Wtorek, 26 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy radni, lepsi od posłów, będą obradować wirtualnie


Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Szczytnie, która ma rozpocząć się o godzinie 13 będzie... zdalna. Część radnych w obradach będzie obecna wirtualnie, a cześć fizycznie w urzędzie, ale będą pogrupowani oni maksymalnie po dwie osoby w różnych salach.- Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż takie jest zalecenie wojewody – mówi Tomasz Łachacz, przewodniczący rady miejskiej (na zdjęciu w środku). - Wiem, że w innych samorządach sesje odbywają się tradycyjnie, ale my mamy możliwości techniczne i chcemy je wykorzystać. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko. Chodzi o bezpieczeństwo radnych. Wśród nich są bowiem osoby w grupie ryzyka, po zabiegach, czy osoby które wróciły z wyjazdów zagranicznych.


Reklama

 

Sesja mogła odbyć się całkowicie online, ale cześć z radnych obawiała się, że samodzielnie nie poradzi sobie z systemem i sprzętem komputerowym. W urzędzie będą mieli do pomocy informatyków.

 

Czy sesja będzie w pełni legalna? Tego tak naprawdę w tej chwili nie wiadomo do końca, bo interpretacje prawników są różne. Ale nie ma co ukrywać, że w tej sytuacji najważniejsze jet bezpieczeństwo.

 

 

Reklama

Sesja będzie również dostępna online mieszkańcom Szczytna.

 

- Tradycyjnie na stronie miasta – mówi przewodniczący Łachacz. - Na obrazie będzie widać mnie, oraz plansze z wynikami głosowań. Dyskusja pomiędzy radnymi jest możliwa za pomocą czatu, ale myślę i mam nadzieję, że w tej sytuacji będzie ona ograniczona do minimum.

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miasto właścicielem placu zabaw
  Atrakcją byłaby tężnia solankową , trochę kasy własnej plus dotacją unijną bo można dostać na to , korzystny wpływ ma ona na układ oddechowy człowieka.

  Pięknie i zdrowo może być.


  2020-05-25 18:20:41
 • Trwają konsultacje, będą kolejne remonty ulic
  A o ul Pomorskiej to nikt nią pamięta

  Mieszkaniec


  2020-05-25 16:29:16
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Ja na szczęście nie mam czego żałować, bo nie głosowałam na Mańkowskiego. Czułam, że to bardzo nieciekawy osobnik i intuicja mnie nie zawiodła. Burmistrz nie musi apelować do rodziców, bo oni doskonale wiedzą, co jest najlepsze dla ich dzieci.

  nina


  2020-05-25 14:41:06
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Ja też szczerze....facet nie wie co to jest zarządzanie organizacją. Jedynie wie ,że nic nie wie. Najgorsze, to że nauczyciele zamiast uczyć dzieci, zajmują się polityką i pieniędzmi. Oni nie wiedzą nic po za \"ściemnianiem innym ,że pracują\", wiedzą jak tylko żyć na koszt ludzi. Mamy obecnie najgorsze czasy dla dzieci. Nauczyciele, co nie chcą uczyć dzieci \"DOBRZE\" , tylko utrzymać się na stołkach państwowych.

  Marian


  2020-05-25 13:21:07
 • Maseczki zza krat trafiły do potrzebujących
  I to się chwali:)

  ***


  2020-05-25 06:29:53
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Szczerze to żałuję że głosowałem-am na burmistrza Mankowskiego..W d....ma z czym zwracają sie mieszkańcy porażka!!!!!!

  Szczytno


  2020-05-25 00:11:58
 • „Morsowe” maseczki trafiły do medyków
  Ludzie! Nie róbcie sobie PR na gruncie pandemii. Te maseczki mogą używać tylko prywatni ludzie - a nie medycy! Trzeba było stanąć pod Kauflandem, Carefour-em, Lidlem, Biedronką, czy innym supermarketem i rozdawać je przechodniom. Z drugiej strony - czy wiadomo, że osoby, które szyły te maseczki nie są nosicielami koronawirusa? Jak szef szpitala może tak nieodpowiedzialnie postępować?

  Taki sobie czytelnik


  2020-05-24 18:05:10
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  Nie masz racji. Taka operacja jest wykonywana w wielu szpitalach. Oczywiście są ograniczenia medyczne - nie u każdego tego rodzaju zabieg można wykonać (nie piszesz jaka to przepuklina). Niemniej cieszę się, że u Ciebie można było laparoskopię przepukliny wykonać. I cieszę się także, że laparoskopowo wykonuje się w Szczytnie parę innych zabiegów.

  Do Pacjenta


  2020-05-24 17:48:20
 • Nowoczesność tak, byle nie kosztem zdrowia
  Nikt nie zbadał szkodliwości paneli fotowoltaicznych więc niech nie wciskają kitu że wszystko jest ok. Niech budują takie instalacje w szczerym polu oddalonych od zabudowań o kilometr. Ja też nie chciałbym żeby przy moim domu była taka instalacja.

  Taka prawda


  2020-05-24 14:29:16
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  ale przepuchliny laparoskopem to tylko w niektórych szpitalach operują. W Szczytnie operują.

  Pacjent


  2020-05-24 11:57:50