Reklama


Reklama

Strażacy skorzystali z Funduszu Sprawiedliwości


Praktycznie każda z jednostek OSP w gminach Rozogi i Dźwierzuty została obdarowana sprzętem, przydatnym podczas różnych akcji ratowniczych.Były to. m.in. defibrylatory, agregaty prądotwórcze, parawany do osłony miejsca wypadku i ofiar, przenośne zestawy oświetleniowe itp. Wartość dodatkowego wyposażenia w skali gmin sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

 

W przypadku gminy Dźwierzuty, podczas uroczystego przekazywania sprzętu, do OSP Nowe Kiejkuty przekazany został również zestaw narzędzi hydraulicznych zakupiony przy współfinansowaniu z budżetów gminnego i wojewódzkiego, a OSP Dźwierzuty i OSP Miętkie otrzymały również nasobne motorole, zakupione w ramach dotacji udzielonej z budżetu Powiatu Szczycieńskiego.


Reklama

 

 

 

Fundusz Sprawiedliwości to państwowy fundusz celowy, którego pełna nazwa brzmi: Fundusz Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dotychczas był ukierunkowany wyłącznie na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Dysponent funduszu czyli Minister Sprawiedliwości zmienił jednak przeznaczenie części środków: 100 mln zł trafiło do strażaków. I z tej właśnie zmiany skorzystały również gminy naszego powiatu, a przede wszystkim – jednostki OSP.

Reklama

 Komentarze do artykułu

stanisław

Kiedyś nie do pomyślenia! PSL wspomagał tylko te które z nimi współpracowały. Dziś w końcu normalne spojrzenie że wspomagać trzeba wszystkich. Ciekawy jednak jestem czy zadziała to także w drugą stronę:)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze