Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szpital powiększy się o SOR


Rozbudowa szpitala w Szczytnie w pełni. A tymczasem 1 lipca ruszyła kolejne wielka inwestycja. Przy placówce od strony obecnej izby przyjęć powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. To oznacza utrudnienia. Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala, już za nie przeprasza i prosi o wyrozumiałość. - Jednocześnie będą szły dwie budowy – mówi.Szpitalny Oddział Ratunkowy to taki szpital w szpitalu – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Bez wątpienia ta inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie. To właśnie tu będą trafiały osoby w przypadkach nagłych, na przykład z wypadków. Przez 24 godziny na dobę będzie tu lekarz, sala operacyjna, zabiegowa, pielęgniarki.

 

 

Ministerstwo dało pieniądze

 

SOR w Szczytnie powstaje, bo Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało projekt, którego wartość sięga 10 mln 254 tys. 279 zł i 5 groszy. Dołożyło też do inwestycji, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, około 7 mln zł. Umowę z Ministerstwem Zdrowia podpisali wicestarosta Jerzy Szczepanek i wicedyrektor ZOZ w Szczytnie Stanisław Zaręba.

 

 

Wykonawczy full service

 

- Inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj, wybuduj, wyposaż, sfinansuj – mówi dyrektor Kostrzewa. - Dzięki temu już w kwietniu 2020 roku będziemy mieli w pełni wyposażony SOR do dyspozycji. Przetarg na realizację wygrała firma Ilho, a podwykonawcą jest firma KIM, która rozbudowuje szpital, więc zna nasze realia.

 

 

Może być zamieszanie


 

Dwie inwestycje w jednym czasie to spore zamieszanie. - Niestety tak, dlatego już dziś przepraszam za nie pacjentów, odwiedzających i proszę o wyrozumiałość – mówi Beata Kostrzewa. - Rozbudowa szpitala ma zakończyć się w lutym, a budowa SOR w kwietniu przyszłego roku. Musimy ten czas jakoś przetrwać. Potem będziemy mieli wszyscy zdecydowanie lepsze warunki, zarówno pacjenci, jak i personel.

 

Szukają lekarzy

 

Z inwestycji i pozyskanych pieniędzy zadowolony jest starosta Jarosław Matłach.

 

- Są to ogromne przedsięwzięcia, ale długo wyczekiwane przez mieszkańców powiatu – mówi. - Poprawią się warunki chorym. Zdaję sobie sprawę, że wybudowanie to jedno, a druga rzecz to pozyskanie lekarzy, których na rynku jest niewielu. Liczymy jednak z panią dyrektor, że nowoczesna placówka przyciągnie chętnych do pracy.

 

Pacjenci i ekonomia

 

W tej chwili w szczycieńskim szpitalu pracuje około 350 osób, w tym 50 lekarzy. Rocznie przez szpital i wszystkie jego przychodnie przewija się około 50 tys. pacjentów. - Jest to ogromna liczba – przyznaje Beata Kostrzewa. - Dzięki obu inwestycjom nasi pacjenci otrzymają lepsze warunki. W przypadku SOR zyska też szpital. Ekonomicznie. NFZ za jedną dobę pracy izby przyjęć płaci około 3 tys. zł. Doba SOR to przychód dla szpitala w kwocie od 9 do nawet 25 tys. zł.Komentarze do artykułu

Marianka

Byliśmy w niedzielę z dzieckiem goraczkujacym i zostaliśmy rzetelne obsłużeni.W oczekiwaniu na wyniki zaproponowano nam wyjście poza szpital a potem zaproszono telefonicznie. W Warszawie nikt tak by nas nie potraktował???? Dziękujemy

Piotr

Nie ma potrzeby udzielania takiej informacji. Jeśli pacjent wymaga pilnej konsultacji lekarskiej w nocy lub w weekend to musi przyjechać na nocną pomoc. A jeśli ma czas wybierać sobie lekarza to w dzień wybiera POZ i lekarza rodzinnego takiego do którego ma zaufanie.

anna

w.jakim celu ta rozbudowa skoro nie ma tam dobrych lekarzy? dyrektorowie owego szpitala skutecznie przez lata odstarszyli wszystkich dobrych tam pracujacych lekarzy, pozostala garstka tych ktorych z uwagi na ich slabe kompetencje i wiedze nikt nigdzie by nie zatrudnil, osobiscie w trosce o swoje zycie unikam tego szpitala, kto tam trafi a wyjdzie zywy jest niczym wiecej tylko szczesciarzem.

...

Fakt, iż znalazły się pieniądze na tak wielką rozbudowę owego szpitala - super. Tylko powiedzmy sobie szczerze,czy to ma rację bytu? Moim zdaniem o personel będzie bardzo ciężko,a powodem jest mała ilość wykształconych osób w Naszym regionie. Kolejna rzecz to pensje dla personelu.. Nikt nie przyjdzie zasilać takiego szpitala za psie pieniądze. Choć naprawdę przydaliby się tu specjaliści. Jak narazie renoma szpitala słaba tym bardziej z personelem ,który aktualnie zasila szpital.

Ania

Pani dyrektor powinna przepraszac jeszcze za to ze zabrania pielegniarkom udzielania informacji pacjentom, jaki lekarz jest na dyżurze na nocnej opiece...

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2019-09-08 21:03:04

Ciesielski z największymi rybami (zdjęcia)

 • Czwartek, 2019-09-05 13:04:53

Maciek w „Szansie na sukces”

 • Czwartek, 2019-09-05 09:59:17

Mistrzostwa Szczytna o zasięgu powiatowym

 • Wtorek, 2019-09-03 14:32:46

Młode siatkarki uczyły się od mistrzów

 • Wtorek, 2019-09-03 13:01:28

Po udręce budowy w szpitalu ma być super


Komentarze

 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
  Autor: Lucjan
  2019-09-16 14:28:18
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
  Autor: Krajan
  2019-09-15 14:29:28
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
  Autor: dr
  2019-09-15 10:37:50
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-09-15 09:38:00
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
  Autor: massakra
  2019-09-14 17:35:27
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
  Autor: Jerzy
  2019-09-14 14:40:43
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
  Autor: Bogdan
  2019-09-14 09:24:26
 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-14 08:49:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
  Autor: Aaa
  2019-09-14 06:07:43
 • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
  A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
  Autor: Śmieszek
  2019-09-13 17:12:30