Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy policjanci i ich rodziny wsparli 6-letniego Filipka z Targowa


Filip Andrzejewski to 6-letni mieszkaniec Targowa, niewielkiej wsi położonej w gminie Dźwierzuty. Jak mówią jego rodzice od zawsze był pełen energii. Lubił bawić się z rówieśnikami w Avengersów, grać w piłkę, chodzić do przedszkola. Niestety, w marcu 2021 roku stwierdzono u niego 4 stadium DSRCT, czyli desmoplastycznego guza drobnookrągłokomórkowego - nowotworu złośliwego z przerzutami. Od tamtej pory chłopiec dzieli swoje życie między dom, a szpital. Trud walki rodziców o powrót do zdrowia ich syna, w sposób szczególny, poruszył dzielnicowego Miasta i Gminy Pasym, mł. asp. Grzegorza Lickiego, który postanowił ich w tym wesprzeć.Wczoraj (12.08.21r.) na Łowisku Specjalnym pod nazwą Młyn, położonym w miejscowości Rańsk w gminie Dźwierzuty zgromadzili się szczycieńscy policjanci oraz ich rodziny. Wszystko to za sprawą dzielnicowego Miasta i Gminy Pasym mł. asp. Grzegorza Lickiego oraz wspierającego go w tym przedsięwzięciu asp. szt. Pawła Ślubowskiego, dzielnicowego gminy Dźwierzuty.

 

Mł. asp. Grzegorz Licki poruszony niezwykłą historią walki, 6-letniego Filipka Andrzejewskiego z Targowa, o powrót do zdrowia zdecydował się go w tym wesprzeć. Dzięki przychylności, Państwu Forma, właścicieli posesji, mundurowi przez ponad 2 godziny toczyli walkę o miano najlepszego wędkarza zorganizowanych przez dzielnicowych zawodów. Za nim jednak funkcjonariusze rozpoczęli rywalizację, zapoznani zostali z regulaminem i dokonali wpłaty tzw. wpisowego.


Reklama

 

Reklama

Głównym celem zawodów było uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy, dlatego każdy zawodnik po złowieniu rybki po pierwsze wpuszczał ją z powrotem do stawu, a po drugie biegł do puszki, aby dorzucić od siebie kolejną tzw. „cegiełkę”. Zebrane środki finansowe zostaną niebawem przekazane rodzicom Filipka, a następnie przeznaczone na leczenie małego mieszkańca Targowa.

 

Szczytny cel akcji przyciągnął na miejsce również szefów szczycieńskiej komendy insp. Radosława Dracha oraz kom. Andrzeja Andraczka, którzy wspólnie ze swoimi rodzinami wzięli aktywny udział w zawodach. Szczycieńskim policjantom, wspólnie z mężem, towarzyszyła również Pani Bogusława Szydlik, Wójt Gminy Dźwierzuty, która wyraziła swoje ogromne słowa uznania dla organizatorów tego charytatywnego przedsięwzięcia. „Jest to bardzo poruszające, że zechcieliście w czasie wolnym od służby wesprzeć naszego Filipka. Dziękuję Wam za Wasze zaangażowanie i Waszą obecność” – powiedziała Pani Wójt.

 

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach, który od samego początku wspierał pomysłodawcę tych zawodów pogratulował mł. asp. Grzegorzowi Lickiemu i podziękował mu za organizację, pomysłowość, zaangażowanie oraz bezinteresowną chęć niesienia pomocy innym. Dzielnicowy zaś oświadczył, że „ma nadzieję, że uczestnicy zawodów niebawem znowu się spotkają, a towarzyszyć będzie im mógł, mały bohater, Filip”.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama