Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Szansa na zdobycie miasta rowerem


Zarząd Dróg Wojewódzkich przymierza się do budowy ścieżki rowerowej, która skomunikuje między innymi lotnisko w Szymanach z Olsztynem oraz z Biskupcem i dalej z Mrągowem. Cześć ścieżki ma przebiegać przez gminę Szczytno oraz powiat szczycieński. - Chcę wykorzystać tę szansę i przyłączyć do tego szlaku Szczytno, dlatego zleciłem opracowanie koncepcji budowy ścieżek na terenie naszego miasta – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.Informację o koncepcji burmistrz umieścił na swoim profilu Facebook.

 

- Poprosiłem mieszkańców o opinię w tej sprawie – mówi burmistrz. - I bardzo się cieszę, że pomysł przypadł do gustu mieszkańcom.

 

Koncepcję ma opracować pracownia projektowa BIN z Iławy. Jej koszt to 55 tys. zł. Firma ma ustalić między innymi możliwości połączenia istniejących traktów rowerowych oraz zaprojektować budowę nowych, atrakcyjnych dla rowerzystów, przeprowadzić konsultacje społeczne, przeanalizować ruch, bezpieczeństwo oraz uzgodnić koncepcję z właściwymi zarządcami dróg.


Reklama

 

- Chciałbym, aby Szczytno było miastem, którym bezpiecznie można przejechać z jednego krańca na drugi – mówi burmistrz Mańkowski. - I aby nasz wewnętrzny szlak przyłączyć do ścieżki wojewódzkiej oraz powiatowej idącej po dawnym torowisku. Bez wątpienia uatrakcyjni to turystycznie nasze miasto. Gdzie będzie można, wytyczymy nowe ścieżki czy to na chodniku, czy na drodze, a tam, gdzie będzie trzeba je wybudować od nowa, wybudujemy.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich na lotnisku w Szymanach chce wybudować wypożyczalnię rowerów. Stamtąd ścieżka przez Jedwabno i Butryny ma biec do Olsztyna. Ścieżka ma powstać też od lotniska w stronę Biskupca i Mrągowa. Odbyło się w tej sprawie nawet spotkanie dyrektora zarządu dróg wojewódzkich w Olsztynie ze starostą szczycieńskim oraz burmistrzem Szczytna i wójtem podmiejskiej gminy. Analizowano szczegóły przedsięwzięcia.

Reklama

.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze