Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szewczak wicemistrzem Europy


Jacek Szewczak został wicemistrzem Europy w Jujitsu. Zawody odbyły się w Bukareszcie w Rumuni. Szewczak na co dzień jest wykładowcą technik interwencji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. To także trener Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana.



Instruktor małych wojowników Katany przywiózł z Rumunii aż 3 medale, jeden jako trener złotej ekipy narodowej drużyny jujitsu, a dwa indywidualnie, zdobywając srebro w konkurencjach newaza (walka parterowa) i fighting (walka semicontakt jujitsu).

 

Szewczak tym razem postanowił wystartować w wadze do 85 kg kategorii M1 masters (zawodnicy w wieku od 35 do 40 lat). Musiałem zbić 7 kg, bo na co dzień warzę 92 kg. Nasz reprezentant występ swój zaczął od pojedynku newaza z reprezentantem Bułgarii Tsvetanem Dimovem, ciężki 6-minutowy bój zakończył się zwycięstwem Polaka 9:3. Następna walka to pojedynek o wejście do finału z Rosjaninem Michaiłem Kryłowem, tu było już znacznie lepiej po efektownym rzucie i założeniu dźwigni, przeciwnik naszego reprezentanta odklepał i Szewczak znalazł się w finale, gdzie spotkał się z trenerem Polskiej Kadry Newaza Marcinem Dudkiem.

 

- Wiedząc że mam przed sobą jeszcze ciężkie pojedynki w konkurencji fighting oddałem walkę koledze z kadry – mówi wicemistrz Europy. - Srebro w tej konkurencji to i tak dobry wynik, a o kontuzję nie jest trudno w takich pojedynkach.


 

Przyszedł czas na koronną konkurencję, czyli walki w formule uderzanej. Szewczak stoczył trzy pojedynki w drodze do finału. W finale nasz rodak spotkał się z reprezentującym Azerbejdżan Elshamem Ibishovem, który, niestety, nieznacznie wygrał z Szewczakiem.

 

- Jestem trochę zły na siebie, bo to nie Azer był lepszy tylko ja popełniłem błąd – mówi.

 

Na osłodę przegranych finałów został naszemu rodakowi sukces jego seniorskiej drużyny, która w konkurencji drużynowej sięgnęła po pierwszy w historii złoty medal pokonując w finale utytułowanych Rosjan 8:5.



Komentarze do artykułu

dr

Brawo Jacek- jesteś wielki. Ty i Tadzio Dymerski trzymacie klasę. Górą nasi. Podziwiam was. Pozdrawiam

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-07-17 17:33:32

Julia Kędzierska Mistrzynią Europy

  • Czwartek, 2019-06-27 10:45:24

Krzepki Stakun wicemistrzem Brwinowa

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2018-08-23 11:04:10

Bukowiecki wicemistrzem Europy

  • Poniedziałek, 2018-08-06 21:21:26

Bukowiecki jest w finale mistrzostw Europy w Berlinie


Komentarze

  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Zgadzam się z przedmówcą w 100%
    Autor: Marcin
    2019-09-20 12:18:17
  • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
    i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
    Autor: Buba
    2019-09-20 12:16:23
  • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
    Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-20 11:41:00
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-20 11:29:13
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
    Autor: Jędrek
    2019-09-20 11:15:23
  • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
    hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
    Autor: Yaasiek
    2019-09-19 22:59:43
  • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
    SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
    Autor: Śmieszek
    2019-09-19 20:16:50
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
    Autor: Marek
    2019-09-19 15:08:58
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
    Autor: tedy
    2019-09-19 07:56:00
  • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
    To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
    Autor: Norman
    2019-09-18 23:56:05