Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Szydlik, jak szeryf! Nagroda za przestępcę (zdjęcia)


Po gminnej wigilii ktoś zdemolował park w Dźwierzutach. Marianna Szydlik, wójt gminy jest oburzona i nie czekając na policyjne ustalenia wzięła sprawy w swoje ręce. Szuka sprawców. O pomoc poprosiła mieszkańców gminy. Kto ich ustali i wskaże dostanie 500 zł nagrody.Połamane drzewka, zniszczona choinka, porozrywane iluminacje świetlne, rozsypany popiół, koksowniki i znaki drogowe w rzece... Taki widok ujrzeli w parku mieszkańcy Dźwierzut następnego dnia po gminnej wigilii.

 

Sprawą zajmują się policjanci. Ten widok i czyn oburzył też wójt Mariannie Szydlik. Na swoim profilu facebookowym napisała: „Nie umiem wyjaśnić i pojąć dlaczego... Nie ma mojej zgody na dewastację i brak szacunku dla ludzkiej pracy, dlatego wyznaczam nagrodę - 500 złotych - dla osoby, która wskaże sprawcę tych działań. Proszę o informację w wiadomości prywatnej.”

 


Reklama

Pani wójt w rozmowie z naszym dziennikarzem podtrzymuję swoją propozycję.

 

- Jeśli to pomoże w ustaleniu sprawcy, bądź sprawców, to dlaczego mam z tego rezygnować – mówi. - Poza tym nie spodziewałam się, że nasi mieszkańcy aż tak aktywnie odpowiedzą na mój apel. Nie mogę i nie chcę zdradzić na razie, czy udało ustalić się sprawców, ale cieszy mnie bardzo to, że mieszkańcom naprawdę zależy na gminnym mieniu i porządku. Niektórzy sami zaczęli szukać tych wandali.

 

Incydent w parku sprawił, że gmina poważnie zastanawia się nad wprowadzeniu systemu monitoringu w Dźwierzutach. Poczyniono już pewne kroki. Zlecono opracowanie projektu technicznego.

Reklama

 

- Otrzymam go jeszcze w grudniu – mówi wójt Szydlik. - Na razie nie wiem, ile kamer może się pojawić, ale na pewno pojawią się one w parku, centrum, czy w okolicach przystanków autobusowych. Myślę, że monitoring rozwiąże sprawę takich nieodpowiedzialnych zachowań, jak to miało miejsce w parku. Kamery mogą pojawić się już w nowym roku.

 Komentarze do artykułu

mieszkaniec

Trafna podpowiedź

Podpowiadacz

Ale ta nasza wójt to gamoń. Toć przecież jakiś czas temu lokalny przedsiębiorca w ramach rekompensaty za niewłaściwe spuszczanie ścieków do gminnej oczyszczalni zainwestował w monitoring. Biznesmen okazał skruchę więc ja tam mu wierzę, że już tak się nie pomyli a monitoring jest zbędny w oczyszczalni. Nie wiem czy dalej tłumaczyć czy nasza najukochańsza Pani Wójt się kapnie jak rozwiązać problem monitoringu w parku? W każdym razie najlepszego w nowym roku ;)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

  Śmieszek


  2020-02-15 17:04:45

Reklama