Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Sygnały czytelników: Zmiana naczelnik poczty i czasu pracy. Przypadek?


Nie wiem z jakiego powodu poczta w Dźwierzutach jest teraz otwarta do godziny 20 w piątki. Wcześniej takim dniem, gdy placówka była czynna dłużej, był poniedziałek i to było super - informuje nas pani Małgorzata, która właśnie na poczcie w Dźwierzutach nadaje korespondencję do swoich klientów.– Cały poniedziałkowy dzień można było przygotowywać przesyłki, które były u klienta już następnego dnia, czy kolejnego. Nie wiem też dlaczego pracownicy poczty muszą teraz pracować dłużej tuż przed weekendem, w piątek. To dla nich przecież też nie jest wygodne.

 

Pani Małgorzata uważa – i to podkreśla - że placówka w Dźwierzutach to jeden z najlepszych oddziałów pocztowych w powiecie, a wie co mówi, bo z usług poczty korzysta każdego dnia. – Tutaj pracownicy naprawdę działają szybko i rzetelnie – mówi mieszkanka gminy Dźwierzuty. – Moja korespondencja naprawdę dociera z Dźwierzut ekspresowo. Może da się przywrócić dłuższy dyżur poczty na poniedziałek?


Reklama

 

Co było powodem zmiany funkcjonowania poczty? Zapytaliśmy o to naczelnik poczty. – Proszę w tej sprawie pytania kierować do rzecznika w Olsztynie – usłyszeliśmy jedynie. - To nie moja decyzja.

 

Czy rzeczywiście tak jest? Pozostaje przyjąć, że tak, jeśli wierzyć w przypadek, bo zmiana funkcjonowania poczty „zbiegła się” w czasie z objęciem stanowiska przez obecną panią naczelnik.

Reklama

 Komentarze do artykułu

ika

W wiekszych miastach przy kilku placowkach pocztowych przynajmniej jedna (zwykle ta najblizej dworca) jest otwarta w soboty, a moze i w niedziele. Chocby na kilka godzin i w niektore. W Szczytnie w soboty poczta jest nieczynna juz od dawna, za to wlasnie w piatki jest otwarta do poznej nocy. Juz niedziele mozna by sobie darowac, ale w te soboty, chocby w co druga moglyby by byc placowki dyzurnie czynne. Moze wtedy w piatki pracownicy mogliby wczesniej konczyc?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama