Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Świąteczne światła i Energa pomogły 9 rodzinom


Są to nagrody naszych mieszkańców, dla naszych mieszkańców – tak podsumował akcję „Świeć się z Energą” Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - To dzięki głosom mieszkańców Szczytna nasze miasto stało się świetlną stolicą Warmii i Mazur i drugim najpiękniejszym miastem w Polsce. To dzięki nim do 9 potrzebujących rodzin ze Szczytna trafił dziś sprzęt AGD wart 10 tys. zł.We wtorek, 16 marca, w hali Wagnera, odbyło się przekazanie sprzętu AGD o wartości 10 tys. złotych, które Szczytno wywalczyło w plebiscycie „Świeć się z Energą” zajmując 1 miejsce w województwie warmińsko–mazurskim, jednocześnie zdobywając tytuł Świetlnej Stolicy Warmii i Mazur. W drugim, ogólnopolskim etapie tego plebiscytu zajęliśmy 2 miejsce.


Reklama

 

Podczas wydarzenia obecny był Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna, odebrał z rąk przedstawiciela Grupy Energa, Jarosława Kozłowskiego symboliczny czek z wygraną.

 

- Jest to niesamowity sukces Szczytna, bo patrzyliśmy z niedowierzaniem, jak przegania dużo większe miasta od siebie – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator Grupy Energa. - Naprawdę niewiele brakowało, a nagroda główna też trafiłaby do Szczytna. Widać, że mieszkańcy oraz przyjaciele miasta zrobili wszystko, aby ten konkurs rozstrzygnąć na swoją korzyść.

 

W nagrodę grupa Energa przekazała naszemu miasto 10 tys. zł na zakup sprzętu AGD dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Sprzęt trafi do 9 rodzin ze Szczytna wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczytnie. AGD to: po dwie sztuki lodówek, zmywarek, pralek, czajników, mikrofalówek oraz kuchenek. Natomiast bakteriobójcza lampa UV trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie.

Reklama

 

W 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości, a internauci oddali łącznie ponad 84 tys. głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Łączna wartość pomocy przekazanej przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła już 1 mln 200 tys. zł.

 

- Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za udział i zaangażowanie w plebiscycie – mówi naczelnik wydziału promocji Katarzyna Furczak.Komentarze do artykułu

Teodor.

Dla pijanej Tereski burmistrz podarował pralkę i kuchenkę... A miało być dla potrzebujących!

ZenekM

Dobrze,że są maseczki to nie widac ze do znajomych Mańkowskiego trafią

Napisz

Reklama


Komentarze