Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Szlachetna Paczka potrzebuje wolontariuszy


Trwają przygotowania do akcji Szlachetna Paczka w naszym powiecie. W tym roku wolontariusze akcji odwiedzili 48 rodzin, 42 włączyli do pomocy (29 z powiatu i 13 ze Szczytna). - Tym razem skupiamy się bardziej na seniorach – mówi Adam Kamiński, lider rejonu powiat szczycieński.



Adam Kamiński w Szlachetnej Paczce jest od 5 lat. Ma 21 lat, jest uczniem szkoły policealnej.

 

- Zaczynałem jako wolontariusz wspomagający jeszcze za czasów Łukasza Wróblewskiego, potem przejąłem rolę lidera – wspomina. - Przez te lata struktura ubóstwa poważnie się zmieniła. W rodzinach wielodzietnych go nie ma lub jest rzadkością. 500+ zrobiło swoje. Widać, że standard życia takich rodzin się podniósł. My, w przeciwieństwie do MOPS-ów, dochód z 500+ wliczmy do dochodu rodziny. Ubóstwo w tej chwili w naszym powiecie najbardziej dotyka osoby samotne i starsze. Dlatego teraz skupiamy się głównie na pomocy seniorom. Spośród 42 rodzin, zakwalifikowanych samotnych seniorów jest aż 26. Potrzeby są różne. Sprzęt AGD, lodówki, pralki, opał na zimę...


Reklama

 

W tej chwili Szlachetna Paczka w Szczytnie ma 23 darczyńców. Jeśli ktoś chce dołączyć do grona tych bohaterów może wybrać rodzinę, poznać jej potrzeby za pomocą strony: www.szlachetnapaczka.pl

 

- Magazyn składowania rzeczy od darczyńców znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie – mówi Adam Kamiński. - Dostaniemy też wsparcie z Warszawy. Dotrze do nas tir z rzeczami dla potrzebujących. I tu mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy chcieliby i mogliby nam pomóc przy jego rozładunku. Szukamy wolontariuszy. Chętnych proszę o kontakt telefoniczny ze mną 662-689-517. Przyda się każda para rąk. Potrzebujemy też wsparcia logistycznego, czyli kierowców z samochodami dostawczymi. Dary będziemy rozwozić od 7 do 8 grudnia. Jeśli ktoś ma czas, zapraszam. Bez tej pomocy będzie nam naprawdę trudno dostarczyć pomoc na czas.

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-04-29 16:32:38

10 wolontariuszy wspomaga seniorów

  • Wtorek, 2018-09-18 11:23:17

Szczytno potrzebuje nowej energii

  • Środa, 2018-08-15 12:13:52

Bartek potrzebuje naszej pomocy

  • Czwartek, 2017-12-07 12:24:56

Ruszyła szlachetna paczka w naszym powiecie

Reklama


Komentarze

  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

    Wedkarz


    2020-06-04 08:39:29
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

    Wędkarz


    2020-06-04 08:15:50
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

    MJS Blue


    2020-06-04 07:09:35
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

    Boleń


    2020-06-04 00:21:43
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

    Spychowo


    2020-06-03 22:34:43
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

    Michał Wanda


    2020-06-03 22:28:52
  • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
    Powodzenia, super

    Gość


    2020-06-03 21:19:02
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

    Roman Maryl A.G


    2020-06-03 19:45:12
  • Odłów ryb z drugiej strony barykady
    Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

    Nicram1222