Reklama


Reklama

Szczytno jednak nie odleci z LOT-u


Szczytno na razie zostaje w Lokalnej Organizacji Turystycznej. Radni odrzucili projekt uchwały przygotowany przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Nie byli jednogłośni: 7 było za wystąpieniem z LOT. Na sesji gorąco dyskutowano na temat tej decyzji.Tuż przed samym głosowaniem nad uchwałą burmistrz Mańkowski zwrócił się do radnych. - Jeśli dziś podejmiecie decyzję o wystąpieniu z LOT, to nie oznacza, że za jakiś czas tam nie wrócimy – przekonywał. - Ale jeśli zagłosujecie za pozostaniem, to dopóki nie otrzymam pełnej informacji z LOT, kto wchodzi w skład zarządu, kto jest prezesem, sprawozdania finansowego, kto jest członkiem tej organizacji, kto płaci składki, dlaczego było zajęcie komornicze, to nie przeleję tam naszej składki członkowskiej – mówił Mańkowski.

 

Ta składka to około 14 tys. zł rocznie. Mimo tych słów radni zadecydowali, że miasto pozostanie w strukturach LOT. Za takim rozstrzygnięciem mocno optowali radni z klubów Wszystko dla Szczytna i PSL oraz PIS. - Dzięki temu stowarzyszaniu miasto ma możliwość pozyskiwania dodatkowych środków zewnętrznych na promocję – przekonywał Zbigniew Orzoł. - Jeżeli coś nie działa właściwie, to lepiej jest to naprawić, niż niszczyć. LOT ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, przypomnę Małą Biel (projekt za ok. 700 tys. zł), Święto Kartoflaka (projekt wart ok. 500 tys. zł). Te pieniądze realnie trafiły do Szczytna i tu zostały. Warto skorzystać z tej ciągłości i doświadczenia. Myślę, że może LOT może być doskonałym narzędziem do pozyskiwania środków i promowania naszego miasta.


Reklama

 

Zwolennicy wyjścia miasta z LOT też mieli swoje argumenty. - Skoro miasto dotuje to stowarzyszenie, to ono powinno zabiegać o przychylność miasta, a ile razy pan burmistrz był zapraszany na takie rozmowy? – dopytywał radny Robert Siudak. - Z tego, co wiem, ani razu.

 

Padał też argument, że z LOT-u, poza Szczytnem i powiatem, wystąpiły pozostałe samorządy.

 

Radna Agnieszka Kosakowska twierdziła, że lepiej powołać nową organizację, która zajęłaby się promocją i pozyskiwaniem środków. Podobnego zdania była radna Beata Boczar. - Poza tym parę imprez, które były organizowane przez LOT wyglądały jak wiece jednego ugrupowania – grzmiała radna Boczar. - Burmistrz, który jest członkiem LOT, nie został nawet na nie zaproszony. Coś jednak działa tam nie tak.

ReklamaKomentarze do artykułu

To

To Krzysztof dostał pstryczka w nos , nie trzeba było długo czekać ...otoczył się PSL em zamiast wspierać mieszkańców i radnych nie skażonych partyjnoscią ale cóż logika to nie dla wuefika.

Wywiadowca

Ten LOT to nielot i to już od dawna, bo nie temu służy, czemu ma służyć. Póki co - ma pracować na tych liderów, o których wiecie - którzy to są.

Krajan

Jak Wilczek pracuje w starostwie, to niech powiat płaci składki na utrzymanie LOT - opłaci się to i Staroście i Prezesowi Wilczkowi. Miasto nic na tym nie zyskało poza folderami na cześć Górskiej i kartoflakiem.

Tomi

To żeś Krzysiu sobie nie poradził. Jak możesz rządzić 20.000 miastem jak nie radzisz sobie z 11radnych? Oj słabiutko, oj słabiutko ty jesteś burmistrz.

lotnik

Ten cały LOT służy tylko i wyłącznie promocji karierowicza politycznego wyrzucanego pokolei z Purdy i innych samorządowych organizacji - Wilczka, który ostrzy sobie zęby na fotel burmistrza Szczytna od lat.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35