Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Strażacy z bojową „renówką”


W poniedziałek do strażaków z OSP Gawrzyjałki trafił średni wóz gaśniczy marki Renault. Auto strażakom kupiła gmina. Kosztowało ono 195 tys. zł. Ciekawostką jest fakt, że samochód jest tak duży, że nie zmieścił się w remizie. - Musieliśmy pobudować nowy garaż – mówi z uśmiechem wójt gminy Sławomir Wojciechowski. - Kosztowało nas to dodatkowe 65 tys. zł. Ale na bezpieczeństwie mieszkańców nie będziemy oszczędzać.



Garaż wybudowano w... trzy tygodnie. W poniedziałek, 30 listopada zaparkował w nim nowy wóz bojowy.

 

- Jest to auto używane, ale w naprawdę znakomitym stanie i solidnie wyposażone – mówi Sławomir Pac, prezes OSP Gawrzyjałki. - W tej chwili dysponujemy dwoma samochodami i chyba tak zostanie. Nasze stare iveco ma swoje lata, ale jest sprawne i wciąż bierze udział w akcjach.

 


Reklama

Jednostka OSP Gawrzyjałki liczy 34 druhów, z czego 12 ma uprawniania do uczestniczenia w akcjach bojowych. Przy jednostce działa też drużyna młodzieżowa. Rocznie jednostka odnotowuje około 20 wyjazdów.

Reklama

 

- Ostatnio coraz częściej jesteśmy dysponowani do działań, bo jesteśmy mobilną i sprawną jednostką – mówi z dumą prezes Pac. - Nasze możliwości bojowe podniesie z pewnością nasz nowy nabytek. Mamy też dobre wyposażenie. Trzeba to powiedzieć wprost, wójt solidnie dba o jednostkę z Gawrzyjałek – dodaje prezes.

 

Ale jak się okazuje nie tylko o OSP Gawrzyjałki. Nowe auta trafiły też między innymi do Olszyn, czy do Trelkowa.

 

- Uroczystych przekazań pewnie nie będzie, ale jakieś skromne poświęcenie zrobimy – zapowiada wójt Wojciechowski.



Komentarze do artykułu

Tomasz

20 wyjazdów rocznie?

Jan

Widać że chłopaki w dobrej formie :-)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

    Mariola


    2021-05-14 10:06:41
  • Eksperymentują na Bartnikach
    Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

    WSK


    2021-05-14 08:51:32
  • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
    Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

    Mieszkaniec


    2021-05-13 18:08:20
  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

    Katarzyna Sieklucka


    2021-05-13 16:16:29
  • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
    Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

    WSK


    2021-05-13 14:56:13
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

    Do Społecznika


    2021-05-13 13:31:03
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

    Adalbert


    2021-05-13 10:15:40
  • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
    Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

    Anna


    2021-05-12 21:59:33
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

    Społecznik


    2021-05-12 21:55:17
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

    KTOŚ


    2021-05-12 21:06:52