Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szczytno kochali już po raz dziewiąty


Przy zbiegu ulic Leyka i Nauczycielskiej w Szczytnie odbyła się już 9 edycja pikniku „Love Szczytno”. Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Projektownia oraz Stowarzyszenie Misja Służby Rodzinie.W programie imprezy było wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników, ale nie zabrakło ich też i dla starszego pokolenia. Rozpoczęto na sportowo turniejem tenisa ziemnego, szachowym oraz warsztatami frisbee ultimate. Wystartowały też zabawy z chustą, bańki mydlane oraz powstawało nowe kolejne już graffiti na jednej ze ścian budynku przylegającego do tego terenu, związane z wydarzeniem Love Szczytno.

 

Dodatkowo organizatorzy zadbali o najmłodszych mieszkańców organizując dmuchaną zjeżdżalnię oraz karuzelę, które oczywiście cieszyły się największym zainteresowaniem przez maluchy. Po godzinie 15. rozegrany został turniej piłki nożnej oraz przeprowadzono warsztaty slackline. Każdy uczestnik mógł również spróbować swoich sił w pokazach pierwszej pomocy, prowadzonych przez ratowników ze szczycieńskiej Fundacji AUTRIMPUS. Po zakończonych inspiracjach sportowych i kulturalnych przyznano nagrody, medale i statuetki za zajęte miejsca oraz nagrody pocieszenia.


 

- Tak naprawdę nie chodziło o rywalizację tylko o dobrą zabawę - tłumaczą Tomasz Łachacz i Sławomir Staszak, członkowie Stowarzyszenia Projektownia. - Love Szczytno powstało z myślą o integracji mieszkańców naszego osiedla. Za rok zamierzamy kontynuować tę imprezę, bo jak widać jest taka potrzeba, gdyż odwiedziło nas dziś wielu mieszkańców - dodają. Zwieńczeniem Pikniku Love Szczytno był koncert szczycieńskiego zespołu Happiness is easy oraz projekcja plenerowego filmu „Bezcenny Dar”.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-10-14 12:43:07

Uwaga! Woda już nadaje się do picia

 • Czwartek, 2019-10-10 10:28:47

Szczytno zaprzyjaźnia się z Serbią

 • Czwartek, 2019-09-26 10:56:30

Łyna zatopiła Szczytno


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07