Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy policjanci przypominają o zmianie opon na zimę


Mroźne poranki, szron na szybach i oblodzona nawierzchnia jezdni to znak, że małymi krokami zbliża się do nas zima. Dlatego warto już teraz zadbać o swój pojazd i przygotować go do mogących pojawić się z znienacka utrudnień na drodze. Nie dajmy zaskoczyć się zimie – apeluje Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. I przypomina o kilku zasadach.Pamiętajmy o zmianie opon, które dostosowane są do pojawiających o tej porze roku, niskich temperatur. „Zimówki” zapewniają lepszą przyczepność do pokrytej lodem lub śniegiem jezdni, a co za tym idzie nasza droga hamowania jest krótsza. Istotne jest to w przypadku, kiedy na drodze pojawia się jakaś przeszkoda, która wymaga od nas natychmiastowej reakcji i wciśnięcia hamulca
w „podłogę”.

 

Tylko wczoraj (25.11.20r.) szczycieńscy policjanci wzywani byli do dwóch zdarzeń drogowych, gdzie nadmierna prędkość nie pozwoliła kierującym na czas wyhamować, gdy na ich drodze pojawiła się zwierzyna leśna.


Reklama

 

Tuż po godzinie 07:00 w miejscowości Szczycionek w gminie Szczytno, 33-letni kierujący pojazdem marki Opel uderzył w jelenia. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Zwierzyna zaś nie przeżyła zderzenia z osobówką.

 

Natomiast około godz. 13:00 kierujący pojazdem marki Renault, jadąc od miejscowości Jęcznik w kierunku Szczytna zderzył się z sarną. Zwierzę wybiegło nagle z lasu i uderzyło
w lewy bok pojazdu, powodując jego uszkodzenia. Również i w tym przypadku łania nie przeżyła.

 

Policjanci przypominają! Jadąc przez tereny leśne musimy zachować szczególną ostrożność, gdyż wkraczamy w królestwo zwierząt. A tu przy braku odpowiedniej uwagi, nadmiernej prędkości, złych warunków atmosferyczny i nieodpowiednim ogumieniu, może spotkać nas niemiła niespodzianka. Pamiętajmy, że w każdej chwili na naszej drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być również piesi, rowerzyści, ale może to być również tak jak w przypadku tych kolizji, dzika zwierzyna.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama