Środa, 24 Kwiecień, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szlachetne paczki już u rodzin


W trakcie finału część darczyńców dotarła do naszego Magazynu, który mieścił się w kościele Chrześcijan Baptystów. Pozostali darczyńcy, którzy pochodzą z okolic Warszawy czy Olsztyna przekazali swoje dary do magazynów zastępczych. Paczki dotarły ...W trakcie finału część darczyńców dotarła do naszego Magazynu, który mieścił się w kościele Chrześcijan Baptystów. Pozostali darczyńcy, którzy pochodzą z okolic Warszawy czy Olsztyna przekazali swoje dary do magazynów zastępczych. Paczki dotarły do Szczytna dzięki partnerom projektu - grupie Schenker, która przywiozła je z Warszawy oraz szczycieńskim strażakom – ochotnikom, transportującym dary z Olsztyna. Zwożenie darów i ich przyjmowanie odbywało się w nocy z soboty na niedzielę, wolontariusze mieli więc noc ciężkiej pracy zamiast spania. W niedzielę dary rozwożone były do potrzebujących. Jak podkreśla koordynator akcji Łukasz Wróblewski, kolejny sukces szczycieńska Szlachetna Paczka zawdzięcza wielu, bardzo wielu ludziom dobrej woli. Statystyka wskazuje, że wartość tegorocznych szlachetnych paczek rozdanych na terenie powiatu sięgnęła ponad 130 tysięcy złotych, a przy przygotowywaniu każdej z paczek pracowało około 40 osób: to nie tylko darczyńcy, ale też wolontariusze oraz szereg innych osób wspierających działania organizatorów. - W Szczytnie na uznanie i słowa podziękowania zasługują członkowie jednostki 1033 związku „Strzelec”, miejscowi ochotnicy strażacy, Daniel Badysiak oraz Kamil i Magda Obniscy, którzy udostępnili swoje busy, y można było rozwozić dary, a także pracownicy ośrodków pomocy społecznej, którzy pomogli w wytypowaniu nam odpowiednich rodzin - wymienia koordynator. - Wszyscy spisali się na medal! Całemu finałowi towarzyszyła cudowna atmosfera, wspaniali wolontariusze, niezastąpieni darczyńcy, obdarowane rodziny... Każda osoba tworzyła niesamowity klimat. Wiele łez, uśmiechów, radości, wdzięczności ze strony obdarowywanych towarzyszyło nam podczas przekazywania prezentów. Było to piękne, wzruszające przeżycie dla wszystkich.

Jak w przypadku innych akcji o podobnym charakterze, nie brakuje malkontentów, którzy „puszczają w eter” różne negatywne sygnały, głównie o tym, że obdarowane rodziny niekoniecznie na te dary zasługują. - Jako wolontariusze staraliśmy się maksymalnie rzetelnie wybrać rodziny do tego projektu. Nie jesteśmy idealni, nikt z nas też nie jest pracownikiem socjalnym, każdy z nas mógł popełnić błąd sugerując się subiektywnymi odczuciami przy wyborze rodziny czy ocenie przedstawionej przez nią swojej historii. Dla mnie osobiście, sukcesem poprzedniej edycji jest fakt, iż większości z obdarowanych rodzin pomoc była niezbędna na dany czas! Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – wyjaśnia Łukasz Wróblewski. - Naszym pragnieniem jest, a także ideą przewodnią całej akcji, aby otrzymana pomoc stała się dla nich nie tylko wsparciem materialnym, ale i impulsem do zmiany sytuacji.


