Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Sygnał Czytelnika: Szczepionka „krocząca” w terminach


79-letni Leon Purzycki z Orzyn wciąż czeka na szczepionkę przeciwko covid 19. - Termin zmieniano mi już trzy razy, podobnie jak i miejsce – żali się. - Nie bardzo rozumiem, co się dzieje, skoro szczepi się już nawet 40-latków. Dlaczego ja wciąż jestem pomijany?Do naszej redakcji zwrócił się z prośbą o interwencję 79-letni Leon Purzycki, mieszkaniec Orzyn.

 

- Na szczepienie zapisałem się już pierwszego dnia, gdy mój rocznik mógł to zrobić – opowiada pan Leon. - Niestety, wciąż czekam na szczepienie.

 

Z komunikatów smsowych, które panu Leonowi nadsyła serwis e-zdrowie wynika, że pierwsze „zaproszenie” na szczepienie, nadesłane z tygodniowym wyprzedzeniem, mówiło o dacie 26 marca. Następny sms pan Leon otrzymał 22 marca, a w nim zmianę terminu szczepienia na 6 kwietnia...

- Po kolejnych kilku dniach znów otrzymałem sms, tym razem z informacją, że mam się na szczepienie zgłosić 16 kwietnia – mówi. - Tym razem mam się zgłosić w punkcie szczepień w Pasymiu przy ul. Pocztowej, a we wcześniejszych smsach wskazywano mi Szczytno, punkt przy ul. Nauczycielskiej. Do 16 kwietnia jest jednak daleko i boję się, że za chwilę otrzymam kolejnego smsa ze zmianą daty. Najgorsza jest właśnie ta niepewność, bo człowiek nic nie może zaplanować. A nie ukrywam, że liczyłem, iż szczepionka pozwoli mi wrócić do normalności. Nie bardzo rozumiem też to, że szczepieni są już nawet 40-latkowie, a ja wciąż czekam. Chyba jest tu coś nie tak? I z tego, co wiem, nie jestem jedynym takim przypadkiem, bo podobny problem ma moja sąsiadka.


Reklama

Pan Leon radził się w tej sprawie miejscowego lekarza POZ, ale on jedynie rozkładał ręce.

 

- Twierdził, że zapisy na szczepienia są poza nim – mówi pan Leon. - Że nie ma na to wpływu.

 

Sprawy nie potrafi też wytłumaczyć Magdalena Mil, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

- Nie przyjmujemy zgłoszeń na szczepienia, nie koordynujemy ich – tłumaczyła i odesłała nas do CeZ Centrum e-Zdrowia, bo to oni mają zajmować się koordynowaniem szczepień.

Mailowo przedstawiliśmy sprawę pana Leona tej instytucji. Po kilkunastu minutach do naszej redakcji oddzwoniła pani z sekretariatu CeZ.

- Przyznam, że jest to dość dziwna sprawa tym bardziej, że raz pan Leon miał być szczepiony w Szczytnie, a teraz w Pasymiu i trudno mi ją wytłumaczyć – mówiła, nie chciała się jednak przedstawić. - Być może to efekt awarii systemów informatycznych, do której niedawno doszło. Najlepiej byłoby, aby pan Leon opisał swoją sprawę mailowo i wysłał wiadomość na adres gabinet-pomoc@cez.gov.pl wówczas jego zażaleniem zajmą się specjaliści i wyjaśnią skąd wzięło się to zamieszanie – usłyszeliśmy.

Reklama

Ostatecznie pan Leon został zaszczepiony. - I zapewne jest to efekt interwencji waszej redakcji - zadzwonił do nas rozradowany. - Bardzo dziękuję za pomoc.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43