Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat


PROMOCJA. Szkoła sportowa w sytuacji, gdy coraz więcej osób stawia na zdrowy i aktywny tryb życia wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Niebagatelne znaczenie ma także to, że w szczycieńskiej młodzieży drzemie ogromy sportowy potencjał, który tylko czeka na jego rozwinięcie. - Baza sportowa i wykwalifikowana kadra nauczycielska z pewnością pomogą go wydobyć i w przyszłości promować nasze miasto przez sportowe sukcesy – mówi Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Szczytna i dodaje – W listopadzie prowadzona jest wstępna rekrutacja do wszystkich klas od I do VIII.Początek roku szkolnego

 

Od września startuje Sportowa Szkoła Podstawowa w Szczytnie, ale dzieci i młodzież można zapisać już teraz. Od listopada do końca roku trwać będzie rekrutacja wstępna wszystkich klas od I do VIII. Przypomnijmy, że podwaliny szkoły stanowiła deklaracja współpracy, którą podczas Finałów Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce podpisali Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Miasta Szczytno, Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński i Sławomir Wojciechowski, Wójt Gminy Szczytno. Utworzenie w Szczytnie Szkoły Sportowej jest też kolejnym, naturalnym krokiem po przystąpieniu w ubiegłym roku Szkoły Podstawowej nr 6 do ogólnopolskiego projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

 

 

Gdzie znajduje się szkoła?

 

Szkoła powstanie w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, przy ul. Lanca. Pierwsi uczniowie przekroczą jej próg we wrześniu 2020 roku. Wybór akurat tego miejsca jest nieprzypadkowy. Gimnazjum posiada doskonałą bazę sportową, jego zaletą jest także sąsiedztwo Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera. Młodzież w tym miejscu może trenować na nowoczesnym sprzęcie wysokiej klasy. Warunki, jakie zapewnia naszym dzieciom szkoła mają nie tylko wpływ na ich osiągnięcia, ale także na kształtowanie ich charakterów i wizji świata.

 

 

Jeden budynek, wiele pasji

 

Szczycieńska szkoła sportowa to nie tylko siatkówka. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zajęcia sportowe w takiej placówce obejmują szkolenie w jednej lub kilku dyscyplinach. W trakcie dziesięciu godzin wychowania fizycznego w tygodniu uczniowie będą mieć możliwość rozwoju swoich umiejętności siatkarskich, piłkarskich, lekkoatletycznych i pływackich.

 

- O wysoki poziom kształcenia oraz prawidłowy rozwój sportowy młodzieży rodzice mogą być spokojni, praca z uczniami odbywać się będzie według zatwierdzanych przez Ministerstwo Edukacji, ale również Ministerstwo Sportu i związki sportowe programu szkolenia. My dorośli musimy pamiętać, że to właśnie nasza przyszłość biega po szkolnych korytarzach – mówi Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Szczytna.

 

Natomiast jeżeli chodzi o wybór przewodnich dziedzin sportu podyktowany jest on ich popularnością i sukcesami osiąganymi przez naszych mieszkańców, m.in. olimpijczyków w siatkówce i lekkoatletyce. Nie oznacza to, że oferta edukacyjna zamyka się na siatkówce, piłce nożnej, lekkiej atletyce i pływaniu.

 

- Jeżeli uczeń jest już członkiem klubu sportowego np. bokserskiego, karate, trafi do klasy interdyscyplinarnej i również będzie mógł rozwijać swój talent – tłumaczy Burmistrz.

 

 

Kształcimy w zakresie:

 

- piłki siatkowej

- piłki nożnej

- lekkoatletyki

- pływania

oraz w klasie interdyscyplinarnej

 

 

Nasze atuty to:

- wysoki poziom kształcenia

- wykwalifikowana kadra trenerska

- profesjonalna baza sportowa: hala sportowa, basen pływacki, boiska wielofunkcyjne Orlik 2012

- pracownie specjalistyczne: językowa, fizyczna, chemiczna, przyrodnicza i biologiczna

- zajęcia w trybie jednozmianowym

- plan dostosowany do zajęć sportowych

- szkoła przygotowana i dostosowana do przyjęcia dzieci z klas I-III

- świetlica (oddzielna dla klas I-III)

- stołówka z własną kuchnią

- wyjazdy na obozy integracyjne i specjalistyczne obozy sportowe zimowe i letnie

- plac zabaw dla klas I-III

- wysoki poziom bezpieczeństwa: ograniczony dostęp osób z zewnątrz, monitoring

 

 

 

Zapisy:

 

 

Sekretariat Szkoły ul. Jerzego Lanca 1

tel. (89) 676 08 50

Konsultacje indywidualne w każdą środę w godz. 15:30-18:00, lub w terminie uzgodnionym telefonicznie, tel. 602 867 858 - Małgorzata Afanasjew.

 

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski

 

 

Szkoła sportowa jest alternatywą i bardzo dobrym pomysłem dla dzieci i młodzieży szczególnie predysponowanej w dziedzinie sportu. Jej powstanie jest odpowiedzią na oczekiwania uczniów i rodziców, którzy oprócz rozwoju intelektualnego stawiają też na rozwój fizyczny. Mimo że Szkoła Sportowa będzie czymś nowym i wyjątkowym, to wszystkie szczycieńskie podstawówki mają swój indywidualny charakter i kształcą na wysokim poziomie.

 

Drodzy rodzice jeżeli wahacie się czy warto zapisać dziecko do Szkoły Sportowej, zastanawiacie czy da sobie radę i czy nie będzie przebywać za długo w szkole? Odpowiadam z pełną odpowiedzialnością – sport to świetna zabawa, ale przede wszystkim zdrowie. Nie musicie się zatem obawiać o rozwój swoich dzieci w nowej szkole. Zarówno fizyczny, jak i intelektualny. Zapisujcie więc śmiało swoje pociechy.

 Komentarze do artykułu

Rodzic

Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41