Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Sylwia Jankowska z nagrodą marszałka


Na dzień 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja, by uhonorować tych, którzy zawodowo zajmują się pomocą społeczną. Do grona najlepszych w województwie i nagrodzonych przez marszałka znalazła się Sylwia Jankowska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasymiu.- Osobiście wnioskowałem o wyróżnienie pani Sylwii – mówi burmistrz Cezary Łachmański. - Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie opieki i integracji społecznej.

 

Do tych osiągnięć burmistrza zalicza działania, które wdraża MGOPS pod kierownictwem pani Sylwii. Chodzi o tzw. miękkie projekty, pozyskiwanie funduszy m.in. dla uruchomienia i pracy Centrum Wspierania Rodziny, klubów seniora itp.

 

- Sukcesy Pasymia na tym polu sprawiają, że kierownik naszego ośrodka pomocy jest na przykład zapraszana na warsztaty i szkolenia organizowane przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej jako ekspert, a jej dokonania wskazywane jako wzorcowe, dobre przykłady do naśladowania - tłumaczy.


Reklama

 

Nie wszyscy jednak uważają, że pasymski ośrodek pomocy spełnia ich oczekiwania. Podczas ostatniej sesji radni zajmowali się skargą, jaką na kierownik Jankowską złożył jeden z mieszkańców.

 

- Skarga została uznana za bezpodstawną – podkreśla Łachmański. - Chodziło o to, że jedna z miejscowych rodzin chciała przyjąć do domu bliską, chorą osobę, która obecnie przebywa w całodobowym ośrodku opieki. Zażądała jednak, ta rodzina, by MGOPS zapewnił tej osobie wszelką niezbędną opiekę, nie tylko socjalną, ale i medyczną, a to się nie mieści w kompetencjach tej placówki.

Reklama

 

Cóż, najwyraźniej ktoś uznał, że użyta w nazwie MGOPS pomoc oznacza wyręczanie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Ze swojego nie daje. Chojny bo cudze. Jak słyszę że ktoś komuś coś daje, to od razu zastanawiam się komu zabiera. Lepszej zmiany maseczki też nie obowiązują. Są tylko dla pospólstwa.

  Mieszkaniec


  2020-11-30 06:28:08
 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08