Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szczycieńskie eliminacje do konkursu piękności (zdjęcia, opinie)


W sali widowiskowej szczycieńskiego domu kultury odbył się casting do wyborów Miss oraz Mistera Polski. W szranki o zdobycie tytułu najpiękniejszej lub też najpiękniejszego naszego regionu stanęło 19 osób, w tym trzech panów. Efekty castingowych prezentacji jeszcze nie jest znany.Szczycieńskie eliminacje do konkursu Miss Polski były podzielone na trzy kategorie: Miss Ziemi Szczycieńskiej, Mister Ziemi Szczycieńskiej oraz Miss Nastolatek Ziemi Szczycieńskiej. Organizatorami tego już nieco zapomnianego w naszym mieście konkursu piękności są Tomasz Wielądek i Marcin Bałon. Na pomysł przeprowadzenia w Szczytnie castingu wpadli podczas podróży z Łomży, gdzie byli współorganizatorami lokalnego konkursu piękności.

 

Uczestnicy sobotnich eliminacji w Szczytnie, po zakwalifikowaniu, przechodzą automatycznie do ćwierćfinałów wyborów Miss i Mistera Polski, które odbędą się w następnym roku w czerwcu, natomiast finał będzie miał miejsce w grudniu. Wszyscy chętni, którzy nie zdążyli wziąć udziału w sobotnich eliminacjach, mogą jeszcze skorzystać z witryny internetowej: www.missziemiszczycienskiej.pl. Są tam do pobrania odpowiednie formularze, które po wypełnieniu należy wysłać do organizatorów.

 

 

Nas interesowały motywy, jakie skłoniły uczestników do udziału w wyborach i o to ich pytaliśmy.

 

Klaudia Kośnik – Biskupiec

 

Jest to mój pierwszy start w tego typu imprezie, chociaż wcześniej reprezentowałam Warmię i Mazury jako twarz regionu. Dowiedziałam się o wyborach w Szczytnie, a to niedaleko od Biskupca i pomyślałam, że spróbuję wziąć udział w czymś nowym. Poprosiłam rodziców o pomoc i razem z nimi przyjechałam do Szczytna. Mam numer pierwszy, więc nie będzie łatwo, ale i zawsze na pierwszej osobie jest skupiona największa uwaga, więc może jakieś szanse są. Dla mnie jest to świetna forma sprawdzenia się i jeśli mi się uda zakwalifikować dalej, to będzie sukces.

 

 

Wiktor Magdaleński – Koczek

 

Zarówno moi znajomi, jak i bliscy, już od dłuższego czasu namawiali mnie, żebym spróbował sił w modelingu bądź też w programach typu Top Model. Mam koleżankę, która robi bardzo ładne zdjęcia i zrobiła mi kilka sesji. Prowadzę na instagramie profil, na który wrzucam fotki z tych sesji. Do tej pory nie próbowałem swoich sił w tego typu imprezach i dzisiejszy udział w eliminacjach jest moim debiutem. Przeżywam bardzo duży stres w związku z dzisiejszymi eliminacjami i właściwie od dwóch dni z tego też powodu nie dosypiam. Może mi się uda i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości spełnię się jako model.

 

 

Wiktoria Barszcz – Jeruty

 

Do udziału w dzisiejszych eliminacjach nakłoniła mnie właściwie cała rodzina. Udział w czymś takim jest dla mnie o wiele trudniejszy niż wokalne występy na scenie, ponieważ sędziowie oceniają wygląd, a nie umiejętności. O wiele łatwiejsze jest dla mnie wyjście na scenę i zaśpiewanie lub zagranie czegokolwiek, bo ja to lubię i jest moją pasją, a tu trzeba wyjść i w jakiś sposób wyglądać. Taktuję to jako przygodę i chęć przeżycia czegoś nowego.

 

 

Aleksandra Baholnik – Biskupiec

 

Sama zdecydowałam się na przyjazd do Szczytna, ponieważ od dłuższego czasu rozmyślałam nad wzięciem udziału w castingach i eliminacjach, w wyniku których mogłabym swoją twarzą reprezentować region. U nas w Biskupcu nie ma czegoś takiego, jak eliminacje w Szczytnie, ale na szczęście do was jest niedaleko. Do tej pory brakowało mi prawdopodobnie odwagi i pewności siebie, ale w końcu postanowiłam uczynić ten pierwszy krok. Niewątpliwie w tym wszystkim pomogło mi doświadczenie, które zdobyłam w modelingu i czuję się gotowa do podjęcia nowych wyzwań oraz mam nadzieję, że się dostanę do finału.

 

 

Tomasz Kaczyński – Szczytno

 

Do udziału w szczycieńskich eliminacjach namówiła mnie moja dziewczyna Karolina. Jest to mój pierwszy udział w czymś takim i wiązał się z tym oczywiście ogromny stres, ponieważ nie mam aż takiego obycia ze sceną i publicznymi występami. Myślę, że mam jakieś szanse przejście do dalszego etapu. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że w moich działaniach ciągle pomagała mi moja dziewczyna, która dodawała mi otuchy i sił.

 

 

Julia Krauza – Szczytno


 

Mój serdeczny kolega namówił mnie do udziału w eliminacjach, w których również i on sam uczestniczył. Nigdy wcześniej nie występowałam na scenie w takim charakterze i oczywiście był z tym związany ogromny stres. Za pierwszym wyjściem było bardzo trudno, ale przy kolejnych lody zostały już przełamane i było zdecydowanie łatwiej. Czy mam jakieś szanse? Zobaczymy za tydzień.

 

 

Marcin Kłak – Szczytno

 

Uczę się w „Sobiechu” w klasie humanistycznej. Chciałem się sprawdzić w roli mistera i dlatego przyszedłem na szczycieńskie eliminacje. Moje dotychczasowe doświadczenia to wyłącznie oglądanie w telewizji programu Top Model, ale „na żywo” jest to moja pierwsza przygoda związana z tzw. „wybiegiem” i jeśli się uda, to na pewno nie będzie to ostatnia. Nie mam jakichkolwiek problemów z publicznymi wystąpieniami, ponieważ co niedziela jestem lektorem w kościele pw. WNMP w Szczytnie.

 

 

Ewa Ambroziak – Szczytno

 

Jestem debiutantką na tego typu imprezach, a do szczycieńskich eliminacji namówiła mnie rodzina i przyjaciele. Jest to świetna przygoda i doświadczenie bardzo różne od mojego hobby, ponieważ zajmuję się rekonstrukcją historyczną i należę do szczycieńskiej chorągwi rycerskiej. Wynik w tym wszystkim nie jest dla mnie najważniejszy, ponieważ chcę się tylko w tym wszystkim po prostu sprawdzić.

 

 

Nikola Cichowska – Olszyny

 

O udziale w castingu zdecydowała przede wszystkim ciekawość. W modelingu nie mam żadnego doświadczenia, ale interesuję się nim od najmłodszych lat. W eliminacjach chcę spróbować swoich sił i nie mam jakichkolwiek obaw związanych z wystąpieniem na scenie. Co prawda, liczę się ze zdaniem innych, ale zbytnio nie przejmuję się ich opiniami, więc nie obawiam się też krytyki. Należy stawiać czoło wszystkim przeciwnościom i dążyć do obranego celu.

 

 

Weronika Żurawska – Łupowo

 

Zdecydowałam o tym, żeby wziąć udział w castingu, ponieważ chciałam sprawdzić czy moja uroda i wizerunek odpowiada innym ludziom. Po prostu chcę, żeby mnie również ktoś ocenił. W tym konkursie nie jest ważne, które miejsce zajmę czy też zakwalifikuję się do dalszej części. Chcę się po prostu sprawdzić i poznać opinię innych.

 

 

Maja Anielska – Szczytno

 

Jest to dla mnie zupełnie nowa przygoda. Dlaczego wzięłam w eliminacjach udział? Ponieważ wszyscy zawsze mówili, że mam odpowiednie predyspozycje do takich konkursów. Rodzice poparli mój pomysł i w ten sposób się tu znalazłam. Dla kogoś młodego są to nowe doznania, przygoda i przede wszystkim emocje, nad którymi trzeba niewątpliwie pracować i mieć kontrolę.

 

 

Adrianna Dudek – Szczytno

 

Pomyślałam sobie, że wezmę w tym udział, ponieważ można przeżyć coś nowego, na co już później może nie być okazji. Przecież życie mamy tylko jedno i trzeba umieć to w pełni wykorzystać. Nie mam obaw i tremy przed wejściem na scenę i publicznych wystąpień, ponieważ już od wielu lat śpiewam. Traktuję to jako przygodę, ponieważ uważam, że każdy ma prawo w swoim życiu wszystkiego spróbować.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50