Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Świąteczne światła i Energa pomogły 9 rodzinom


Są to nagrody naszych mieszkańców, dla naszych mieszkańców – tak podsumował akcję „Świeć się z Energą” Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - To dzięki głosom mieszkańców Szczytna nasze miasto stało się świetlną stolicą Warmii i Mazur i drugim najpiękniejszym miastem w Polsce. To dzięki nim do 9 potrzebujących rodzin ze Szczytna trafił dziś sprzęt AGD wart 10 tys. zł.We wtorek, 16 marca, w hali Wagnera, odbyło się przekazanie sprzętu AGD o wartości 10 tys. złotych, które Szczytno wywalczyło w plebiscycie „Świeć się z Energą” zajmując 1 miejsce w województwie warmińsko–mazurskim, jednocześnie zdobywając tytuł Świetlnej Stolicy Warmii i Mazur. W drugim, ogólnopolskim etapie tego plebiscytu zajęliśmy 2 miejsce.


Reklama

 

Podczas wydarzenia obecny był Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna, odebrał z rąk przedstawiciela Grupy Energa, Jarosława Kozłowskiego symboliczny czek z wygraną.

 

- Jest to niesamowity sukces Szczytna, bo patrzyliśmy z niedowierzaniem, jak przegania dużo większe miasta od siebie – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator Grupy Energa. - Naprawdę niewiele brakowało, a nagroda główna też trafiłaby do Szczytna. Widać, że mieszkańcy oraz przyjaciele miasta zrobili wszystko, aby ten konkurs rozstrzygnąć na swoją korzyść.

 

W nagrodę grupa Energa przekazała naszemu miasto 10 tys. zł na zakup sprzętu AGD dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Sprzęt trafi do 9 rodzin ze Szczytna wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie. AGD to: po dwie sztuki lodówek, zmywarek, pralek, czajników, mikrofalówek oraz kuchenek. Natomiast bakteriobójcza lampa UV trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie.

Reklama

 

W 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości, a internauci oddali łącznie ponad 84 tys. głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Łączna wartość pomocy przekazanej przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła już 1 mln 200 tys. zł.

 

- Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za udział i zaangażowanie w plebiscycie – mówi naczelnik wydziału promocji Katarzyna Furczak.Komentarze do artykułu

Teodor.

Dla pijanej Tereski burmistrz podarował pralkę i kuchenkę... A miało być dla potrzebujących!

ZenekM

Dobrze,że są maseczki to nie widac ze do znajomych Mańkowskiego trafią

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43