Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Szczytno jednak nie odleci z LOT-u


Szczytno na razie zostaje w Lokalnej Organizacji Turystycznej. Radni odrzucili projekt uchwały przygotowany przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Nie byli jednogłośni: 7 było za wystąpieniem z LOT. Na sesji gorąco dyskutowano na temat tej decyzji.Tuż przed samym głosowaniem nad uchwałą burmistrz Mańkowski zwrócił się do radnych. - Jeśli dziś podejmiecie decyzję o wystąpieniu z LOT, to nie oznacza, że za jakiś czas tam nie wrócimy – przekonywał. - Ale jeśli zagłosujecie za pozostaniem, to dopóki nie otrzymam pełnej informacji z LOT, kto wchodzi w skład zarządu, kto jest prezesem, sprawozdania finansowego, kto jest członkiem tej organizacji, kto płaci składki, dlaczego było zajęcie komornicze, to nie przeleję tam naszej składki członkowskiej – mówił Mańkowski.

 

Ta składka to około 14 tys. zł rocznie. Mimo tych słów radni zadecydowali, że miasto pozostanie w strukturach LOT. Za takim rozstrzygnięciem mocno optowali radni z klubów Wszystko dla Szczytna i PSL oraz PIS. - Dzięki temu stowarzyszaniu miasto ma możliwość pozyskiwania dodatkowych środków zewnętrznych na promocję – przekonywał Zbigniew Orzoł. - Jeżeli coś nie działa właściwie, to lepiej jest to naprawić, niż niszczyć. LOT ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, przypomnę Małą Biel (projekt za ok. 700 tys. zł), Święto Kartoflaka (projekt wart ok. 500 tys. zł). Te pieniądze realnie trafiły do Szczytna i tu zostały. Warto skorzystać z tej ciągłości i doświadczenia. Myślę, że może LOT może być doskonałym narzędziem do pozyskiwania środków i promowania naszego miasta.


Reklama

 

Zwolennicy wyjścia miasta z LOT też mieli swoje argumenty. - Skoro miasto dotuje to stowarzyszenie, to ono powinno zabiegać o przychylność miasta, a ile razy pan burmistrz był zapraszany na takie rozmowy? – dopytywał radny Robert Siudak. - Z tego, co wiem, ani razu.

 

Padał też argument, że z LOT-u, poza Szczytnem i powiatem, wystąpiły pozostałe samorządy.

 

Radna Agnieszka Kosakowska twierdziła, że lepiej powołać nową organizację, która zajęłaby się promocją i pozyskiwaniem środków. Podobnego zdania była radna Beata Boczar. - Poza tym parę imprez, które były organizowane przez LOT wyglądały jak wiece jednego ugrupowania – grzmiała radna Boczar. - Burmistrz, który jest członkiem LOT, nie został nawet na nie zaproszony. Coś jednak działa tam nie tak.

ReklamaKomentarze do artykułu

To

To Krzysztof dostał pstryczka w nos , nie trzeba było długo czekać ...otoczył się PSL em zamiast wspierać mieszkańców i radnych nie skażonych partyjnoscią ale cóż logika to nie dla wuefika.

Wywiadowca

Ten LOT to nielot i to już od dawna, bo nie temu służy, czemu ma służyć. Póki co - ma pracować na tych liderów, o których wiecie - którzy to są.

Krajan

Jak Wilczek pracuje w starostwie, to niech powiat płaci składki na utrzymanie LOT - opłaci się to i Staroście i Prezesowi Wilczkowi. Miasto nic na tym nie zyskało poza folderami na cześć Górskiej i kartoflakiem.

Tomi

To żeś Krzysiu sobie nie poradził. Jak możesz rządzić 20.000 miastem jak nie radzisz sobie z 11radnych? Oj słabiutko, oj słabiutko ty jesteś burmistrz.

lotnik

Ten cały LOT służy tylko i wyłącznie promocji karierowicza politycznego wyrzucanego pokolei z Purdy i innych samorządowych organizacji - Wilczka, który ostrzy sobie zęby na fotel burmistrza Szczytna od lat.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Ze swojego nie daje. Chojny bo cudze. Jak słyszę że ktoś komuś coś daje, to od razu zastanawiam się komu zabiera. Lepszej zmiany maseczki też nie obowiązują. Są tylko dla pospólstwa.

  Mieszkaniec


  2020-11-30 06:28:08
 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08