Reklama


Reklama

Szczycieńscy radni, lepsi od posłów, będą obradować wirtualnie


Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Szczytnie, która ma rozpocząć się o godzinie 13 będzie... zdalna. Część radnych w obradach będzie obecna wirtualnie, a cześć fizycznie w urzędzie, ale będą pogrupowani oni maksymalnie po dwie osoby w różnych salach.- Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż takie jest zalecenie wojewody – mówi Tomasz Łachacz, przewodniczący rady miejskiej (na zdjęciu w środku). - Wiem, że w innych samorządach sesje odbywają się tradycyjnie, ale my mamy możliwości techniczne i chcemy je wykorzystać. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko. Chodzi o bezpieczeństwo radnych. Wśród nich są bowiem osoby w grupie ryzyka, po zabiegach, czy osoby które wróciły z wyjazdów zagranicznych.


Reklama

 

Sesja mogła odbyć się całkowicie online, ale cześć z radnych obawiała się, że samodzielnie nie poradzi sobie z systemem i sprzętem komputerowym. W urzędzie będą mieli do pomocy informatyków.

 

Czy sesja będzie w pełni legalna? Tego tak naprawdę w tej chwili nie wiadomo do końca, bo interpretacje prawników są różne. Ale nie ma co ukrywać, że w tej sytuacji najważniejsze jet bezpieczeństwo.

 

 

Reklama

Sesja będzie również dostępna online mieszkańcom Szczytna.

 

- Tradycyjnie na stronie miasta – mówi przewodniczący Łachacz. - Na obrazie będzie widać mnie, oraz plansze z wynikami głosowań. Dyskusja pomiędzy radnymi jest możliwa za pomocą czatu, ale myślę i mam nadzieję, że w tej sytuacji będzie ona ograniczona do minimum.

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04