Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szczycieńskie eliminacje do konkursu piękności (zdjęcia, opinie)


W sali widowiskowej szczycieńskiego domu kultury odbył się casting do wyborów Miss oraz Mistera Polski. W szranki o zdobycie tytułu najpiękniejszej lub też najpiękniejszego naszego regionu stanęło 19 osób, w tym trzech panów. Efekty castingowych prezentacji jeszcze nie jest znany.Szczycieńskie eliminacje do konkursu Miss Polski były podzielone na trzy kategorie: Miss Ziemi Szczycieńskiej, Mister Ziemi Szczycieńskiej oraz Miss Nastolatek Ziemi Szczycieńskiej. Organizatorami tego już nieco zapomnianego w naszym mieście konkursu piękności są Tomasz Wielądek i Marcin Bałon. Na pomysł przeprowadzenia w Szczytnie castingu wpadli podczas podróży z Łomży, gdzie byli współorganizatorami lokalnego konkursu piękności.

 

Uczestnicy sobotnich eliminacji w Szczytnie, po zakwalifikowaniu, przechodzą automatycznie do ćwierćfinałów wyborów Miss i Mistera Polski, które odbędą się w następnym roku w czerwcu, natomiast finał będzie miał miejsce w grudniu. Wszyscy chętni, którzy nie zdążyli wziąć udziału w sobotnich eliminacjach, mogą jeszcze skorzystać z witryny internetowej: www.missziemiszczycienskiej.pl. Są tam do pobrania odpowiednie formularze, które po wypełnieniu należy wysłać do organizatorów.

 

 

Nas interesowały motywy, jakie skłoniły uczestników do udziału w wyborach i o to ich pytaliśmy.

 

Klaudia Kośnik – Biskupiec

 

Jest to mój pierwszy start w tego typu imprezie, chociaż wcześniej reprezentowałam Warmię i Mazury jako twarz regionu. Dowiedziałam się o wyborach w Szczytnie, a to niedaleko od Biskupca i pomyślałam, że spróbuję wziąć udział w czymś nowym. Poprosiłam rodziców o pomoc i razem z nimi przyjechałam do Szczytna. Mam numer pierwszy, więc nie będzie łatwo, ale i zawsze na pierwszej osobie jest skupiona największa uwaga, więc może jakieś szanse są. Dla mnie jest to świetna forma sprawdzenia się i jeśli mi się uda zakwalifikować dalej, to będzie sukces.

 

 

Wiktor Magdaleński – Koczek

 

Zarówno moi znajomi, jak i bliscy, już od dłuższego czasu namawiali mnie, żebym spróbował sił w modelingu bądź też w programach typu Top Model. Mam koleżankę, która robi bardzo ładne zdjęcia i zrobiła mi kilka sesji. Prowadzę na instagramie profil, na który wrzucam fotki z tych sesji. Do tej pory nie próbowałem swoich sił w tego typu imprezach i dzisiejszy udział w eliminacjach jest moim debiutem. Przeżywam bardzo duży stres w związku z dzisiejszymi eliminacjami i właściwie od dwóch dni z tego też powodu nie dosypiam. Może mi się uda i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości spełnię się jako model.

 

 

Wiktoria Barszcz – Jeruty

 

Do udziału w dzisiejszych eliminacjach nakłoniła mnie właściwie cała rodzina. Udział w czymś takim jest dla mnie o wiele trudniejszy niż wokalne występy na scenie, ponieważ sędziowie oceniają wygląd, a nie umiejętności. O wiele łatwiejsze jest dla mnie wyjście na scenę i zaśpiewanie lub zagranie czegokolwiek, bo ja to lubię i jest moją pasją, a tu trzeba wyjść i w jakiś sposób wyglądać. Taktuję to jako przygodę i chęć przeżycia czegoś nowego.

 

 

Aleksandra Baholnik – Biskupiec

 

Sama zdecydowałam się na przyjazd do Szczytna, ponieważ od dłuższego czasu rozmyślałam nad wzięciem udziału w castingach i eliminacjach, w wyniku których mogłabym swoją twarzą reprezentować region. U nas w Biskupcu nie ma czegoś takiego, jak eliminacje w Szczytnie, ale na szczęście do was jest niedaleko. Do tej pory brakowało mi prawdopodobnie odwagi i pewności siebie, ale w końcu postanowiłam uczynić ten pierwszy krok. Niewątpliwie w tym wszystkim pomogło mi doświadczenie, które zdobyłam w modelingu i czuję się gotowa do podjęcia nowych wyzwań oraz mam nadzieję, że się dostanę do finału.

