Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Szpitalny Oddział Ratunkowy zamienia się w oddział covidowy


W środę, 24 marca powstający Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zostanie dostosowany i przekształcony w oddział dla pacjentów z Covid-19 odwiedzili dziennikarze Telewizji Polskiej by pokazać widzom postępy prac.Dziennikarze Telewizji Polskiej odwiedzili powstający w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie - Szpitalny Odział Ratunkowy. Aktualnie trwają prace by przygotować SOR na przyjęcie pacjentów chorych na Covid-19. Dzięki temu Szpital Tymczasowy, który od ubiegłego roku znajduje się w nowej bryle - zyska 30 dodatkowych łóżek. Jak mówili w rozmowie z dziennikarzami starosta szczycieński i dyrektor szpitala - Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i całego województwa stanowi priorytet, stąd decyzja przekształceniu i przygotowaniu kolejnych łóżek dla pacjentów z Covid-19.


Reklama

 

Niezbędny do obsługi pacjentów z Covid-19 sprzęt trafi do szpitala z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W oddanej do użytku pod koniec ubiegłego roku nowej bryle szpitala, gdzie powstał Szpital Tymczasowy znalazło się 70 łóżek, dzięki przekształceniu SOR będzie ich łącznie 100. Każde z nich będzie wyposażone w respirator.

 

Co ważne szpital nie przerywa ciągłości świadczenia usług dla pozostałych pacjentów. Pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

ReklamaKomentarze do artykułu

mengele

A może by tak mengelowcy, zamiast brać udział w tym kowidowym cyrku, zaczęli w końcu ludzi leczyć, co?...może tym sposobem odzyskaliby, chociaż część szacunku...przypomnieć wam treść przysięgi Hipokratesa?...przypomnieć czym jest etyka lekarska?. Prawdziwi lekarze, wbrew ludobójczym rozporządzeniom, zbrodniarzy z Wiejskiej już ratują ludzkie życie, ...a wy?...macie jeszcze coś z człowieczeństwa, czy już tylko pieniądze się dla was liczą? https://dobrewiadomosci.net.pl/48661-szpital-powiatowy-w-klodzku-przywraca-planowane-zabiegi-wbrew-zaleceniom-rzadu/

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43