Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Szukają dyrektora od sportu


Na przełomie marca i kwietnia zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora Szkoły Sportowej w Szczytnie. - Szukamy dobrego menedżera – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.Fot. W maju ubiegłego roku deklarację współpracy przy tworzeniu szkoły sportowej podpisali burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski i starosta szczycieński Jarosław Matłach.


Reklama

 

Utworzenie szkoły sportowej w Szczytnie to autorski pomysł nowego burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Placówka powstanie na bazie byłego Gimnazjum nr 2.

 

- Zainteresowanie szkołą przerosło moje oczekiwania – mówi Małgorzata Afansajew, koordynator burmistrza do spraw utworzenia placówki. - W tej chwili mamy już 250 chętnych dzieci w 12 oddziałach, ale rekrutacja wciąż trwa. Co prawda w klasie pierwszej i ósmej nie mamy już miejsc, ale za to mamy pojedyncze miejsca w oddziałach: 2, 3, 4, 6 i 7. Klasy piątej nie będzie, bo po reformie nie ma tego rocznika.

 

Kolejne testy sprawnościowe przewidziane są w maju, ich zaliczenie jest warunkiem dostania się do szkoły sportowej.

Reklama

 

- Zainteresowani rodzice mogą zgłaszać się na konsultacje do mnie osobiście – mówi Małgorzata Afanasjew. - Dyżuruję w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Lanca w każdy poniedziałek od godz. 11 do 17. Można kontaktować się też ze mną telefonicznie – 603 182 035 – odpowiem na każde pytanie.

 

Na razie w szkole będą dominowały klasy o profilach: piłka siatkowa, piłka nożna i pływanie. Będzie też jednak klasa interdyscyplinarna, w której swoje miejsce znajdą na przykład zawodnicy karate, judo, czy innych dyscyplin mniej popularnych.

 

Na razie wciąż nie wiadomo jednak kto będzie pracował w szkole i kto będzie jej dyrektorem.

 

- Szukamy dobrego menadżera, który zadba o uczniów, nauczycieli i wizerunek tej placówki – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Kogoś z wizją, kto nie boi się wyzwań. Na przełomie marca i kwietnia ogłosimy konkurs na stanowisko dyrektora. Liczę, że będzie duże zainteresowanie.

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Burmistrz wiele obiecał w kampanii wyborczej również to , że dzieci będą mogły jeździc komunikacja miejską bezplatnie i co- nic. Tylko sport i sport

Janek

Mańkowski jako stary marksista wie jak ściemniać :).

Jan kowalski

Jak znam Mańkowskiego.to ktoś po znajomości dostanie ten stołek.

Rodzic

Już wiadomo, że Dobroński????

Mieszkaniec

Po co ta ściema ze strony Mańkowskiego, że będzie konkurs, że szukają, liczy na duże zainteresowanie.... zapewne już wie kto obejmie to stanowisko, a te ich konkursy to czysta fikcja, oczywiście konkurs zostanie ogłoszony i zwycięzca wyłoniony ;)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Szanowni, na zdjęciu nie widać żeby to było miejsce dla niepełnosprawnych więc skąd kierowca pojazdu obok mógł wiedzieć, że jest to auto osoby niepełnosprawnej, musiałby najpierw obejrzeć dokładnie sąsiadujące pojazdy w celu poszukiwania naklejek, kto tak robi, gdzie są takie zapisy w kodeksie ruchu drogowego ? Skoro kierowca zaparkował na miejscu, które nie jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych nie może oczekiwać, że ktoś kto parkuje obok pozostawi 2m odległości, założę, się, że także zostałby sfotografowany za zajęcie dwóch miejsc parkingowych i zwymyślany od \"ślepych\" przez Waszą redakcję. Proszę tak łatwo nie obrażać kierowcy z tego zdjęcia , uważam, że artykuł jest niestosowny, może niech autorzy lepiej wystosują prośbę do władz miasta o utworzenie większej ilości miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zamiast obrażać innych, w dodatku obrażając przy tym o ironio niedowidzących i nie, nie jestem właścicielem pojazdu ze zdjęcia. Więcej empatii dla wszystkich ludzi.

  Kierowca


  2020-05-28 12:21:25
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić (naprawdę nie rozumiem) dlaczego projekty tyle kosztują. W każdym urzędzie siedzą urzędnicy, którzy skończyli szkoły i mają papiery architektów. Czy nie można zrobić tego taniej? Drugi pomysł, to może znaleźć studentów architektury i może w ramach pracy dyplomowej mogliby stworzyć coś takiego.

  WCpiker


  2020-05-28 10:47:19
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00