Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Szczycieńscy karatecy wciąż w formie


W miniony weekend zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zmagali się na matach AWF w Białej Podlaskiej, gdzie odbyły się przeniesione z marca br. Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W wydarzeniu wzięło udział blisko 450 zawodniczek i zawodników z 53 różnych klubów.Świetny występ zanotowała 14-osobowa reprezentacja SKKK, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i 4 pozycję w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego. - Nasi zawodnicy są w doskonałej formie, a 15 medali z klasyfikacji indywidualnej tego dowodzi - komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 

Wśród osób, które z sobotnich zawodów wróciły ze zdobyczami znalazły się też takie, które zgarnęły po dwa krążki. Jedną z nich była najmłodsza zawodniczka SKKK debiutująca na ogólnopolskiej imprezie z ramienia PZK, Paula Wąsewicz, która dzięki startom w zawodach niższej rangi do Mistrzostw Młodzików przystąpiła bez żadnych kompleksów, wygrywając konkurencję Kata i zajmując drugie miejsce w pełnokontaktowej walce Kumite.

 

Swoją obecność na zawodach zaznaczył również inny faworyt do medalu, Jan Rogala, który zdobywając dwa srebrne krążki potwierdził, że cały czas należy do ścisłej czołówki, z którą za dwa tygodnie, na Mistrzostwach Województwa Kyokushin Karate w Szczytnie inni zawodnicy będą musieli się liczyć.

Kolejna zawodniczka, która „nałogowo" kolekcjonuje medale i puchary sportowe to Ewa Gołaszewska. Tym razem w domu na półce ustawiła dwa okazałe puchary - za 2 miejsce w Kumite i 3 w Kata. Pozostali zawodnicy zdobyli już tylko po jednym trofeum, jednak na uwagę zasługuje fakt, że jedną z najbardziej prestiżowych kategorii, jaką niewątpliwie jest kat. +75 kg, zdominowało dwóch juniorów z SKKK


Reklama

 

- Olaf Szempliński i Mikołaj Barański. Wyeliminowali wszystkich swoich rywali i spotkali się w walce finałowej, w której nieznacznie lepszy okazał się Olaf Szempliński. - Wszyscy nasi wojownicy, którzy dotarli do miejsc medalowych musieli stoczyć po trzy lub cztery bardzo zacięte pojedynki, a poziom walk był naprawdę wysoki - mówi sihan Zembrzuski. - W konkurencji Kata startowało 30-40 zawodników w każdej kategorii wiekowej, więc samo zakwalifikowanie się do tury finałowej było już dużym osiągnięciem. Makroregion wschodni należy do największego w naszym kraju, zarówno pod względem obszaru, który obejmuje, jak i biorących udział zawodników, z których spora część to doświadczeni medaliści Mistrzostw Polski czy Europy - podsumowuje.

 

Pełna lista nagrodzonych:

 

I miejsce:

1. Paula Wąsewicz - KATA

2. Olaf Szempliński - KUMITE

 

II miejsce:

1. Aleks Dragun - KATA

2. Jan Rogala - KATA

Reklama

3. Jan Rogala - KUMITE

4. Paula Wąsewicz - KUMITE

5. Ewa Gołaszewska - KUMITE

6. Mikołaj Barański - KUMITE

 

III miejsce:

1. Ewa Gołaszewska - KATA

2. Martyna Wiśniewska - KUMITE

3. Wiktor Cymerman - KUMITE

4. Maksymilian Zembrzuski - KUMITE

5. Norbert Kocak - KUMITE

6. Julia Kędzierska - KUMITE

7. Emilia Gwiazda - KUMITE

 

D. DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama