Reklama


Reklama

Szczycieńscy policjanci przypominają o zmianie opon na zimę


Mroźne poranki, szron na szybach i oblodzona nawierzchnia jezdni to znak, że małymi krokami zbliża się do nas zima. Dlatego warto już teraz zadbać o swój pojazd i przygotować go do mogących pojawić się z znienacka utrudnień na drodze. Nie dajmy zaskoczyć się zimie – apeluje Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. I przypomina o kilku zasadach.Pamiętajmy o zmianie opon, które dostosowane są do pojawiających o tej porze roku, niskich temperatur. „Zimówki” zapewniają lepszą przyczepność do pokrytej lodem lub śniegiem jezdni, a co za tym idzie nasza droga hamowania jest krótsza. Istotne jest to w przypadku, kiedy na drodze pojawia się jakaś przeszkoda, która wymaga od nas natychmiastowej reakcji i wciśnięcia hamulca
w „podłogę”.

 

Tylko wczoraj (25.11.20r.) szczycieńscy policjanci wzywani byli do dwóch zdarzeń drogowych, gdzie nadmierna prędkość nie pozwoliła kierującym na czas wyhamować, gdy na ich drodze pojawiła się zwierzyna leśna.


Reklama

 

Tuż po godzinie 07:00 w miejscowości Szczycionek w gminie Szczytno, 33-letni kierujący pojazdem marki Opel uderzył w jelenia. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Zwierzyna zaś nie przeżyła zderzenia z osobówką.

 

Natomiast około godz. 13:00 kierujący pojazdem marki Renault, jadąc od miejscowości Jęcznik w kierunku Szczytna zderzył się z sarną. Zwierzę wybiegło nagle z lasu i uderzyło
w lewy bok pojazdu, powodując jego uszkodzenia. Również i w tym przypadku łania nie przeżyła.

 

Policjanci przypominają! Jadąc przez tereny leśne musimy zachować szczególną ostrożność, gdyż wkraczamy w królestwo zwierząt. A tu przy braku odpowiedniej uwagi, nadmiernej prędkości, złych warunków atmosferyczny i nieodpowiednim ogumieniu, może spotkać nas niemiła niespodzianka. Pamiętajmy, że w każdej chwili na naszej drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być również piesi, rowerzyści, ale może to być również tak jak w przypadku tych kolizji, dzika zwierzyna.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04