Środa, 24 Kwiecień
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -

Szewczak zdobył Białystok

Na starcie zawodów zorganizowanych przez Organizację Środowiskową AZS Województwa Podlaskiego oraz Politechnikę Białostocką stanęło 545 zawodników i zawodniczek z: Polski, Ukrainy, Łotwy, Białorusi, Litwy i Rosji.

W Białymstoku nie zabrakło reprezentacji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, która w 5-osobowym składzie przywiozła do Szczytna 4 medale.

Dwukrotnie na podium stawał opiekun studentów, wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego komisarz Jacek Szewczak, który był bezkonkurencyjny w wadzę open (5 walk wygranych przed czasem) oraz trzeci w wadzę do 90 kg, gdzie w pierwszej walce musiał uznać wyższość rewelacyjnego Białorusina.

Na drugim stopniu podium w wadzę do 100 kg uplasował się Wojciech Stępniak, student drugiego roku, drugiego stopnia Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wojtek wygrał 3 walki przed czasem, niestety w finale przegrał z dużo cięższym rywalem - Piotrem Łapińskim, studentem Akademii Technicznej w Łapach.

Na trzecim stopniu podium w wadze do 70 kg uplasowała się Karolina Dzięgielewska, studentka pierwszego roku, drugiego stopnia Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nasza zawodniczka przegrała z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Litwy i Rosji.

Na piątych miejscach swoje zmagania zakończyli Adam Gawęcki student pierwszego roku drugiego stopnia Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Konrad Rybicki student trzeciego roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wyższa Szkoła Policji dzięki 4 medalom zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół wyższych.

- Potraktowaliśmy start bardzo treningowo, jako przygotowanie do kolejnych zawodów, które czekają naszych studentów: Mistrzostwa Polski Jujitsu Fighting w Katowicach i Mistrzostwa Polski w Jujitsu Sportowym i Grapplingu w Szczytnie. Osobiście cieszę się ze swojego startu, bo mimo pierwszego przegranego pojedynku kolejnych 8 wygrałem przed czasem - podsumowuje trener ekipy WSPol kom. Jacek Szewczak.