Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców


Mówiło się o tym od paru miesięcy, ale w końcu stało się to faktem. W Szczytnie powstanie szkoła sportowa. Co ciekawe, przy jej tworzeniu siły połączyły miasto, gmina i powiat. Szkoła ruszy od września 2020 roku. Powstanie na bazie obecnego Gimnazjum nr 2. Ale to nie jedyna wspólna sportowo-edukacyjna inicjatywa samorządów.Oficjalne porozumienie w sprawie utworzenia szkoły sportowej trzy szczycieńskie samorządy podpisały w minioną środę, podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej. Parafowali je burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski i starosta Jarosław Matłach. Mimo porozumienia cały ciężar tworzenia szkoły i tak spadnie na miasto.

 

Zainteresowanie jest

 

- Rzeczywiście porozumienie nie zawiera informacji o współfinansowaniu placówki, ale i nie o to w tym chodzi – mówi burmistrz Mańkowski. - Współpraca z gminą Szczytno to ważna rzecz, bo jest bardzo duże zainteresowanie szkołą sportową wśród rodziców z gminy Szczytno. Zresztą zapytania mam już z całego powiatu. Co do obecności w tym projekcie starosty, to sprawa też jest prosta. Zależy nam, aby po ukończeniu szkoły sportowej nasze dzieci mogły kontynuować naukę w szkole średniej, która również będzie nastawiona na sport.

 

Wrzesień 2020

 

Szczycieńska szkoła sportowa ma powstać na bazie obecnego Gimnazjum nr 2. Jej tworzeniem ma zając się Małgorzata Afanasjew, aktualna dyrektorka gimnazjum i nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie.


Reklama

 

- Ktoś musi tym wszystkim koordynować – mówi burmistrz. - Po utworzeniu placówki odbędzie się konkurs na dyrektora. Zakładamy, że szkoła zacznie działać od września 2020 roku.

 

Placówka będzie nastawiona na szkolenie z zakresu siatkówki, piłki nożnej oraz lekkiej atletyki z pływaniem.

 

- Przeprowadzimy nabory do klas od I do VI, bo siódmą i ósmą na razie odpuszczamy, byłoby zbyt mało czasu, aby solidnie poprowadzić szkolenie sportowe – mówi burmistrz. - Dodam tylko, że sport będzie istotnym elementem, ale zadbamy też i o to, aby poziom nauczania był tam wysoki, aby w żaden sposób nie odstawał od tak zwanych zwykłych szkół.

 

Kadra się zbiera

 

W najbliższym czasie burmistrz chce zorganizować też spotkanie z klubami sportowymi z naszego powiatu, aby stworzyć zespół, który wesprze swoją wiedzą utworzenie tej palcówki.

 

- Chcemy zminimalizować błędy – mówi Mańkowski. - I dlatego warto posłuchać trenerów, działaczy związanych z poszczególnymi dyscyplinami sportowymi. Co do kadry szkoły, tu decydować będzie pani Afansjew. Wiem, że są już chętni nauczyciele do pracy w tej placówce, więc o specjalistów się nie martwię.

Reklama

 

Jedna drużyna piłkarska?

 

Okazuje się, że szkoła sportowa to nie jedyna wspólna inicjatywa szczycieńskich samorządów. Burmistrz Mańkowski, wójt Wojciechowski chcą też połączyć siły przy stworzeniu jednego klubu piłkarskiego. Zarówno SKS Szczytno, jak i GKS Szczytno, Wałpusza 07 Jesionowiec nie najlepiej radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach.

 

- Gdyby połączyć siły, być może do naszego powiatu zawitałaby piłka na wyższym poziomie – mówi Mańkowski. - Na razie są to luźne rozmowy, ale będziemy próbowali przekonać do tego pomysłu działaczy klubów działających na naszym terenie. Rozdrobnienie nie służy jakości.Komentarze do artykułu

J.cz.

7 liga.

Misiek

Brawo Panowie. Trzymam kciuki żeby się udało ⚽ ????

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2020-02-16 21:17:53

Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie

 • Poniedziałek, 2020-01-27 10:00:56

Duże zainteresowanie sportowa edukacją

 • Niedziela, 2020-01-26 20:38:53

Muzeum w Szczytnie zaprasza na ferie

 • Poniedziałek, 2020-01-20 13:31:55

Gwiazdy stand-up Comedy Central w Szczytnie

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama