Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Szkolna społeczność pomaga Weronice


Kiermasz ciast, który odbył się we wtorek w SP 6 zapoczątkował akcję pomocy rodzinie Kalickich ze Szczytna. Weronika, 9-letnia uczennica trzeciej klasy, walczy z chłoniakiem. - Chorobę u córki zdiagnozowano na początku września – mówi pani Justyna, mama Weroniki. - Od tej chwili poddawana jest intensywnemu leczeniu, głównie chemioterapii, w szpitalu w Warszawie. I tak to trwa: tydzień w szpitalu, dwa tygodnie w domu, pod warunkiem, że Weronika czuje się w miarę dobrze, a nie zawsze tak jest.Mamę Weroniki zaniepokoiło zdrowie córki, gdy dostrzegła nabrzmiałe, powiększone węzły chłonne pod lewą pachą. - Jedna, druga biopsja potwierdziły najgorsze obawy, że to chłoniak Hodgkina. Później, gdy czytałam wiele na jego temat, przekonałam się, że o chorobie mogły świadczyć inne, wcześniejsze objawy: swędzenie skóry po kąpieli, suchy męczący kaszel, obfite pocenie się w nocy. Ale to takie „detale”, które zwykle nie budzą większego niepokoju, przypuszczam, że wszyscy by je bagatelizowali – przyznaje pani Justyna.


Reklama

 

- Na szczęście powiększone węzły chłonne zauważyłam szybko. Obecnie choroba córki znajduje się w tzw. III stadium, ale mam oczywiście nadzieję... Nie, mam pewność, że wszystko będzie dobrze, chociaż to jeszcze długa droga.

 

Weronika jest najstarszym z trojga dzieci państwa Kalickich. Dwoma młodszymi synami (4 i 2 latka), gdy Obie „dziewczyny” są akurat w szpitalu, opiekuje się tata, na co dzień pracownik Safilinu.

Reklama

 

- Tylko mąż pracuje, ja zajmuję się domem i dziećmi... To znaczy zajmowałam się, bo teraz większość czasu spędzam z Weroniką czy to w szpitalu czy w domu też – mówi pani Justyna.

 

Leczenie jest bezpłatne, ale nie do końca, bo wyjazdów, przejazdów i towarzyszenia choremu dziecku nikt nie refunduje. Stąd też spontaniczna akcja szkolnej społeczności, by wspomóc tę rodzinę i szkolną koleżankę. Akcja pierwsza, ale zapewne nie ostatnia.Komentarze do artykułu

Dziękujemy za artykuł. To mieszkanka Naszego Miasta i bardzo interesują nas jej losy. Czekamy na dalsze informacje o przebiegu leczenia i trzymamy kciuki. Bardzo chętnie weźmiemy udział w dalszych akcjach, aby wspomóc finansowo rodzinę. Może jakaś zbiórka na skalę miasta a nie tylko szkoły? ???? Byłoby super???? Pozdrawiam

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00