 

 

Tomasz Kaczyński – Szczytno

 

Do udziału w szczycieńskich eliminacjach namówiła mnie moja dziewczyna Karolina. Jest to mój pierwszy udział w czymś takim i wiązał się z tym oczywiście ogromny stres, ponieważ nie mam aż takiego obycia ze sceną i publicznymi występami. Myślę, że mam jakieś szanse przejście do dalszego etapu. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że w moich działaniach ciągle pomagała mi moja dziewczyna, która dodawała mi otuchy i sił.

 

 

Julia Krauza – Szczytno


 

Mój serdeczny kolega namówił mnie do udziału w eliminacjach, w których również i on sam uczestniczył. Nigdy wcześniej nie występowałam na scenie w takim charakterze i oczywiście był z tym związany ogromny stres. Za pierwszym wyjściem było bardzo trudno, ale przy kolejnych lody zostały już przełamane i było zdecydowanie łatwiej. Czy mam jakieś szanse? Zobaczymy za tydzień.

 

 

Marcin Kłak – Szczytno

 

Uczę się w „Sobiechu” w klasie humanistycznej. Chciałem się sprawdzić w roli mistera i dlatego przyszedłem na szczycieńskie eliminacje. Moje dotychczasowe doświadczenia to wyłącznie oglądanie w telewizji programu Top Model, ale „na żywo” jest to moja pierwsza przygoda związana z tzw. „wybiegiem” i jeśli się uda, to na pewno nie będzie to ostatnia. Nie mam jakichkolwiek problemów z publicznymi wystąpieniami, ponieważ co niedziela jestem lektorem w kościele pw. WNMP w Szczytnie.

 

 

Ewa Ambroziak – Szczytno

 

Jestem debiutantką na tego typu imprezach, a do szczycieńskich eliminacji namówiła mnie rodzina i przyjaciele. Jest to świetna przygoda i doświadczenie bardzo różne od mojego hobby, ponieważ zajmuję się rekonstrukcją historyczną i należę do szczycieńskiej chorągwi rycerskiej. Wynik w tym wszystkim nie jest dla mnie najważniejszy, ponieważ chcę się tylko w tym wszystkim po prostu sprawdzić.

 

 

Nikola Cichowska – Olszyny

 

O udziale w castingu zdecydowała przede wszystkim ciekawość. W modelingu nie mam żadnego doświadczenia, ale interesuję się nim od najmłodszych lat. W eliminacjach chcę spróbować swoich sił i nie mam jakichkolwiek obaw związanych z wystąpieniem na scenie. Co prawda, liczę się ze zdaniem innych, ale zbytnio nie przejmuję się ich opiniami, więc nie obawiam się też krytyki. Należy stawiać czoło wszystkim przeciwnościom i dążyć do obranego celu.

 

 

Weronika Żurawska – Łupowo

 

Zdecydowałam o tym, żeby wziąć udział w castingu, ponieważ chciałam sprawdzić czy moja uroda i wizerunek odpowiada innym ludziom. Po prostu chcę, żeby mnie również ktoś ocenił. W tym konkursie nie jest ważne, które miejsce zajmę czy też zakwalifikuję się do dalszej części. Chcę się po prostu sprawdzić i poznać opinię innych.

 

 

Maja Anielska – Szczytno

 

Jest to dla mnie zupełnie nowa przygoda. Dlaczego wzięłam w eliminacjach udział? Ponieważ wszyscy zawsze mówili, że mam odpowiednie predyspozycje do takich konkursów. Rodzice poparli mój pomysł i w ten sposób się tu znalazłam. Dla kogoś młodego są to nowe doznania, przygoda i przede wszystkim emocje, nad którymi trzeba niewątpliwie pracować i mieć kontrolę.

 

 

Adrianna Dudek – Szczytno

 

Pomyślałam sobie, że wezmę w tym udział, ponieważ można przeżyć coś nowego, na co już później może nie być okazji. Przecież życie mamy tylko jedno i trzeba umieć to w pełni wykorzystać. Nie mam obaw i tremy przed wejściem na scenę i publicznych wystąpień, ponieważ już od wielu lat śpiewam. Traktuję to jako przygodę, ponieważ uważam, że każdy ma prawo w swoim życiu wszystkiego spróbować.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze