Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sygnaliści od Bałtyku do Tatr (zdjęcia)


Dokładnie tak. Z najdalszego południa i najdalszej północy zjechali do Spychowa myśliwscy sygnaliści. Dzieliły ich nie tylko setki kilometrów, ale i dziesiątki lat, bo w konkursowe szranki stawały dzieci i bardzo, bardzo dorośli. Najlepszymi solistami klasy mistrzowskiej okazali się ponownie gospodarze – sygnaliści ze Spychowa.Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego odbył się już po raz 14. To dwudniowa impreza, którą rozpoczynają piątkowe przesłuchania uczestników, a kończy sobotni koncert galowy laureatów. Temu zaś tradycyjnie towarzyszy wyścig dłubanek na miejscowym jeziorze. I nigdy nie wiadomo, która część tego wydarzenia jest bardziej atrakcyjna: czy muzyczna, czy wodna. W tym roku właściwie „wodne” były obie, bo akurat padało. Dla publiczności i uczestników nie było to jednak wielką dolegliwością, bo po wcześniejszych, koszmarnych upałach wręcz przyjemnie było być nieco schłodzonym.

 

Koncert myśliwski był też okazją do wręczenia odznaczeń. Szczególnie uhonorowany został nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo Krzysztof Krasula. Otrzymał on medal św. Huberta. - To szczególne wyróżnienie. Wyższy w hierarchii myśliwskich odznaczeń jest już tylko „Złom” - mówi Marek Michniewicz, współorganizator wydarzenia, któremu z kolei wręczono przyznany przez marszałka medal „Zasłużony dla Warmii i Mazur”. - Medal św. Huberta ma charakter odznaczenia jubileuszowego. Przyznawany jest co pięć lat. W powiecie szczycieńskim nadleśniczy Krasula jest dopiero trzecia osobą uhonorowaną tym odznaczeniem. Przyznawany jest za szczególne zasługi na niwie działalności edukacyjnej i kulturalnej, oczywiście dotyczącej przyrody, lasów i łowiectwa.


 

Od kilku lat, wśród sygnalistów – solistów mistrzowskiej klasy A, bezkonkurencyjny w regionie był Adam Jażdżewski z Nadleśnictwa Spychowo. W tym roku palmę pierwszeństwa oddał swojej firmowej koleżance – Gabrieli Ulewicz, a na trzecim miejscu znalazł się Grzegorz Morawski, również sygnalista ze Spychowa. Klasyfikację ogólnopolską w tej klasie wygrał myśliwski muzyk aż z Bytowa.

 

W kategorii grupowej wśród laureatów znalazł się też zespół „Leśna Brać”, reprezentujący „połączone” nadleśnictwa Spychowo i Strzałowo.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54