Środa, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat


PROMOCJA. Szkoła sportowa w sytuacji, gdy coraz więcej osób stawia na zdrowy i aktywny tryb życia wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Niebagatelne znaczenie ma także to, że w szczycieńskiej młodzieży drzemie ogromy sportowy potencjał, który tylko czeka na jego rozwinięcie. - Baza sportowa i wykwalifikowana kadra nauczycielska z pewnością pomogą go wydobyć i w przyszłości promować nasze miasto przez sportowe sukcesy – mówi Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Szczytna i dodaje – W listopadzie prowadzona jest wstępna rekrutacja do wszystkich klas od I do VIII.Początek roku szkolnego

 

Od września startuje Sportowa Szkoła Podstawowa w Szczytnie, ale dzieci i młodzież można zapisać już teraz. Od listopada do końca roku trwać będzie rekrutacja wstępna wszystkich klas od I do VIII. Przypomnijmy, że podwaliny szkoły stanowiła deklaracja współpracy, którą podczas Finałów Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce podpisali Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Miasta Szczytno, Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński i Sławomir Wojciechowski, Wójt Gminy Szczytno. Utworzenie w Szczytnie Szkoły Sportowej jest też kolejnym, naturalnym krokiem po przystąpieniu w ubiegłym roku Szkoły Podstawowej nr 6 do ogólnopolskiego projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

 

 

Gdzie znajduje się szkoła?

 

Szkoła powstanie w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, przy ul. Lanca. Pierwsi uczniowie przekroczą jej próg we wrześniu 2020 roku. Wybór akurat tego miejsca jest nieprzypadkowy. Gimnazjum posiada doskonałą bazę sportową, jego zaletą jest także sąsiedztwo Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera. Młodzież w tym miejscu może trenować na nowoczesnym sprzęcie wysokiej klasy. Warunki, jakie zapewnia naszym dzieciom szkoła mają nie tylko wpływ na ich osiągnięcia, ale także na kształtowanie ich charakterów i wizji świata.

 

 

Jeden budynek, wiele pasji

 

Szczycieńska szkoła sportowa to nie tylko siatkówka. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zajęcia sportowe w takiej placówce obejmują szkolenie w jednej lub kilku dyscyplinach. W trakcie dziesięciu godzin wychowania fizycznego w tygodniu uczniowie będą mieć możliwość rozwoju swoich umiejętności siatkarskich, piłkarskich, lekkoatletycznych i pływackich.

 

- O wysoki poziom kształcenia oraz prawidłowy rozwój sportowy młodzieży rodzice mogą być spokojni, praca z uczniami odbywać się będzie według zatwierdzanych przez Ministerstwo Edukacji, ale również Ministerstwo Sportu i związki sportowe programu szkolenia. My dorośli musimy pamiętać, że to właśnie nasza przyszłość biega po szkolnych korytarzach – mówi Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Szczytna.

 

Natomiast jeżeli chodzi o wybór przewodnich dziedzin sportu podyktowany jest on ich popularnością i sukcesami osiąganymi przez naszych mieszkańców, m.in. olimpijczyków w siatkówce i lekkoatletyce. Nie oznacza to, że oferta edukacyjna zamyka się na siatkówce, piłce nożnej, lekkiej atletyce i pływaniu.

 

- Jeżeli uczeń jest już członkiem klubu sportowego np. bokserskiego, karate, trafi do klasy interdyscyplinarnej i również będzie mógł rozwijać swój talent – tłumaczy Burmistrz.

 

 

Kształcimy w zakresie:

 

- piłki siatkowej

- piłki nożnej

- lekkoatletyki

- pływania

oraz w klasie interdyscyplinarnej

 

 

Nasze atuty to:

- wysoki poziom kształcenia

- wykwalifikowana kadra trenerska

- profesjonalna baza sportowa: hala sportowa, basen pływacki, boiska wielofunkcyjne Orlik 2012

- pracownie specjalistyczne: językowa, fizyczna, chemiczna, przyrodnicza i biologiczna

- zajęcia w trybie jednozmianowym

- plan dostosowany do zajęć sportowych

- szkoła przygotowana i dostosowana do przyjęcia dzieci z klas I-III

- świetlica (oddzielna dla klas I-III)

- stołówka z własną kuchnią

- wyjazdy na obozy integracyjne i specjalistyczne obozy sportowe zimowe i letnie

- plac zabaw dla klas I-III

- wysoki poziom bezpieczeństwa: ograniczony dostęp osób z zewnątrz, monitoring

 

 

 

Zapisy:

 

 

Sekretariat Szkoły ul. Jerzego Lanca 1

tel. (89) 676 08 50

Konsultacje indywidualne w każdą środę w godz. 15:30-18:00, lub w terminie uzgodnionym telefonicznie, tel. 602 867 858 - Małgorzata Afanasjew.

 

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski

 

 

Szkoła sportowa jest alternatywą i bardzo dobrym pomysłem dla dzieci i młodzieży szczególnie predysponowanej w dziedzinie sportu. Jej powstanie jest odpowiedzią na oczekiwania uczniów i rodziców, którzy oprócz rozwoju intelektualnego stawiają też na rozwój fizyczny. Mimo że Szkoła Sportowa będzie czymś nowym i wyjątkowym, to wszystkie szczycieńskie podstawówki mają swój indywidualny charakter i kształcą na wysokim poziomie.

 

Drodzy rodzice jeżeli wahacie się czy warto zapisać dziecko do Szkoły Sportowej, zastanawiacie czy da sobie radę i czy nie będzie przebywać za długo w szkole? Odpowiadam z pełną odpowiedzialnością – sport to świetna zabawa, ale przede wszystkim zdrowie. Nie musicie się zatem obawiać o rozwój swoich dzieci w nowej szkole. Zarówno fizyczny, jak i intelektualny. Zapisujcie więc śmiało swoje pociechy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze