Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szewczak wicemistrzem Europy


Jacek Szewczak został wicemistrzem Europy w Jujitsu. Zawody odbyły się w Bukareszcie w Rumuni. Szewczak na co dzień jest wykładowcą technik interwencji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. To także trener Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana.



Instruktor małych wojowników Katany przywiózł z Rumunii aż 3 medale, jeden jako trener złotej ekipy narodowej drużyny jujitsu, a dwa indywidualnie, zdobywając srebro w konkurencjach newaza (walka parterowa) i fighting (walka semicontakt jujitsu).

 

Szewczak tym razem postanowił wystartować w wadze do 85 kg kategorii M1 masters (zawodnicy w wieku od 35 do 40 lat). Musiałem zbić 7 kg, bo na co dzień warzę 92 kg. Nasz reprezentant występ swój zaczął od pojedynku newaza z reprezentantem Bułgarii Tsvetanem Dimovem, ciężki 6-minutowy bój zakończył się zwycięstwem Polaka 9:3. Następna walka to pojedynek o wejście do finału z Rosjaninem Michaiłem Kryłowem, tu było już znacznie lepiej po efektownym rzucie i założeniu dźwigni, przeciwnik naszego reprezentanta odklepał i Szewczak znalazł się w finale, gdzie spotkał się z trenerem Polskiej Kadry Newaza Marcinem Dudkiem.

 

- Wiedząc że mam przed sobą jeszcze ciężkie pojedynki w konkurencji fighting oddałem walkę koledze z kadry – mówi wicemistrz Europy. - Srebro w tej konkurencji to i tak dobry wynik, a o kontuzję nie jest trudno w takich pojedynkach.


 

Przyszedł czas na koronną konkurencję, czyli walki w formule uderzanej. Szewczak stoczył trzy pojedynki w drodze do finału. W finale nasz rodak spotkał się z reprezentującym Azerbejdżan Elshamem Ibishovem, który, niestety, nieznacznie wygrał z Szewczakiem.

 

- Jestem trochę zły na siebie, bo to nie Azer był lepszy tylko ja popełniłem błąd – mówi.

 

Na osłodę przegranych finałów został naszemu rodakowi sukces jego seniorskiej drużyny, która w konkurencji drużynowej sięgnęła po pierwszy w historii złoty medal pokonując w finale utytułowanych Rosjan 8:5.



Komentarze do artykułu

dr

Brawo Jacek- jesteś wielki. Ty i Tadzio Dymerski trzymacie klasę. Górą nasi. Podziwiam was. Pozdrawiam

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-07-17 17:33:32

Julia Kędzierska Mistrzynią Europy

  • Czwartek, 2019-06-27 10:45:24

Krzepki Stakun wicemistrzem Brwinowa

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2018-08-23 11:04:10

Bukowiecki wicemistrzem Europy

  • Poniedziałek, 2018-08-06 21:21:26

Bukowiecki jest w finale mistrzostw Europy w Berlinie


Komentarze

  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
    Autor: Krajan
    2019-07-19 18:13:10
  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
    Autor: Siwy Stefan burczymucha
    2019-07-19 15:37:42
  • Zdemolował szpital i... zmarł
    Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
    Autor: wkurzona
    2019-07-18 15:10:18
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
    Autor: Śmieszek
    2019-07-18 14:16:09
  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
    Autor: Mirek
    2019-07-18 11:17:30
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
    Autor: Mirek
    2019-07-17 22:38:13
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
    Autor: Czytelnik
    2019-07-17 20:20:54
  • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
    Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
    Autor: Zdjęcie
    2019-07-17 14:36:29
  • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
    I wszędzie te zasrane disco z pola :/
    Autor: Wstyd
    2019-07-17 14:07:51
  • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
    ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
    Autor: Ekolog
    2019-07-17 11:09:56