Wtorek, 26 Październik
Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora -

Reklama


Reklama

Sukces uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie


Napisali do nas: Powrót do szkoły nie zawsze bywa radosny dla uczniów, ale dla uczestników projektu "Tradycyjny Sad"- uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie był pozytywnym zaskoczeniem. W zorganizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, w ramach prozdrowotnego programu „Aktywnie po zdrowie”, ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, projekt naszej szkoły pt. "Czereśniowe Skarby Jędrzeja" zajął 1 miejsce w województwie i 7 w kraju.Głównym celem projektu było poznanie sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie minisadu. Na terenie szkoły posadzono dwie tradycyjne odmiany czereśni: hedelfińską i buttnera czerwoną oraz rośliny towarzyszące. W ramach projektu nawiązano również współpracę z doświadczonym sadownikiem Jerzym Wiszowatym z Julianowa w gminie Dźwierzuty. 17 czerwca grupa młodzieży wraz z opiekunami odwiedziła sad pana Jerzego. Uczestnicy projektu zobaczyli na żywo, jak pielęgnuje się drzewa i jak to wpływa na ich owocowanie.

 


Reklama

Dużą część wiedzy teoretycznej młodzież zdobyła z książek o sadownictwie, wydanych w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, udostępnionych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dźwierzutach.

 

Po drodze młodzież odwiedziła również zespół Wrzosy z GOK, który koncertował w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dźwierzutach i wspólnie zaśpiewała z zespołem i podopiecznymi piosenki o wiśniowym, promując jednocześnie swoją akcję edukacyjną. Te wszystkie działania młodzieży i ich opiekunów wpłynęły na wysoką klasyfikację projektu na ponad 100 zgłoszonych. Jest to niewątpliwie duży sukces prowadzących projekt, jak i osób wspomagających.

Reklama

 

Opiekunami Zespołu "Czereśniowe Skarby Jędrzeja" są Ewa Betlejewska oraz Aneta Soliwoda. Zakończenie projektu z wręczeniem dyplomów i podziękowań odbędzie się w listopadzie 2021 r. po zakończeniu trzeciego, nieobowiązkowego etapu.

 

Ewa BetlejewskaKomentarze do artykułu

Szczytno

W centrum miasta zrobiono sąd?

Obserwator

Ja tu nie widzę sukcesu , chyba już nie macie o czym pisać

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mercedes "wślizgnął się" pod pociąg w Płozach
  Zakwalifikowano jak kolizję, a zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym. Ciekawe.

  hm


  2021-10-25 09:00:11
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Mol jak jesteś taki mądry to dlaczego Ty nie zostaniesz ratownikiem medycznym, pielędniarką czy lekarzem. Skoro to taki dochodowy i prosty fach. Taki jesteś mądry, ale jak bieda to oczekujesz pomocy od ratownika medycznego, pielęgniarki czy lekarza. Także szanuj medyka swego bo za chwilę możesz nie mieć żadnego.

  Wszyscy mądrzy


  2021-10-24 02:17:16
 • Lipowiec 48 - najlepszy edukacyjny adres w powiecie (zdjęcia)
  Panie Wojcie to jeszcze jakiś autobus w Szczytno Lemany Stare Kuejkuty Marksewo bo nie ma czym dojechać do pracy......

  Adam


  2021-10-23 23:39:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Drogi Mikołaju. W tym roku byłam grzeczna, czasami zdarzało mi się zbłądzić i byłam mniej grzeczna ale za to ładnie chodzę do przedszkola i pilnie się uczę .. Pos choinka chciałabym znaleźć Lalkę w zestawie z koniem- Dużo pieniążków Kuchenkę do zabawę z dodatkami o to wszystko z całego serduszka proszę ❤️

  Zosia ????


  2021-10-23 21:44:51
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Cytuję:\"za zgodą burmistrz Cezarego Łachmańskiego śmieci zostały wywiezione i zutylizowane na koszt gminy\". Zrozumiałem, że poniesione koszty opłacono z naszych podatków- jeżeli tak to na jakiej podstawie Pan Burmistrz podjął taką decyzję? Czy konsultowano ten fakt ze społeczeństwem ? Czy Radni wyrazili na to zgodę?

  dr


  2021-10-23 19:39:31
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  A na terenie gminy Pasym kilka nielegalnych wysypisk śmieci , może czas posprzątać najpierw w swojej gminie panie burmistrzu Pasymia.

  Wydawać pieniądze na czyjeś śmieć a w swojej gminie ........


  2021-10-23 18:49:16
 • Mercedes "wślizgnął się" pod pociąg w Płozach
  Za spowodowane zagrożenia w ruchu lądowym kara od 6 miesięcy do 8 lat.

  cojak


  2021-10-23 18:31:32
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Bystrzu czy Bystrzy?

  Ano


  2021-10-23 13:59:03
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Ale żenująca telenowela robi się w tej gazecie z odwołania Siudaka. Nareszcie radni dojrzeli i zdjęli go z eksponowanego stołka a on robi z siebie męczennika. Nie rozumiem czego on tak żałuje? Sam wie że do prowadzenia obrad się nie nadawał. Chyba tylko dla tych sławnych \"delegacji\" się trzymał tego stołka. Ale przecież w czasie pandemii i tak nie mogli z Mańkowskim wyjeżdżać w \"delegacje\".

  Widz


  2021-10-23 00:12:34
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  Do XXX. słuchaj młocie, jak nie masz żadnej medycznej wiedzy na temat skuteczności szczepionek, to nie wypisuj bzdur na ich temat, gdyż jesteś w tym temacie zielony jak trawa w maju. Gdyż to co napisałeś na ten temat, to jest czysty idiotyzm, czytając te brednie dawno się tak nie uśmiałem. Chłopie, włącz myślenie, nie czytaj i nie słuchaj takich bzdur bo źle na ty wyjdziesz.

  ??????


  2021-10-22 21:57:07

Reklama