Reklama


Reklama

Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą


Powoli zbliżają się do końca szpitalne inwestycje: nowe skrzydło oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przez ostatnie dwa lata w placówkę i w nowoczesny sprzęt medyczny zainwestowano ponad 35 milionów złotych. To działania, dzięki którym szpital w Szczytnie będzie należała do grona najnowocześniejszych w województwie. Będą nowe oddziały, doskonały sprzęt, brakuje jedynie... lekarzy. Do pracy w szczycieńskim szpitalu zachęcają dyrektor Beata Kostrzewa i jej zastępca doktor Dominik Górski.Jakich specjalistów szpital zamierza zatrudnić?

 

Trwa ciągła rekrutacja personelu do pracy na oddziałach: wewnętrznym, dziecięcym oraz ginekologiczno-położniczym. Potrzeba nam zarówno lekarzy specjalistów, jak i rezydentów. I zapewniam, że decydując się na związek z naszym szpitalem, nie będą żałować.

 

Pacjenci jednak wciąż mają różne opinie, nie zawsze pozytywne...

 

Jestem przekonana, że większość z nich wypływa z doświadczeń z dalekiej przeszłości. Już dziś nasz szpital jest naprawdę dobrą placówką, a po zakończeniu inwestycji będzie jedną z najnowocześniejszych w województwie. Myślę, że już dziś nie mamy się czego wstydzić. W ostatnich dwóch latach w szpital zainwestowano ponad 35 milionów złotych. Za dwa miesiące nowe skrzydło będzie już oddane do użytku, trochę później zakończy się budowa SOR, mamy lądowisko dla helikopterów LPR, dobrze wyposażone laboratorium, tomograf, pracujemy nad uzyskaniem urządzenia do rezonansu... W nowym skrzydle szpitala uruchomiona zostanie pracownia endoskopowa, jedna z najnowocześniejszych w województwie. Zabiegamy o to, by była ona akredytowana w Towarzystwie Chirurgów Polskich. To wszystko istotnie wpływa na warunki pracy lekarzy, na ich satysfakcję, bo tę buduje przede wszystkim możliwość skutecznego ratowania zdrowia i życia pacjentów.

 

To piękna idea, ale sami lekarze też muszą żyć, mieć za co...

 

Myślę, że warunki finansowe, jakie możemy zapewnić, są atrakcyjne. Na przykład lekarz rezydent otrzyma 2500 zł z naszych środków, a drugie tyle – z dopłaty ministerialnej. Może też dodatkowo zarabiać pełniąc dyżury. Jeśli na pracę w Szczytnie zdecyduje się małżeństwo, to myślę, że podstawowe wynagrodzenie na poziomie 10 tysięcy złotych miesięcznie i to bez możliwych dyżurów, czy pracy w opiece świątecznej i weekendowej, zapewni im nie tylko godną codzienność, ale też stworzy szansę na szybkie uzyskanie własnego mieszkania...


Reklama

 

No właśnie, dach nad głową to też podstawowa potrzeba i zachęta...

 

Niestety, nie posiadamy lokali służbowych, którymi moglibyśmy „zwabiać” lekarzy, jednak – wbrew pozorom – sytuacja mieszkaniowa w Szczytnie jest naprawdę dobra. Wiele mieszkań zostało przygotowanych pod wynajem na przykład dla cywilnych studentów WSPol., a tych jest coraz mniej. Ze znalezieniem dachu nad głową z pewnością nie będzie większego problemu, a i szans na własne mieszkanie w nieodległej perspektywie jest w Szczytnie wiele, o czym świadczy rozwój deweloperskiego budownictwa. Myślę jednak, że dla lekarzy, szczególnie młodych, najważniejsze są możliwości rozwoju zawodowego.

 

I takie szpital też zapewnia?

 

Owszem i to w bardzo szerokim zakresie. Przede wszystkim w szpitalu pracują naprawdę doświadczeni specjaliści, od których młodzi lekarze – rezydenci będą mogli wiele się nauczyć. To właśnie w szpitalach takich jak nasz, powiatowych, można najszybciej zdobyć doświadczenie zawodowe. Taki szpital umożliwia bezpośredni dostęp do procedur, do samodzielnej pracy, a w zawodzie lekarza praktyka jest niezwykle ważnym czynnikiem. Praktyka i rzeczywiste umiejętności to szybsza ścieżka do uzyskania specjalizacji, awansu... Zapewniamy też wsparcie przy różnych innych formach szkolenia, jeśli lekarz – rezydent zechce. Poza tym ze Szczytna nie jest daleko do ośrodków akademickich w Olsztynie czy Białymstoku. Wiemy na przykład, że w Olsztynie planowane jest utworzenie katedry pediatrii, mówi się też o zamiejscowym ośrodku szkolenia dla studentów obcojęzycznych i taki ośrodek może powstanie u nas.

Reklama

 

Ilu lekarzy szpital potrzebuje?

 

Nie określamy liczby precyzyjnie. Po prostu są potrzebni tym bardziej, że część zatrudnionych w Szczytnie lekarzy ma już za sobą – delikatnie mówiąc – czas aktywności zawodowej. Pracują, ale muszimy liczyć się z tym, że zaczną odchodzić na emerytury. To też zachęta dla młodych lekarzy – rezydentów, by szybko się decydowali i wybierali Szczytno. Warto przy tym wspomnieć, że po raz pierwszy w naszym szpitalu, na pediatrii i ginekologii, otworzone zostały po dwa miejsca rezydenckie.

 

Wciąż nie są zajęte?

 

W połowie. Od września zatrudniony zostanie rezydent na pediatrii, podpisaliśmy też już umowę z rezydentem, który od 1 sierpnia będzie pracował na oddziale ginekologicznym.

 

Co ich skusiło?

 

Nie tylko perspektywy rozwoju i poziom szpitala, ale też walory otoczenia: piękno Mazur, cisza, spokój, brak korków, tłoku wielkich miast. My zapewniamy doskonałe warunki pracy, a Szczytno i okolice – codziennego życia. Zachęcam więc lekarzy do skorzystania z naszej oferty. Jest dostępna pod adresem: szpitalszczytno.pl/rekrutacjaKomentarze do artykułu

Mieszkanka

Przydałoby się jeszcze wysłać pracujący personel na szkolenia z empatii i kultury.

Kraj sam sobie winny

Jak się otworzy wolny rynek dla lekarzy to będzie normalnie a w mieście mamy jednego czy dwóch laryngologów czy mam się śmiać czy płakać ?. To tak jakby jeden fryzjer był na cały powiat !! kpiny

Akrobatyczny Mateusz

Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

Szczytnianka 00

No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

szczytnianka

Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39