Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Szkoła ze Srebrną Tarczą, oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie


Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego od wielu lat kształci młodzież w branży gastronomiczno-turystyczno-hotelarskiej. Przychodzą tu uczniowie, którzy są przekonani, że turystyka jest kołem zamachowym regionalnej gospodarki. Uczniowie szkół podstawowych mają możliwość kontynuowania nauki w technikum, liceum ogólnokształcącym i szkole branżowej I stopnia. Zawód zdobywają tu przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, organizacji turystyki, kelnerzy, a także kucharze i cukiernicy.

 TECHNIK HOTELARSTWA

 

To wyjątkowo atrakcyjna profesja, o długiej historii i szerokim zapotrzebowaniu na rynku pracy. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania (zarówno w Polsce, jak i w krajach UE) usługami hotelarskimi. Pięć lat nauki – to nie tylko zdobywanie wiedzy ogólnej i typowo zawodowej, to również lekcje stylu, protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre’u czy dress codu. To także wycieczki edukacyjne m.in.: na targi branżowe, zwiedzanie hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, realizacja projektów unijnych oraz praktyki zawodowe w kraju i zagranicą.

 

TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI

 

To propozycja szkoły dla osób, które chcą rozwinąć swoje pasje związane z turystyką, poznawać innych ludzi i zwyczaje obowiązujące w dalekich zakątkach świata, kochają piękno natury. Kształci się tu zatem kadrę, która potrafi profesjonalnie zaplanować i zorganizować wypoczynek turystom.

 


Reklama

 

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

 

Kierunek stworzony dla ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych, marzących o przygodzie ze sztuką kulinarną, zorientowanych na zdrowy styl życia, a przede wszystkim na zdrowe odżywianie. Współpracując ze środowiskiem lokalnym młodzież nabywa w szkole nie tylko kwalifikacje zawodowe, ale również poznaje dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur, nawiązuje kontakty z kucharzami, restauratorami i producentami żywności.

 

KUCHARZ

 

Kucharz zajmuje się przygotowywaniem różnorodnych potraw: zakąsek, zup, dań zasadniczych, deserów i napojów. Nauka w szkole pozwala na rozwijanie talentów kulinarnych, uczy kreatywności, pobudza wyobraźnię a także umożliwia poznawanie nowych ludzi, miejsc, smaków, aromatów i produktów.

 

CUKIERNIK

 

Zajmuje się szeroko rozumianą produkcją cukierniczą. Pod kierunkiem wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej uczniowie naszej szkoły wykonują torty, desery, praliny, lody oraz wypiekają ciasta i ciasteczka. Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.

Reklama

 

LICEUM

 

Klasa humanistyczna to oferta dla uczniów, którzy chcą znacznie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka polskiego, historii i języka obcego. Możliwości przyszłego kształcenia: filologia, historia sztuki i ochrona dóbr kultury, dziennikarstwo i public relations, kulturoznawstwo, filmoznawstwo, teatrologia, prawo, historia, politologia, stosunki międzynarodowe, psychologia, socjologia.

 

Młodzież, którą interesuje zdrowie i prawidłowe nawyki żywieniowe może kontynuować naukę w klasie dietetycznej. Żywienie człowieka to jedna z dziedzin nauki, która przeżywa prawdziwy renesans. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących w zakresie rozszerzonym tj. biologii, chemii i języka obcego, w programie nauczania znajdują się podstawy dietetyki i chemia żywności. Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na wielu kierunkach studiów m. in.: medycyna, farmacja, dietetyka, kosmetologia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23