Reklama


Reklama

Szydlik, jak szeryf! Nagroda za przestępcę (zdjęcia)


Po gminnej wigilii ktoś zdemolował park w Dźwierzutach. Marianna Szydlik, wójt gminy jest oburzona i nie czekając na policyjne ustalenia wzięła sprawy w swoje ręce. Szuka sprawców. O pomoc poprosiła mieszkańców gminy. Kto ich ustali i wskaże dostanie 500 zł nagrody.Połamane drzewka, zniszczona choinka, porozrywane iluminacje świetlne, rozsypany popiół, koksowniki i znaki drogowe w rzece... Taki widok ujrzeli w parku mieszkańcy Dźwierzut następnego dnia po gminnej wigilii.

 

Sprawą zajmują się policjanci. Ten widok i czyn oburzył też wójt Mariannie Szydlik. Na swoim profilu facebookowym napisała: „Nie umiem wyjaśnić i pojąć dlaczego... Nie ma mojej zgody na dewastację i brak szacunku dla ludzkiej pracy, dlatego wyznaczam nagrodę - 500 złotych - dla osoby, która wskaże sprawcę tych działań. Proszę o informację w wiadomości prywatnej.”

 


Reklama

Pani wójt w rozmowie z naszym dziennikarzem podtrzymuję swoją propozycję.

 

- Jeśli to pomoże w ustaleniu sprawcy, bądź sprawców, to dlaczego mam z tego rezygnować – mówi. - Poza tym nie spodziewałam się, że nasi mieszkańcy aż tak aktywnie odpowiedzą na mój apel. Nie mogę i nie chcę zdradzić na razie, czy udało ustalić się sprawców, ale cieszy mnie bardzo to, że mieszkańcom naprawdę zależy na gminnym mieniu i porządku. Niektórzy sami zaczęli szukać tych wandali.

 

Incydent w parku sprawił, że gmina poważnie zastanawia się nad wprowadzeniu systemu monitoringu w Dźwierzutach. Poczyniono już pewne kroki. Zlecono opracowanie projektu technicznego.

Reklama

 

- Otrzymam go jeszcze w grudniu – mówi wójt Szydlik. - Na razie nie wiem, ile kamer może się pojawić, ale na pewno pojawią się one w parku, centrum, czy w okolicach przystanków autobusowych. Myślę, że monitoring rozwiąże sprawę takich nieodpowiedzialnych zachowań, jak to miało miejsce w parku. Kamery mogą pojawić się już w nowym roku.

 Komentarze do artykułu

mieszkaniec

Trafna podpowiedź

Podpowiadacz

Ale ta nasza wójt to gamoń. Toć przecież jakiś czas temu lokalny przedsiębiorca w ramach rekompensaty za niewłaściwe spuszczanie ścieków do gminnej oczyszczalni zainwestował w monitoring. Biznesmen okazał skruchę więc ja tam mu wierzę, że już tak się nie pomyli a monitoring jest zbędny w oczyszczalni. Nie wiem czy dalej tłumaczyć czy nasza najukochańsza Pani Wójt się kapnie jak rozwiązać problem monitoringu w parku? W każdym razie najlepszego w nowym roku ;)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze