Środa, 22 Styczeń, Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Szkolna społeczność pomaga Weronice


Kiermasz ciast, który odbył się we wtorek w SP 6 zapoczątkował akcję pomocy rodzinie Kalickich ze Szczytna. Weronika, 9-letnia uczennica trzeciej klasy, walczy z chłoniakiem. - Chorobę u córki zdiagnozowano na początku września – mówi pani Justyna, mama Weroniki. - Od tej chwili poddawana jest intensywnemu leczeniu, głównie chemioterapii, w szpitalu w Warszawie. I tak to trwa: tydzień w szpitalu, dwa tygodnie w domu, pod warunkiem, że Weronika czuje się w miarę dobrze, a nie zawsze tak jest.Mamę Weroniki zaniepokoiło zdrowie córki, gdy dostrzegła nabrzmiałe, powiększone węzły chłonne pod lewą pachą. - Jedna, druga biopsja potwierdziły najgorsze obawy, że to chłoniak Hodgkina. Później, gdy czytałam wiele na jego temat, przekonałam się, że o chorobie mogły świadczyć inne, wcześniejsze objawy: swędzenie skóry po kąpieli, suchy męczący kaszel, obfite pocenie się w nocy. Ale to takie „detale”, które zwykle nie budzą większego niepokoju, przypuszczam, że wszyscy by je bagatelizowali – przyznaje pani Justyna.

 

- Na szczęście powiększone węzły chłonne zauważyłam szybko. Obecnie choroba córki znajduje się w tzw. III stadium, ale mam oczywiście nadzieję... Nie, mam pewność, że wszystko będzie dobrze, chociaż to jeszcze długa droga.


Reklama

 

Weronika jest najstarszym z trojga dzieci państwa Kalickich. Dwoma młodszymi synami (4 i 2 latka), gdy Obie „dziewczyny” są akurat w szpitalu, opiekuje się tata, na co dzień pracownik Safilinu.

 

- Tylko mąż pracuje, ja zajmuję się domem i dziećmi... To znaczy zajmowałam się, bo teraz większość czasu spędzam z Weroniką czy to w szpitalu czy w domu też – mówi pani Justyna.

 

Leczenie jest bezpłatne, ale nie do końca, bo wyjazdów, przejazdów i towarzyszenia choremu dziecku nikt nie refunduje. Stąd też spontaniczna akcja szkolnej społeczności, by wspomóc tę rodzinę i szkolną koleżankę. Akcja pierwsza, ale zapewne nie ostatnia.

ReklamaKomentarze do artykułu

Dziękujemy za artykuł. To mieszkanka Naszego Miasta i bardzo interesują nas jej losy. Czekamy na dalsze informacje o przebiegu leczenia i trzymamy kciuki. Bardzo chętnie weźmiemy udział w dalszych akcjach, aby wspomóc finansowo rodzinę. Może jakaś zbiórka na skalę miasta a nie tylko szkoły? ???? Byłoby super???? Pozdrawiam

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-06-03 22:02:13

Szkolna siatkówka plażowa

 • Czwartek, 2019-04-25 10:06:00

SZKOLNA LIGA PŁYWACKA – WIOSNA 2019

 • Czwartek, 2019-02-28 11:28:08

SZKOLNA LIGA PŁYWACKA – WIOSNA 2019

 • Niedziela, 2019-02-24 19:28:08

Pomagają przetrwać zimę ptakom (zdjęcia)

Reklama


Komentarze

 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
  Autor: Włodzimierz Dudek
  2020-01-22 15:26:17
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
  Autor: A.
  2020-01-22 15:03:12
 • Dwudziestolecie wieży ciśnień w prywatnych rękach (zdjęcia, rozmowa)
  Kiedy rozpoczną się prace budowlane?
  Autor: Łukasz
  2020-01-22 12:03:21
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  To ustawa jest kulawa. A ustawa to kompetencje sejmu. Samorząd spija śmietankę a raczej śmieci które spływają z góry. No cóż, jacy obywatele taki sejm i takie ustawy.
  Autor: Do szaraków
  2020-01-22 11:21:27
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Burmistrz powołał Radę Gospodarczą. W końcu jest okazja do wykazania się organu doradczego. Chyba, że służy tylko do spotkań przy kawie i tworzenia wirtualnych pomysłów, planów, , strategii itd.
  Autor: szary obywatel
  2020-01-22 10:43:45
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  Co za absurd !!! Przejścia niebezpieczne !!!! Jak można coś takiego napisać ? Przejścia są normalne, tylko ludzie nie. Wmawianie pieszym, że mają pierwszeństwo jest największą głupotą. Na przejściu wszyscy, kierowcy i piesi muszą zachować szczególną ostrożność. Ludzie myśląc że mają pierwszeństwo wchodzą na przejście nawet nie podnosząc głowy (wpatrzeni w telefony), samochód nie zatrzyma się w miejscu, potrzebuje dystansu. Trzeba obiektywnie powiedzieć, że dużo w mieście się zmieniło pod tym względem na \"+\". Większość kierowców bardzo szanuje pieszych ale piesi też powinni ten szacunek mieć również dla kierowców i ich pojazdów, wtedy bezpieczeństwo będzie większe. To nie przejścia są winne wypadkom, tyko ludzie, piesi i kierowcy.
  Autor: Pieszy i kierowca
  2020-01-22 07:58:09
 • Ford galaxy w rowie, ranny 40-latek
  Zwykły idiota. Mało nie pozabijał innych.
  Autor: TT
  2020-01-22 07:46:35
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Urzędnicy już wiedzą burmistrz Mańkowski już wie przewodniczący rady Łachacz też już słyszał i na tym tyle nikt nic nie robi.
  Autor: Marcin
  2020-01-22 06:41:33
 • Wybierali trumnę, choć wciąż mieli nadzieję
  Nie znam ani jednego ani drugiego chłopaczka , nie bronie nikogo . Ale skoro wiedział , że jest pijany to po co z nim wsiadał . Tak naprawdę na własną odpowiedzialność . Poproście operatora , którego jest bankomat o monitoring z miejsca i będzie wiadomo kto , wypłacał pieniążki z konta .
  Autor: Joanna
  2020-01-21 21:34:08
 • Via Masuria – droga, która uratuje Szczytno
  S16 to droga wazna dla gospodarki Rosji .
  Autor: WROTYCZ
  2020-01-21 21:04:03

Reklama