Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szkoła zamieni się w hotel?


Gimnazja do likwidacji. To już pewnik. Wygaszanie zacznie się od przyszłego roku szkolnego, co oznacza, że nie będzie naboru do gimnazjów. Najprawdopodobniej zatem nasze szczycieńskie gimnazja 1 i 2 zostaną połączone. Logiczne wydaje się, że uczniowie trafią do lepszego obiektu, czyli do Gimnazjum nr 2 przy ...Gimnazja do likwidacji. To już pewnik. Wygaszanie zacznie się od przyszłego roku szkolnego, co oznacza, że nie będzie naboru do gimnazjów. Najprawdopodobniej zatem nasze szczycieńskie gimnazja 1 i 2 zostaną połączone. Logiczne wydaje się, że uczniowie trafią do lepszego obiektu, czyli do Gimnazjum nr 2 przy ul. Lanca. Co stanie się zatem z budynkiem przy ul. Kasprowicza, gdzie dziś jest Gimnazjum nr 1 w Szczytnie, a kiedyś była Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczytnie?

 

Byłby piękny hotel

- Na razie decyzje w tej sprawie nie zapadły – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wszystkie będą podejmowane jawnie i w porozumieniu z dyrektorami szkół i nauczycieli. Ale nie ma co ukrywać, że reforma może „zabrać” nam jedną ze szkół.

Budynek przy ul. Kasprowicza wielokrotnie typowany był, jako obiekt, do sprzedaży. W części należy do miasta, a w części do Urzędu Marszałkowskiego. - Położony jest idealnie na działalność hotelową – mówi jeden z mieszkańców Szczytna. - Gdyby dodać do niego tę wieżę, która szpeci nasze miasto od lat, mogłaby powstać w tym miejscu naprawdę ciekawa inwestycja.


 

Potrzebna analiza

Czy tak się stanie? Okaże się w przyszłym roku. Wiadomo jednak, że Urząd Marszałkowski zainteresowany jest sprzedażą tego obiektu.

Ale reforma to nie tylko budynki, a przede wszystko nauczyciele, uczniowie i administracja. - Jakieś zmiany na pewno będą robione, ale na razie za wcześnie mówić o konkretach – mówi burmistrz Górska. - Musimy wszystko przeanalizować, skonsultować i wówczas podejmiemy decyzję.Komentarze do artykułu

Oliwia Korościk

Przepraszam bardzo ale dzieci bedą mieli utrudniony dojazd lub dojście do szkoły nr2. Proszę aby to batdzo dobrze rozwarzyć .

ja

Danuta Górska, burmistrz Szczytna a przypadkiem nie zmienił się nam ostatnio burmistrz ???

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21
 • Pieski problem straży miejskiej
  Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-05-22 08:05:41