Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy karatecy wciąż w formie


W miniony weekend zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zmagali się na matach AWF w Białej Podlaskiej, gdzie odbyły się przeniesione z marca br. Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W wydarzeniu wzięło udział blisko 450 zawodniczek i zawodników z 53 różnych klubów.Świetny występ zanotowała 14-osobowa reprezentacja SKKK, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i 4 pozycję w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego. - Nasi zawodnicy są w doskonałej formie, a 15 medali z klasyfikacji indywidualnej tego dowodzi - komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 

Wśród osób, które z sobotnich zawodów wróciły ze zdobyczami znalazły się też takie, które zgarnęły po dwa krążki. Jedną z nich była najmłodsza zawodniczka SKKK debiutująca na ogólnopolskiej imprezie z ramienia PZK, Paula Wąsewicz, która dzięki startom w zawodach niższej rangi do Mistrzostw Młodzików przystąpiła bez żadnych kompleksów, wygrywając konkurencję Kata i zajmując drugie miejsce w pełnokontaktowej walce Kumite.

 

Swoją obecność na zawodach zaznaczył również inny faworyt do medalu, Jan Rogala, który zdobywając dwa srebrne krążki potwierdził, że cały czas należy do ścisłej czołówki, z którą za dwa tygodnie, na Mistrzostwach Województwa Kyokushin Karate w Szczytnie inni zawodnicy będą musieli się liczyć.

Kolejna zawodniczka, która „nałogowo" kolekcjonuje medale i puchary sportowe to Ewa Gołaszewska. Tym razem w domu na półce ustawiła dwa okazałe puchary - za 2 miejsce w Kumite i 3 w Kata. Pozostali zawodnicy zdobyli już tylko po jednym trofeum, jednak na uwagę zasługuje fakt, że jedną z najbardziej prestiżowych kategorii, jaką niewątpliwie jest kat. +75 kg, zdominowało dwóch juniorów z SKKK


Reklama

 

- Olaf Szempliński i Mikołaj Barański. Wyeliminowali wszystkich swoich rywali i spotkali się w walce finałowej, w której nieznacznie lepszy okazał się Olaf Szempliński. - Wszyscy nasi wojownicy, którzy dotarli do miejsc medalowych musieli stoczyć po trzy lub cztery bardzo zacięte pojedynki, a poziom walk był naprawdę wysoki - mówi sihan Zembrzuski. - W konkurencji Kata startowało 30-40 zawodników w każdej kategorii wiekowej, więc samo zakwalifikowanie się do tury finałowej było już dużym osiągnięciem. Makroregion wschodni należy do największego w naszym kraju, zarówno pod względem obszaru, który obejmuje, jak i biorących udział zawodników, z których spora część to doświadczeni medaliści Mistrzostw Polski czy Europy - podsumowuje.

 

Pełna lista nagrodzonych:

 

I miejsce:

1. Paula Wąsewicz - KATA

2. Olaf Szempliński - KUMITE

 

II miejsce:

1. Aleks Dragun - KATA

2. Jan Rogala - KATA

Reklama

3. Jan Rogala - KUMITE

4. Paula Wąsewicz - KUMITE

5. Ewa Gołaszewska - KUMITE

6. Mikołaj Barański - KUMITE

 

III miejsce:

1. Ewa Gołaszewska - KATA

2. Martyna Wiśniewska - KUMITE

3. Wiktor Cymerman - KUMITE

4. Maksymilian Zembrzuski - KUMITE

5. Norbert Kocak - KUMITE

6. Julia Kędzierska - KUMITE

7. Emilia Gwiazda - KUMITE

 

D. DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze