Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Szczytno oficjalnie dołącza do Miast Sieci Cittaslow International


W czwartek, 17 grudnia oficjalnie zakończy się droga Szczytna do sieci Cittaslow. Tego dnia na spotkaniu on-line Komitetu Koordynacyjnego Cittaslow International Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna odbierze certyfikat, który potwierdzi przyjęcie naszego miasta do tego elitarnego grona.Dołączenie Szczytna do sieci Cittaslow to zupełnie nowe perspektywy i ogromna szansa na rozwój. Cittaslow to dodatkowe środki, które przeznaczyć można na przykład na realizację projektów związanych z rewitalizacją przestrzeni miejskich.

 

Idea Cittaslow to maksymalne wykorzystanie walorów miasta - atrakcyjnego położenia, krajobrazu i przyrody, dziedzictwa kulturowego i połączenie z działaniami gospodarczymi, które w te walory się wpisują: rzemiosłem, rękodziełem, produkcją wysokiej jakości produktów i usług.


Reklama

 

Polską Krajową Sieć Miast Cittaslow od samego początku wspiera samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Oprócz Szczytna do Cittaslow w grudniu dołączą jeszcze Yingpan (Chiny), Belluno (Włochy), Morąg oraz Izmir (Turcja) w roli członka wspierającego.

 

 

Szczytno starania o przystąpienie do sieci Cittaslow rozpoczęło w lutym 2019 roku.

Reklama

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Do Tadeusza.

Nie bardzo , bo nie macie marmurowego placu przed ratuszem.

Tadeusz

Czyli dorównalismy do Pasymia

XyZ

Dlaczego nikt słowem nie wspomniał ile ta durnota kosztowała miasto? Wpisowe, składki członkowskie?

dr

Od momentu objęcia władzy przez Pana Burmistrza, w mieście działo się niewiele, a teraz będzie alibi- \" my jesteśmy slow\". Nowe perspektywy i szansa na rozwój będzie dopiero za 3 lata,, po wyborach samorządowych.

Szczytno

Zajęliby się czymś konkretnym a nie bzdurami

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama