13. Malanowski.