Reklama


Reklama

Strażacy skorzystali z Funduszu Sprawiedliwości


Praktycznie każda z jednostek OSP w gminach Rozogi i Dźwierzuty została obdarowana sprzętem, przydatnym podczas różnych akcji ratowniczych.



Były to. m.in. defibrylatory, agregaty prądotwórcze, parawany do osłony miejsca wypadku i ofiar, przenośne zestawy oświetleniowe itp. Wartość dodatkowego wyposażenia w skali gmin sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

 

W przypadku gminy Dźwierzuty, podczas uroczystego przekazywania sprzętu, do OSP Nowe Kiejkuty przekazany został również zestaw narzędzi hydraulicznych zakupiony przy współfinansowaniu z budżetów gminnego i wojewódzkiego, a OSP Dźwierzuty i OSP Miętkie otrzymały również nasobne motorole, zakupione w ramach dotacji udzielonej z budżetu Powiatu Szczycieńskiego.


Reklama

 

 

 

Fundusz Sprawiedliwości to państwowy fundusz celowy, którego pełna nazwa brzmi: Fundusz Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dotychczas był ukierunkowany wyłącznie na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Dysponent funduszu czyli Minister Sprawiedliwości zmienił jednak przeznaczenie części środków: 100 mln zł trafiło do strażaków. I z tej właśnie zmiany skorzystały również gminy naszego powiatu, a przede wszystkim – jednostki OSP.

Reklama

 



Komentarze do artykułu

stanisław

Kiedyś nie do pomyślenia! PSL wspomagał tylko te które z nimi współpracowały. Dziś w końcu normalne spojrzenie że wspomagać trzeba wszystkich. Ciekawy jednak jestem czy zadziała to także w drugą stronę:)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-08-12 17:24:36

Młodzi strażacy z Szuci w kinie

  • Piątek, 2020-07-10 10:40:17

Strażacy z własnym MAN-em

  • Środa, 2020-06-03 18:36:39

Elewacje remizy z funduszu

  • Niedziela, 2020-05-24 22:03:14

Strażacy z nowym oficerem

Reklama


Komentarze

  • Europejski sukces Stashki (video)
    Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

    cichy fan


    2020-08-14 09:19:56
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

    Akrobatyczny Mateusz


    2020-08-14 08:12:45
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

    Kasia


    2020-08-14 07:38:00
  • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
    Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

    Ewe


    2020-08-14 05:55:01
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

    Szczytnianka 00


    2020-08-13 22:02:14
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

    szczytnianka


    2020-08-13 20:43:30
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

    Do WCpiker


    2020-08-13 19:09:16
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

    Piotr


    2020-08-13 16:53:51
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

    WCpiker


    2020-08-13 12:18:06
  • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
    Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin