Sobota, 6 Czerwiec, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Szewczak wicemistrzem Europy


Jacek Szewczak został wicemistrzem Europy w Jujitsu. Zawody odbyły się w Bukareszcie w Rumuni. Szewczak na co dzień jest wykładowcą technik interwencji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. To także trener Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana.Instruktor małych wojowników Katany przywiózł z Rumunii aż 3 medale, jeden jako trener złotej ekipy narodowej drużyny jujitsu, a dwa indywidualnie, zdobywając srebro w konkurencjach newaza (walka parterowa) i fighting (walka semicontakt jujitsu).

 

Szewczak tym razem postanowił wystartować w wadze do 85 kg kategorii M1 masters (zawodnicy w wieku od 35 do 40 lat). Musiałem zbić 7 kg, bo na co dzień warzę 92 kg. Nasz reprezentant występ swój zaczął od pojedynku newaza z reprezentantem Bułgarii Tsvetanem Dimovem, ciężki 6-minutowy bój zakończył się zwycięstwem Polaka 9:3. Następna walka to pojedynek o wejście do finału z Rosjaninem Michaiłem Kryłowem, tu było już znacznie lepiej po efektownym rzucie i założeniu dźwigni, przeciwnik naszego reprezentanta odklepał i Szewczak znalazł się w finale, gdzie spotkał się z trenerem Polskiej Kadry Newaza Marcinem Dudkiem.


Reklama

 

- Wiedząc że mam przed sobą jeszcze ciężkie pojedynki w konkurencji fighting oddałem walkę koledze z kadry – mówi wicemistrz Europy. - Srebro w tej konkurencji to i tak dobry wynik, a o kontuzję nie jest trudno w takich pojedynkach.

 

Przyszedł czas na koronną konkurencję, czyli walki w formule uderzanej. Szewczak stoczył trzy pojedynki w drodze do finału. W finale nasz rodak spotkał się z reprezentującym Azerbejdżan Elshamem Ibishovem, który, niestety, nieznacznie wygrał z Szewczakiem.

 

Reklama

- Jestem trochę zły na siebie, bo to nie Azer był lepszy tylko ja popełniłem błąd – mówi.

 

Na osłodę przegranych finałów został naszemu rodakowi sukces jego seniorskiej drużyny, która w konkurencji drużynowej sięgnęła po pierwszy w historii złoty medal pokonując w finale utytułowanych Rosjan 8:5.Komentarze do artykułu

dr

Brawo Jacek- jesteś wielki. Ty i Tadzio Dymerski trzymacie klasę. Górą nasi. Podziwiam was. Pozdrawiam

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

  Otwarte oczy


  2020-06-05 09:29:07
 • Pijane rekordy na drogach powiatu
  Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

  Kaja


  2020-06-05 04:08:30
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

  Wachacz


  2020-06-04 22:38:30
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

  Enduro


  2020-06-04 18:43:14
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

  Zainteresowany


  2020-06-04 15:14:19
 • Bukiet dostarczył kurier
  To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

  Maria


  2020-06-04 15:10:03
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43