Wtorek, 28 Styczeń, Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Szczytno zaprzyjaźnia się z Serbią


Szczytno ma nowego partnera - Miasto Batočina w Serbii. W ostatnich dniach włodarze obu miast podpisali stosowne porozumienie.



Batočina to miejscowość w Serbii, w okręgu szumadijskim. Słynie z pięknych widoków oraz dobrego, zdrowego jedzenia. Porozumienie podpisali burmistrz gminy Batocina Zdravko Mladenović oraz wiceburmistrz Szczytna Ilona Bańkowska.

 

Na mocy tego porozumienia Szczytno i Batočina nawiązały współpracę w następujących obszarach: kultury (wzajemne poznawanie się kultury i stylu życia), gospodarki (działania na rzecz nawiązania współpracy gospodarczej), edukacji (wymiana studentów i uczniów), turystyki (promocja potencjału turystycznego), sportu (udział sportowców na zawodach i wydarzeniach sportowych), wymiany i opracowania projektów, jak również we wszystkich innych obszarach, w których uznają wspólny interes.


Reklama

Reklama

 

Przypomnijmy, że miastami partnerskimi Szczytna są: Żywiec, Herten w Niemczech i Soleczniki na Litwie.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-01-27 08:55:07

Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno

  • Niedziela, 2020-01-26 21:05:07

Czy Cieślik podniesie SKS z kolan?

  • Niedziela, 2020-01-26 20:04:04

Przemoc dzieje się w ciszy

  • Poniedziałek, 2020-01-20 12:08:02

Ciężarówka zderzyła się z bmw (zdjęcia)

Reklama


Komentarze

  • Trafienie „drogówki” w Gromie
    Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
    Autor: Ilona
    2020-01-28 16:13:59
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
    Autor: gość
    2020-01-28 13:23:33
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
    Autor: Rychu
    2020-01-28 12:20:14
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
    Autor: Radosny
    2020-01-28 12:17:22
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
    Autor: X-Men
    2020-01-28 11:24:14
  • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
    Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
    Autor: Albert
    2020-01-28 10:13:13
  • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
    Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
    Autor: Janusz
    2020-01-28 10:02:27
  • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
    Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
    Autor: Basia
    2020-01-28 08:52:19
  • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
    Bo bo
    Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
    2020-01-27 22:30:51
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
    Autor: Marlena