Reklama


Reklama

Szukają dyrektora od sportu


Na przełomie marca i kwietnia zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora Szkoły Sportowej w Szczytnie. - Szukamy dobrego menedżera – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.Fot. W maju ubiegłego roku deklarację współpracy przy tworzeniu szkoły sportowej podpisali burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski i starosta szczycieński Jarosław Matłach.


Reklama

 

Utworzenie szkoły sportowej w Szczytnie to autorski pomysł nowego burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Placówka powstanie na bazie byłego Gimnazjum nr 2.

 

- Zainteresowanie szkołą przerosło moje oczekiwania – mówi Małgorzata Afansajew, koordynator burmistrza do spraw utworzenia placówki. - W tej chwili mamy już 250 chętnych dzieci w 12 oddziałach, ale rekrutacja wciąż trwa. Co prawda w klasie pierwszej i ósmej nie mamy już miejsc, ale za to mamy pojedyncze miejsca w oddziałach: 2, 3, 4, 6 i 7. Klasy piątej nie będzie, bo po reformie nie ma tego rocznika.

 

Kolejne testy sprawnościowe przewidziane są w maju, ich zaliczenie jest warunkiem dostania się do szkoły sportowej.

Reklama

 

- Zainteresowani rodzice mogą zgłaszać się na konsultacje do mnie osobiście – mówi Małgorzata Afanasjew. - Dyżuruję w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Lanca w każdy poniedziałek od godz. 11 do 17. Można kontaktować się też ze mną telefonicznie – 603 182 035 – odpowiem na każde pytanie.

 

Na razie w szkole będą dominowały klasy o profilach: piłka siatkowa, piłka nożna i pływanie. Będzie też jednak klasa interdyscyplinarna, w której swoje miejsce znajdą na przykład zawodnicy karate, judo, czy innych dyscyplin mniej popularnych.

 

Na razie wciąż nie wiadomo jednak kto będzie pracował w szkole i kto będzie jej dyrektorem.

 

- Szukamy dobrego menadżera, który zadba o uczniów, nauczycieli i wizerunek tej placówki – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Kogoś z wizją, kto nie boi się wyzwań. Na przełomie marca i kwietnia ogłosimy konkurs na stanowisko dyrektora. Liczę, że będzie duże zainteresowanie.

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Burmistrz wiele obiecał w kampanii wyborczej również to , że dzieci będą mogły jeździc komunikacja miejską bezplatnie i co- nic. Tylko sport i sport

Janek

Mańkowski jako stary marksista wie jak ściemniać :).

Jan kowalski

Jak znam Mańkowskiego.to ktoś po znajomości dostanie ten stołek.

Rodzic

Już wiadomo, że Dobroński????

Mieszkaniec

Po co ta ściema ze strony Mańkowskiego, że będzie konkurs, że szukają, liczy na duże zainteresowanie.... zapewne już wie kto obejmie to stanowisko, a te ich konkursy to czysta fikcja, oczywiście konkurs zostanie ogłoszony i zwycięzca wyłoniony ;)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01