Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Świąteczne światła i Energa pomogły 9 rodzinom


Są to nagrody naszych mieszkańców, dla naszych mieszkańców – tak podsumował akcję „Świeć się z Energą” Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - To dzięki głosom mieszkańców Szczytna nasze miasto stało się świetlną stolicą Warmii i Mazur i drugim najpiękniejszym miastem w Polsce. To dzięki nim do 9 potrzebujących rodzin ze Szczytna trafił dziś sprzęt AGD wart 10 tys. zł.We wtorek, 16 marca, w hali Wagnera, odbyło się przekazanie sprzętu AGD o wartości 10 tys złotych, które Szczytno wywalczyło w plebiscycie „Świeć się z Energą” zajmując 1 miejsce w województwie warmińsko–mazurskim, jednocześnie zdobywając tytuł Świetlnej Stolicy Warmii i Mazur. W drugim, ogólnopolskim etapie tego plebiscytu zajęliśmy 2 miejsce.


Reklama

 

Podczas wydarzenia obecny był Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna, odebrał z rąk przedstawiciela Grupy Energa, Jarosława Kozłowskiego symboliczny czek z wygraną.

 

- Jest to niesamowity sukces Szczytna, bo patrzyliśmy z niedowierzaniem, jak przegania dużo większe miasta od siebie – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator Grupy Energa. - Naprawdę niewiele brakowało, a nagroda główna też trafiłaby do Szczytna. Widać, że mieszkańcy oraz przyjaciele miasta zrobili wszystko, aby ten konkurs rozstrzygnąć na swoją korzyść.

 

W nagrodę grupa Energa przekazała naszemu miasto 10 tys. zł na zakup sprzętu AGD dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Sprzęt trafi do 9 rodzin ze Szczytna wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie. AGD to: po dwie sztuki lodówek, zmywarek, pralek, czajników, mikrofalówek oraz kuchenek. Natomiast bakteriobójcza lampa UV trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie.

Reklama

 

W 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości, a internauci oddali łącznie ponad 84 tys. głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Łączna wartość pomocy przekazanej przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła już 1 mln 200 tys. zł.

 

- Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za udział i zaangażowanie w plebiscycie – mówi naczelnik wydziału promocji Katarzyna Furczak.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama