Poniedziałek, 29 Listopad
Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina -

Reklama


Reklama

Szpital w Szczytnie jak uniwersytet


Szpital w Szczytnie stał się placówką naukową. Właśnie zmieniony został statut instytucji. Dopisano punkt, który umożliwia prowadzenie badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych.



- To nasz ogromny sukces – cieszy się Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Bo to doskonała wiadomość zwłaszcza dla pacjentów, którzy będą mogli liczyć na różnego rodzaju innowacje w leczeniu. Ten zapis to konsekwencja wielu rzeczy, ale przede wszystkim doskonałej kadry medycznej, która chce się rozwijać, prowadzić badania i szukać jak najlepszych metod leczniczych dla pacjentów naszego szpitala.


Reklama

 

Z takich działań cieszy się szefowa szpitala w Szczytnie Beata Kostrzewa.

 

- To pokazuje, że nasi medycy mają pomysły, chcą czegoś więcej – mówi. - To też szansa na zatrzymanie doskonałych specjalistów oraz przyciągniecie ich do nas. Świetnie w to wszystko wpisuje się na przykład profesor Sławomir Żegleń, pulmonolog, transplantolog, który już z nami współpracuje i prowadzi badania naukowe. Takimi działaniami rozwijamy medycynę, a co ważne pacjenci naszej placówki będą mieli najszybszy dostęp do nowych metod. To też szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na granty naukowe, czy sprzęt. To wejście naszego szpitala w świat medycyny naukowej i klinicznej.

Reklama



Komentarze do artykułu

Sxpital

Tak, teraz będą, jeszcze eksperymentować na ludziach

Wściekły

Morze wreszcie wynajdą lekarza który przyjmuje i opiekę nocną która faktycznie będzie działać.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • 20 tys. zł pensji dla wójtów i burmistrzów? Szykują się podwyżki
    władza sie wyżywi, jak w prl. im inflacja, drogie paliwo, podwyżka cen gazu prądu może sk...czyć.

    Stefan


    2021-11-29 13:28:32
  • Wojciechowski - wójt odnowiciel... (zdjęcia)
    Jan , cała prawda o byłym burmistrzu wszystko co robił dla miasta to same bzdety i na starość przykleja się do cudzych sukcesów

    Zdzysk


    2021-11-29 09:39:55
  • Wojciechowski - wójt odnowiciel... (zdjęcia)
    Nie rozśmieszajcie mnie tymi tytułami.... Gmina umiera, pracy brak, dzieci nie widzą tu przyszłości a wy mówicie o odnowicielu. Świętym go zróbcie i módlcie się do Pana Wójta... Synowa po znajomości bez konkursu została kierownikiem MOPS. Radni nie odezwą się na sesji bo się boją.... siedzą potulnie jak baranki... Tylko w Szczytnie radni mają to \"coś...\" oni są od radzenia a nie od podnoszenia rąk.

    Tomek


    2021-11-29 09:20:15
  • Koronawirus atakuje gminę, będą wzmożone patrole policji i kontrole sanepidu
    Zobacz Jamka jak właściciele inwentarza się \"wyszczepiają\" ...hahaha...musiałbym być takim bezmyślnym baranem jak Ty, żeby poddać się dobrowolnie eutanazji.>>>https://kryptofama.pl/2020122729111/phil-konieczny/szczepionka-uczyni-ci-wolnym


    2021-11-28 21:54:13
  • Wojciechowski - wójt odnowiciel... (zdjęcia)
    Tak Żuchowski, bardzo rzadko się z tobą zgadzam, ale w tym przypadku co do wójta Wojciechowskiego, zgadzam się w 100%. Czego nie można powiedzieć tak o twojej osobie, ponieważ wszędzie gdzie się tylko da wtrącasz politykę, oraz żerujesz na czyś pieniądzach, na czyjeś pracy, by się tylko pokazać oraz wypromować tanim kosztem.

    Jan


    2021-11-28 21:22:46
  • Gdańska finiszuje
    To jakie działania dla zrealizowania ul. Gdańskiej podejmowali ci panowie? Jakieś interpelacje? Szukanie zewnętrznych funduszy? Nic takiego. Jedyne co zrobili to kilka sesji zdjęciowych po wybudowaniu ulicy i na tym próbują się wylansować ale wszyscy wiedzą że nic w tej sprawie nie zrobili. Nie było ich nawet wtedy gdy przez kilka miesięcy ulica była rozkopana a ekipy budowlanej nie było!

    Mariusz


    2021-11-28 17:00:56
  • Szczycieński zamek „startuje” w konkursie - „Inwestycja z perspektywą”
    Mówisz mieszkańcu Szczytna, że wolałabyś basen zamiast tego zamku ale czy Ty wiesz co robi ten zamek? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest zamek na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym zamkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest zamek społeczny, w oparciu o sześć instytucji, ...który sobie zgnije na świeżym powietrzu.

    Krytyka Krytyczna


    2021-11-27 17:13:09
  • Basen i nowoczesna szkoła powstaną w Kamionku
    Myślę,że koncepcja P. Wòjta WOJCIECHOWSKIEGO o samodzielnej budowie szkoły jest traina.Należy pamiętać co było z wodociągiem .

    Godlewski Sławomir


    2021-11-27 14:19:39
  • Basen i nowoczesna szkoła powstaną w Kamionku
    Rewelacyjny pomysł. W kamionku i przyległych wsiach jest bardzo wiele dzieci w wieku szkolnym które chętnie z tej szkoły skorzystają. Pewnie skorzystają też dzieci ze Szczytna gdyż komunikacja miejska w tym kierunku i jest bardzo dobrze zorganizowana. A naprawdę skończy jak dobrze trafiona inwestycja w centrum miasta dom handlowy Mazur.

    Moeszkaniec


    2021-11-27 11:56:47
  • Basen i nowoczesna szkoła powstaną w Kamionku
    A gdzie basen dla mieszkańców do cholery ile można zostawiać pieniędzy w innych miastach gdzie trzeba ciągle jeździć żeby się zrelaksować to już jest chore

    Daniel