Reklama


Reklama

Strażackie święto z podarunkami... dla innych (zdjęcia)


Strażacy z OSP Faryny wsparli pogotowie ratunkowe w Szczytnie kwotą 6560 zł. Prezent przekazali w dniu swojego święta, czyli 4 maja. Pieniądze mają doposażyć karetki w sprzęt do walki z koronawirusem. - Owszem, to my dziś świętujemy, ale czasami więcej radości przynosi dawanie prezentów niż ich otrzymywanie – mówi Mariusz Drężek, prezes OSP Faryny.Na pomysł zbiórki pieniędzy na rzecz pogotowia ratunkowego w Szczytnie wpadli Dariusz Bors, naczelnik OSP Faryny oraz prezes jednostki Mariusz Drężek.

 

- Dziś medycy z pogotowia są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusemn – mówi druh Drężek. - Wiemy, jaki kawał dobrej roboty wykonują, bo nieraz spotykaliśmy się przy okazji wypadków czy pożarów. Nasz prezent to forma uznania, że dbają o nasze bezpieczeństwo narażając swoje życie.

 

Podzielili się świętem

 

Zbiórka na specjalnym koncie OSP Faryny trwała zaledwie kilkanaście dni i przyniosła 6560 zł. Symboliczny czek strażacy przekazali medykom w poniedziałek, 4 maja.

 

- Jesteśmy w szoku, bo taka inicjatywa ze strony ochotniczych straży pożarnych pojawiła się pierwszy raz w historii – mówi Grzegorz Achremczyk, szef pogotowia ratunkowego w naszym powiecie. - Zarówno strażacy, jak i my każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. I obie „formacje” mają swoje potrzeby. Wyposażenie, środki ochronne... Pieniędzy wciąż jest za mało. A tymczasem strażacy z Faryn potrafili się podzielić zebranymi funduszami. Świetna sprawa. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom. Za otrzymane pieniądze doposażymy nasze karetki w niezbędny sprzęt do walki z koronawirusem.

 


Reklama

Maseczki od stowarzyszenia

 

Tego samego dnia 150 maseczek ochronnych przekazała ratownikom medycznym Dorota Kulas z Klonu, radna gminy.

 

- Maseczki to prezent od stowarzyszenia Aktywni Razem z Kolnu – mówi pani Dorota. - Szyłam je sama i kilka innych pań. Taki bonus, bo oprócz maseczek każdy z członków naszego stowarzyszenia wpłacił też datek na konto zbiórki organizowanej przez OSP Faryny.

 

Darczyńców było bardzo wielu. Firmy, nadleśnictwa, osoby prywatne.

 

- Widać, że każdemu zależy na tym, aby nasi ratownicy medyczni byli jak najlepiej wyposażeni i zabezpieczeni, aby skutecznie nieśli nam pomoc – mówi druh Mariusz Drężek.

 

 

Ksiądz Nurczyk na sygnale

 

Jednostka OSP Faryny istnieje od 1946 roku. Działa w niej około 30 osób, z których 20 czynnie uczestniczy w akcjach ratowniczo-gasniczych. Ostatnio do tej strażackiej drużyny dołączył też miejscowy proboszcz ks. Robert Nurczyk.

 

- Ma wszystkie badania i uprawnienia, i jeździ z nami na akcje – mówi prezes Mariusz Drężek. - Swój chrzest bojowy miał ze cztery tygodnie temu. Uczestniczył w gaszeniu domu w Farynach.

Reklama

 

Jednostka z Faryn rocznie wyjeżdża do około 20 zdarzeń. Dysponuje profesjonalnym sprzętem do ratownictwa drogowego oraz medycznego. Ma średni samochód gaśniczy marki Mercedes.

 

 

 

 

Symboliczny czek wręcza ratownikom medycznym druh Mariusz Drężek, prezes OSP Faryny.

 

 

 

Dorota Kuls przekazuje maseczki Grzegorzowi Achremczykowi z pogotowia ratunkowego w Szczytnie.

 

 

Ksiądz Robert Nurczyk, proboszcz miejscowej parafii w Farynach jeździ do akcji ze strażakami.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04