Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Szkoła zostaje


Po wielkim zamieszaniu związanym z zamiarem likwidacji Zespołu Szkolno-Przedszkolanego w Garzyjałkach mieszkańcy mogą odetchnąć. Niepubliczna szkoła, która tam istnieje będzie działała nadal. Alicja Chmielińska, która prowadzi placówkę, zmieniła plany i wycofała się z tego zamiaru likwidacji.Właśnie zostaliśmy o tym poinformowani – mówi wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. - W takiej sytuacji szkoła pozostaje bez zmian.

 

Przypomnijmy. Od września niepubliczna szkoła podstawowa oraz przedszkole w Gawrzyjałkach (gmina Szczytno) miały przestać istnieć. Alicja Chmielińska, która prowadzi obie placówki powiadomiła, władze gminy o zamiarze ich likwidacji. To nie podobało się części mieszkańców wsi oraz radnej Jadwidze Golon, która chciała ratować placówkę i przejąć prowadzenie niepublicznej szkoły.


Reklama

 

Alicja Chmielińska, dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gawrzyjałkach, jako organ prowadzący placówkę, w swoim piśmie argumentowała, że głównym powodem jej decyzji jest stale malejąca liczba uczniów. Podobna argumentacja dotyczyła likwidacji przedszkola. W tej chwili w w placówce w Gawrzyjałkach uczy się zaledwie 27 uczniów i 15 przedszkolaków. Ostatecznie jednak pani Alicja wycofała zamiar likwidacji szkoły, co oznacza, że od września dzieci będą nadal uczyć się w Gawrzyjałkach.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43