Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szczycieńska komenda policji na celowniku BSW


Szykuje się kolejny skandal z udziałem policjantów i pracowników szczycieńskiej komendy powiatowej policji. Jest tam taki bałagan, że nie można doliczyć się amunicji, pieniędzy z mandatów oraz niektórych dokumentów. Czy doszło do przestępstwa w tym zakresie? To wyjaśnia już Biuro Spraw Wewnętrznych pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury.Cała sprawa owiana jest tajemnicą, a sami śledczy, jak i szefostwo jednostki nie bardzo chcą na ten temat rozmawiać. Trzeba jednak im oddać, że to oni sami powiadomili szczycieńską prokuraturę o prawdopodobnym złamaniu prawa.

 

 

Niezły bałagan

 

Jak udało się ustalić „Tygodnikowi Szczytno” sprawa dotyczy kilku wątków: nieprawidłowości przy wprowadzaniu danych z mandatów do policyjnego systemu, sprzeniewierzenia i przywłaszczenia pieniędzy z mandatów gotówkowych, ukrywania odcinków formularzy mandatów karnych, posiadania bez wymaganego prawem zezwolenia 26 sztuk amunicji oraz brak właściwego nadzoru kogoś z kierownictwa komendy.

 

Na razie bez zarzutów

Co ciekawe amunicję znaleziono prawdopodobnie w prywatnym mieszkaniu jednego z pracowników komendy. Nie udało nam się jednak ustalić, czy sprawa dotoczy pracowników cywilnych, czy mundurowych. Śledczy wypowiadają się dość enigmatycznie.

 

- Śledztwo jest prowadzone dalej w sprawie – mówi Daniel Brodowski, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe. - W najbliższym czasie nie jest planowane postawianie komukolwiek zarzutów.

 

BSW wykonuje czynności

 

Wszystkie czynności wykonują funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych pod nadzorem prokuratury. Śledczy przyznają, że będzie to długotrwałe postępowanie idące w miesiące, bo do przesłuchania jest właściwie każdy pracownik szczycieńskiej komendy policji, czyli grubo ponad 100 osób.


Śledztwo zostało wszczęte 27 stycznia w efekcie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, złożonego przez samą komendę powiatową policji. Dokonano oględzin, zabezpieczono dowody i dokumentację.

 

- Po zabezpieczeniu materiałów złożyliśmy wniosek o wyłączenie ze sprawy – mówi prokurator Artur Choroszewski.

 

 

Prokuratura sprawdza wszystkie wątki

 

20 lutego prokurator okręgowy w Olsztynie podjął decyzję o przekazaniu śledztwa do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

 

- W toku postępowania prokurator już przesłuchuje osoby, które mogą mieć wiedzę w tym temacie – mówi prokurator Brodowski. - Badamy wszystkie wątki. Czynności wykonują funkcjonariusze BSW i nasi prokuratorzy.

 

W kontekście tego, że szczycieńscy policjanci na tle województwa wypadają nie najlepiej w walce z przestępczością takie zamieszanie wewnątrz komendy na pewno im się nie przysłuży, bo coraz trudniej będzie o społeczne zaufanie.

 

Fot. Archiwum TS

 

Komendą Powiatową Policji w Szczytnie kieruje mł. insp. Tomasz Bzymek.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Zgadzam się z przedmówcą w 100%
  Autor: Marcin
  2019-09-20 12:18:17
 • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
  i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
  Autor: Buba
  2019-09-20 12:16:23
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:41:00
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-20 11:29:13
 • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
  Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
  Autor: Jędrek
  2019-09-20 11:15:23
 • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
  hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
  Autor: Yaasiek
  2019-09-19 22:59:43
 • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
  SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
  Autor: Śmieszek
  2019-09-19 20:16:50
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
  Autor: Marek
  2019-09-19 15:08:58
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
  Autor: tedy
  2019-09-19 07:56:00
 • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
  To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
  Autor: Norman
  2019-09-18 23:56:05