Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Szlachetna Paczka potrzebuje wolontariuszy


Trwają przygotowania do akcji Szlachetna Paczka w naszym powiecie. W tym roku wolontariusze akcji odwiedzili 48 rodzin, 42 włączyli do pomocy (29 z powiatu i 13 ze Szczytna). - Tym razem skupiamy się bardziej na seniorach – mówi Adam Kamiński, lider rejonu powiat szczycieński.



Adam Kamiński w Szlachetnej Paczce jest od 5 lat. Ma 21 lat, jest uczniem szkoły policealnej.

 

- Zaczynałem jako wolontariusz wspomagający jeszcze za czasów Łukasza Wróblewskiego, potem przejąłem rolę lidera – wspomina. - Przez te lata struktura ubóstwa poważnie się zmieniła. W rodzinach wielodzietnych go nie ma lub jest rzadkością. 500+ zrobiło swoje. Widać, że standard życia takich rodzin się podniósł. My, w przeciwieństwie do MOPS-ów, dochód z 500+ wliczmy do dochodu rodziny. Ubóstwo w tej chwili w naszym powiecie najbardziej dotyka osoby samotne i starsze. Dlatego teraz skupiamy się głównie na pomocy seniorom. Spośród 42 rodzin, zakwalifikowanych samotnych seniorów jest aż 26. Potrzeby są różne. Sprzęt AGD, lodówki, pralki, opał na zimę...


Reklama

 

W tej chwili Szlachetna Paczka w Szczytnie ma 23 darczyńców. Jeśli ktoś chce dołączyć do grona tych bohaterów może wybrać rodzinę, poznać jej potrzeby za pomocą strony: www.szlachetnapaczka.pl

 

- Magazyn składowania rzeczy od darczyńców znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie – mówi Adam Kamiński. - Dostaniemy też wsparcie z Warszawy. Dotrze do nas tir z rzeczami dla potrzebujących. I tu mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy chcieliby i mogliby nam pomóc przy jego rozładunku. Szukamy wolontariuszy. Chętnych proszę o kontakt telefoniczny ze mną 662-689-517. Przyda się każda para rąk. Potrzebujemy też wsparcia logistycznego, czyli kierowców z samochodami dostawczymi. Dary będziemy rozwozić od 7 do 8 grudnia. Jeśli ktoś ma czas, zapraszam. Bez tej pomocy będzie nam naprawdę trudno dostarczyć pomoc na czas.

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-09-18 11:23:17

Szczytno potrzebuje nowej energii

  • Środa, 2018-08-15 12:13:52

Bartek potrzebuje naszej pomocy

  • Czwartek, 2017-12-07 12:24:56

Ruszyła szlachetna paczka w naszym powiecie

  • Czwartek, 2015-10-15 09:40:01

Szlachetna Paczka szuka superbohaterów

Reklama


Komentarze

  • Koperta czy dobre słowo?
    jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
    Autor: seb
    2020-01-24 10:55:29
  • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
    Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
    Autor: atom
    2020-01-24 10:46:39
  • Galeria Jurand odsłania tajemnice
    Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
    Autor: Zbyszek
    2020-01-24 10:20:00
  • Nie wszyscy porzucają Szczytno
    To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
    Autor: lena
    2020-01-24 09:25:18
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
    Autor: Manek
    2020-01-23 22:40:00
  • Koperta czy dobre słowo?
    Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
    Autor: Arek
    2020-01-23 22:08:06
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
    Autor: pirania
    2020-01-23 20:48:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
    Autor: massakra
    2020-01-23 20:42:24
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
    Autor: czytelnik
    2020-01-23 19:25:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
    Autor: Atom
    2020-01-23 16:20:43