W środę, 16 grudnia, o godz. 16. w kościele Chrześcijan Baptystów odbędzie się gala podsumowująca tegoroczną edycje Szlachetnej Paczki. Tak jak w poprzednim roku wydarzenie uświetni zespół Misio Musica z Trójmiasta, wykonując Kolędy Narodów. - Zapraszam na tę galę całą społeczność naszego powiatu – mówi Łukasz. - Niech wszystkim tym, którzy sprawili, że ta edycja mogła zakończyć się sukcesem spełni się obietnica z Przypowieści Salomona 11:25 „Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony, a kto innych pokrzepia, sam będzie pokrzepiony”.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Za stan wspólczesnego stanu piłko nożnej odpowiada w głownej mierze niejaki Pan Zbignie Magnuszewski, przez lata szara eminencja, nastepnie pierwszy który pogrązył MKS aby podlizac sie Błekitnym ( wyciagając najlepszych z MKSu ) powodując kolejne spadki druzyny ze Szczytna. Nastepnie powracając na zgliszcza tego co zostało aby mienic się zbawcą szczycienskiego futbolu, by ostatecznie zostawić zdezoerientowane zielone i zagubione towarzystwo zwane zarządem.
  Autor: piłjarz płotkarz
  2019-04-24 17:04:23
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Połowa rady miejsckiej to byli piłkarze bądź sportrowcy, niektórzy juz drugą i wiecej kadencji, wiec efekty jesli chodzi o sport w Szczytnie sa widoczne :). Ruina na SKS , ruina na Ślaskiej, hala Wagner hmmm każdy widzi jak jest po wieloletnich rządach pana L. Sport organizowany jest w Szczytnie przez stowarzyszenia typu Morsy czy Jurund nastawione na lansowanie sie i zbieranie wpisowego za imprezy zamiast na proowanie zdrowego trybu życia. Także panie Romanie na wiele to nie ma co liczyc!
  Autor: piłkarka
  2019-04-24 16:57:29
 • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
  Najlepiej stare wyrzucić tak trzymać trzeba od pani Górskiej wymusić zwrot lamp lub ewentualnie podać do sądu w trybie cywilnym o zwrot lamp.
  Autor: Nowak
  2019-04-24 08:37:01
 • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
  Szanowny Czytelniku, nalezy zadać organowi, tj. burmistrzowi, pisemne zapytanie w trybie ustawy z 6.09.2001 o dostępie do informacji publicznej . Organ jest obowiazany udzielić odp. w ciagu 14 dni, nie później niz w ciagu 2 m-cy. Wniosek o inf. jest oczywiscie bezpłatny.
  Autor: Czytelnik_2
  2019-04-23 23:26:51
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Do DR - popieram zdanie: \"...kto skusi się na 26 apartamentów w Szczytnie. Ludzie szukają spokoju, komfortu, piękna krajobrazu- a tu co widok na \\\"Zacisze\\\", hałas na orliku, o komforcie nie wspomnę.\" Fakt, obłażąca z tynku zabytkowa szkoła obok to też mało szałowy widok. A co do zapotrzebowanie na apartamenty w Szczytnie, to podobnie obawiam się o sklepy w nowej mega galerii po kinie.
  Autor: kaj
  2019-04-23 21:29:07
 • Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?
  No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.
  Autor: kaj
  2019-04-23 21:12:44
 • Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół
  No i w tym mieście nie ma talentów!
  Autor: Śmieszek
  2019-04-23 19:04:32
 • Egzaminy mimo strajku
  Do Rodzica. Chodzi o to, że dobrze opłacany nauczyciel jest dobrze przygotowany do swoich zajęć w szkole. Np. chodzi do teatru, czy ta książki - różne - zaznaczam, śledzi, co się dzieje w internecie, śledzi, co dzieje się w kraju i na świecie. Bo tak, jak ty - Rodzicu - jest odpowiedzialny za rozwój Twojego dziecka. Musi mieć w sobie iskrę, która pozwoli \"w aniołów przemienić\" zwykłych zjadaczy chleba. Aby młodzi mieli ambicję, chcieli odkrywać świat we wszystkich jego wymiarach. tak, ciekawość świata! Do jej rozbudzania służy nauczyciel, który również podaje narzędzia, aby móc ten świat poznawać! To nie testy, to nie punkty! To wiedza! Zamień się z nauczycielem na tydzień pracy - z gromadą przynajmniej 25 osobowości w ramach pensum. Nie jestem nauczycielem, ale wystarczą mi moje dzieci w domu.
  Autor: Śmieszek
  2019-04-23 15:12:16
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Czy to ta Pani co garnki sprzedaje?
  Autor: Rafał
  2019-04-23 13:21:09
 • Szczytno chce przystąpić do sieci miast Cittaslow
  To tego Rafala wybrali na przedstawiciela do promowania miasta poza jego granicami ale wstyd. Koleś z taką........
  Autor: Karol
  2019-04-23 13:16:24