Wtorek, 26 Październik
Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora -

Reklama


Reklama

Stypendia tylko dla uczniów z gminnych szkół, nawet 1500 zł


Gmina Szczytno zmieniła regulamin przyznawania stypendiów uczniom za osiągnięcia naukowe, sportowe i kulturalne. Teraz najwyższe stypendium może wynieść nawet 1500 zł.



- Nowy regulamin przyznawania nagród wójta wprowadza dwie podstawowe zmiany – wyjaśnia Ewa Zawrotna, zastępca wójta gminy Szczytno. - Stypendium będzie przyznawane raz do roku, po zakończeniu całego roku szkolnego oraz będą mogli je otrzymać wyłącznie ci młodzi mieszkańcy gminy Szczytno, którzy uczą się w naszych szkołach. Ta ostatnia zmiana to efekt postępowania prokuratorskiego, które zakwestionowało zapis w poprzednim regulaminie, według którego stypendium mogli otrzymywać również uczniowie z terenu naszej gminy, uczący się w placówkach innych niż gminne, czyli na przykład w szkołach miejskich w Szczytnie. Przy końcu roku szkolnego, który właśnie się rozpoczyna, oni nagród nie otrzymają. No, chyba że wybiorą szkoły gminne.


Reklama

 

Nowy regulamin ustala też wysokość stypendium w zależności od średniej ocen za rok szkolny:

600 zł dla uczniów, którzy będą mogli pochwalić się średnią ocen od 5,40 do 5,59;

800 zł – 5,60-5,79;

1000 zł – 5,80-5,99;

1200 zł – 6,00;

Reklama

1500 zł – nagrody w dziedzinach sport i kultura.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • GRUBER FINANSE : - Kredyt może być prosty (sprawdź)
    Dzień dobry, a kim jest ta Pani druga z prawej? Bardzo atrakcyjna. Wolna?

    Facet


    2021-10-26 15:45:14
  • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
    a czemu mam niby przestać?...skoro goebbelsowska propaganda wciąż przymusza do dobrowolnego przyjęcia trucizny, za którą nikt odpowiedzialności nie chce wziąć, to zadaniem każdego normalnego człowieka, jest przekazywanie zwykłej prawdy i ostrzeganie przed śmiertelnym niebezpieczeństwem ...Dla mnie każde życie jest cenne, nawet takich dzbanów jak Szczepany...a to, że są oni głupi i nie potrafią kierować swoim życiem zawierzając je zbrodniarzom, nie upoważnia nikogo, do ich okaleczania...i zabijania.

    XXX


    2021-10-26 14:32:07
  • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
    Już chyba napisałeś wszystko. Kto chciał to przeczytał i starczy. Daruj nam już i odpuść te mądrości. Każdy ma swój rozum lub go nie ma. Ciebie już poznaliśmy - dziękujemy.

    do XXX


    2021-10-26 13:23:26
  • Polski Ład „wybuduje” Zespół Poradni Specjalistycznych
    Polski Ład \" wybuduje\", czy podatnicy wybudują? A kto sfinansuje lekarzy i personel do tych specjalistycznych gabinetów?

    xxxx


    2021-10-26 10:56:52
  • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
    do znaków zapytania...naprawdę jesteś taki tępy, że nie potrafisz głupiej ulotki przeczytać ze zrozumieniem?....naprawdę jesteś taki ograniczony, że nie rozumiesz czym jest WARUNKOWE DOPUSZCZENIE DO OBROTU?.... naprawdę masz tak zabity propagandą czerep, że nie widzisz, iż zaczynają segregować ludzi jak śmieci.... jak przed wybuchem IIWŚ????...nie dziwota, że potrafisz się tylko śmiać.

    XXX


    2021-10-26 09:24:22
  • Polski Ład „wybuduje” Zespół Poradni Specjalistycznych
    Uff, to wreszcie niektóre poradnie wyjdą z tej zapchanej chyba dzień w dzień i na dodatek przechodniej korytarzo-piwnicy. ..

    ika


    2021-10-25 20:27:29
  • Polski Ład „wybuduje” Zespół Poradni Specjalistycznych
    Może poczekać aż kasa wpłynie z tymi obietnicami. Mam wrażenie, po kontakcie z funkcjonowaniem szpitala, że wizyt kontrolnych, naprawczych, doradczych oraz ewaluacyjnych od dłuższego czasu nie było. Pracownicy nawet nie kryją krytyki. Tylko pacjent cieszy się, że wizyta była dziś a nie jutro bo mogło być przecież gorzej.......

    Tor


    2021-10-25 19:27:01
  • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
    Marek szczepionki mają skuteczność, w zależności od firmy od 50 do 94%, ale na odmiany covid, które były w czasie ich wprowadzenia na rynek. Teraz skuteczność na nowe odmiany covidu jest niższa, natomiast w ponad 90% chronią przed ciężkim przebiegiem i zgonem, a to ważniejsze od samego zachorowania. Pozdrawiam

    Arek


    2021-10-25 18:39:36
  • Polski Ład „wybuduje” Zespół Poradni Specjalistycznych
    Ciekawe czy będą tak spać jak na nocnych dyżurach ? Budzisz jesteś wrogiem, oni muszą wstać rano do pracy :)

    xxxx


    2021-10-25 17:52:02
  • Polski Ład „wybuduje” Zespół Poradni Specjalistycznych
    I co z tych poradni, jak po kolejnym rozporządzeniu nie wpuścicie do nich potrzebujących pomocy ludzi, skazując tym samym na śmierć???...miną dziesięciolecia, zanim społeczeństwo odzyska zaufanie do tzw \"służby śmierci\". Lepiej zainwestować te pieniądze w zakłady pracy albo pomóc prywatnym lekarzom, bo tylko do nich będę już chodził.

    XXX


    2021-10-25 17:45:48