Reklama


Reklama

Szukają dyrektora od sportu


Na przełomie marca i kwietnia zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora Szkoły Sportowej w Szczytnie. - Szukamy dobrego menedżera – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.Fot. W maju ubiegłego roku deklarację współpracy przy tworzeniu szkoły sportowej podpisali burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski i starosta szczycieński Jarosław Matłach.


Reklama

 

Utworzenie szkoły sportowej w Szczytnie to autorski pomysł nowego burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Placówka powstanie na bazie byłego Gimnazjum nr 2.

 

- Zainteresowanie szkołą przerosło moje oczekiwania – mówi Małgorzata Afansajew, koordynator burmistrza do spraw utworzenia placówki. - W tej chwili mamy już 250 chętnych dzieci w 12 oddziałach, ale rekrutacja wciąż trwa. Co prawda w klasie pierwszej i ósmej nie mamy już miejsc, ale za to mamy pojedyncze miejsca w oddziałach: 2, 3, 4, 6 i 7. Klasy piątej nie będzie, bo po reformie nie ma tego rocznika.

 

Kolejne testy sprawnościowe przewidziane są w maju, ich zaliczenie jest warunkiem dostania się do szkoły sportowej.

Reklama

 

- Zainteresowani rodzice mogą zgłaszać się na konsultacje do mnie osobiście – mówi Małgorzata Afanasjew. - Dyżuruję w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Lanca w każdy poniedziałek od godz. 11 do 17. Można kontaktować się też ze mną telefonicznie – 603 182 035 – odpowiem na każde pytanie.

 

Na razie w szkole będą dominowały klasy o profilach: piłka siatkowa, piłka nożna i pływanie. Będzie też jednak klasa interdyscyplinarna, w której swoje miejsce znajdą na przykład zawodnicy karate, judo, czy innych dyscyplin mniej popularnych.

 

Na razie wciąż nie wiadomo jednak kto będzie pracował w szkole i kto będzie jej dyrektorem.

 

- Szukamy dobrego menadżera, który zadba o uczniów, nauczycieli i wizerunek tej placówki – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Kogoś z wizją, kto nie boi się wyzwań. Na przełomie marca i kwietnia ogłosimy konkurs na stanowisko dyrektora. Liczę, że będzie duże zainteresowanie.

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Burmistrz wiele obiecał w kampanii wyborczej również to , że dzieci będą mogły jeździc komunikacja miejską bezplatnie i co- nic. Tylko sport i sport

Janek

Mańkowski jako stary marksista wie jak ściemniać :).

Jan kowalski

Jak znam Mańkowskiego.to ktoś po znajomości dostanie ten stołek.

Rodzic

Już wiadomo, że Dobroński????

Mieszkaniec

Po co ta ściema ze strony Mańkowskiego, że będzie konkurs, że szukają, liczy na duże zainteresowanie.... zapewne już wie kto obejmie to stanowisko, a te ich konkursy to czysta fikcja, oczywiście konkurs zostanie ogłoszony i zwycięzca wyłoniony ;)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

  Rychu


  2020-12-01 20:12:42
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42