Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Szczycieńska komenda policji na celowniku BSW


Szykuje się kolejny skandal z udziałem policjantów i pracowników szczycieńskiej komendy powiatowej policji. Jest tam taki bałagan, że nie można doliczyć się amunicji, pieniędzy z mandatów oraz niektórych dokumentów. Czy doszło do przestępstwa w tym zakresie? To wyjaśnia już Biuro Spraw Wewnętrznych pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury.Cała sprawa owiana jest tajemnicą, a sami śledczy, jak i szefostwo jednostki nie bardzo chcą na ten temat rozmawiać. Trzeba jednak im oddać, że to oni sami powiadomili szczycieńską prokuraturę o prawdopodobnym złamaniu prawa.


Reklama

 

Reklama

 

Niezły bałagan

 

Jak udało się ustalić „Tygodnikowi Szczytno” sprawa dotyczy kilku wątków: nieprawidłowości przy wprowadzaniu danych z mandatów do policyjnego systemu, sprzeniewierzenia i przywłaszczenia pieniędzy z mandatów gotówkowych, ukrywania odcinków formularzy mandatów karnych, posiadania bez wymaganego prawem zezwolenia 26 sztuk amunicji oraz brak właściwego nadzoru kogoś z kierownictwa komendy.

 

Na razie bez zarzutów

Co ciekawe amunicję znaleziono prawdopodobnie w prywatnym mieszkaniu jednego z pracowników komendy. Nie udało nam się jednak ustalić, czy sprawa dotoczy pracowników cywilnych, czy mundurowych. Śledczy wypowiadają się dość enigmatycznie.

 

- Śledztwo jest prowadzone dalej w sprawie – mówi Daniel Brodowski, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe. - W najbliższym czasie nie jest planowane postawianie komukolwiek zarzutów.

 

BSW wykonuje czynności

 

Wszystkie czynności wykonują funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych pod nadzorem prokuratury. Śledczy przyznają, że będzie to długotrwałe postępowanie idące w miesiące, bo do przesłuchania jest właściwie każdy pracownik szczycieńskiej komendy policji, czyli grubo ponad 100 osób.

Śledztwo zostało wszczęte 27 stycznia w efekcie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, złożonego przez samą komendę powiatową policji. Dokonano oględzin, zabezpieczono dowody i dokumentację.

 

- Po zabezpieczeniu materiałów złożyliśmy wniosek o wyłączenie ze sprawy – mówi prokurator Artur Choroszewski.

 

 

Prokuratura sprawdza wszystkie wątki

 

20 lutego prokurator okręgowy w Olsztynie podjął decyzję o przekazaniu śledztwa do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

 

- W toku postępowania prokurator już przesłuchuje osoby, które mogą mieć wiedzę w tym temacie – mówi prokurator Brodowski. - Badamy wszystkie wątki. Czynności wykonują funkcjonariusze BSW i nasi prokuratorzy.

 

W kontekście tego, że szczycieńscy policjanci na tle województwa wypadają nie najlepiej w walce z przestępczością takie zamieszanie wewnątrz komendy na pewno im się nie przysłuży, bo coraz trudniej będzie o społeczne zaufanie.

 

Fot. Archiwum TS

 

Komendą Powiatową Policji w Szczytnie kieruje mł. insp. Tomasz Bzymek.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00