Reklama


Reklama

Szczytno oficjalnie dołącza do Miast Sieci Cittaslow International


W czwartek, 17 grudnia oficjalnie zakończy się droga Szczytna do sieci Cittaslow. Tego dnia na spotkaniu on-line Komitetu Koordynacyjnego Cittaslow International Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna odbierze certyfikat, który potwierdzi przyjęcie naszego miasta do tego elitarnego grona.Dołączenie Szczytna do sieci Cittaslow to zupełnie nowe perspektywy i ogromna szansa na rozwój. Cittaslow to dodatkowe środki, które przeznaczyć można na przykład na realizację projektów związanych z rewitalizacją przestrzeni miejskich.

 

Idea Cittaslow to maksymalne wykorzystanie walorów miasta - atrakcyjnego położenia, krajobrazu i przyrody, dziedzictwa kulturowego i połączenie z działaniami gospodarczymi, które w te walory się wpisują: rzemiosłem, rękodziełem, produkcją wysokiej jakości produktów i usług.


Reklama

 

Polską Krajową Sieć Miast Cittaslow od samego początku wspiera samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Oprócz Szczytna do Cittaslow w grudniu dołączą jeszcze Yingpan (Chiny), Belluno (Włochy), Morąg oraz Izmir (Turcja) w roli członka wspierającego.

 

 

Szczytno starania o przystąpienie do sieci Cittaslow rozpoczęło w lutym 2019 roku.

Reklama

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Do Tadeusza.

Nie bardzo , bo nie macie marmurowego placu przed ratuszem.

Tadeusz

Czyli dorównalismy do Pasymia

XyZ

Dlaczego nikt słowem nie wspomniał ile ta durnota kosztowała miasto? Wpisowe, składki członkowskie?

dr

Od momentu objęcia władzy przez Pana Burmistrza, w mieście działo się niewiele, a teraz będzie alibi- \" my jesteśmy slow\". Nowe perspektywy i szansa na rozwój będzie dopiero za 3 lata,, po wyborach samorządowych.

Szczytno

Zajęliby się czymś konkretnym a nie bzdurami

Napisz

Reklama


Komentarze