Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Szczytno znów wspiera policję w zakupie aut


Coraz trudniej będzie policji pozyskiwać wsparcie od samorządów na zakup samochodów. Ostra dyskusja na ten temat rozgorzała podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Poszło o 17 tys. zł, które samorząd chce przeznaczyć na dofinansowanie zakupu policyjnego auta.



Cześć miejskich radnych mówiła wprost, że skoro polskie państwo chwiali się, że tak znakomicie stoi finansowo to może czas przestać dokładać się do rzeczy, które powinny być w gestii państwa, a policja w niej jest.


Reklama

 

- Myślę, że właściwiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu nowej karetki, która rzeczywiście ratuje ludzie życie, a nie drenuje mandatami kieszenie naszych mieszkańców – mówił podczas sesji radny Paweł Krassowski. - Poza tym Szczytno ma złe doświadczenia z takimi dofinansowaniami. Przypomnę, że były sprawy, które dotyczyły naszego samorządu i policjanci dość dziwnie do nich podchodzili.

 

Z tą opinią nie zgodził się przewodniczący rady Tomasz Łachacz.

Reklama

 

- Kwestia bezpieczeństwa to też sprawa samorządu - mówił. - Ale owszem, nasz klub też jest za tym, aby rozważyć wsparcie finansowe pogotowia lub szpitala.

 

Mimo dyskusji radni podjęli uchwałę, na mocy której do szczycieńskich policjantów trafi 17 tys. zł. Nie od rzeczy będzie też dodać, że dodatkowe służby i patrole, które w okresie wakacyjnym zapewniają policjanci, również finansowane są z miejskiego budżetu.

 

Samorządy z naszego powiatu co jakiś czas dokładają się do zakupu policyjnych aut.

Fot. Archiwum "Tygodnika Szczytno"



Komentarze do artykułu

Pofajdok

policja to chyba ma MSW do tego typu zadan, jako mieszkanie=c miasta nie zgadzam sie na to . Karetka pogotowani jest bardziej potrzebna niz nowy \"misiobus\" do przesiadywania za dworcem PKP i żarcia kebabów

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

  Spychowo


  2020-06-03 22:34:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

  Michał Wanda


  2020-06-03 22:28:52
 • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
  Powodzenia, super

  Gość


  2020-06-03 21:19:02
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

  Roman Maryl A.G


  2020-06-03 19:45:12
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49