Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Straż z nowym systemem łączności


Strażacy z powiatu szczycieńskiego wzbogacili się o nowoczesny system łączności radiowej, oparty o technologię z wykorzystaniem internetu Radio Over IP (RoIP). Zamiana podyktowana była problemami.- Od lat mieliśmy problem z łącznością - wspomina kpt. Łukasz Wróblewski ze szczycieńskiej straży. - Na terenie powiatu znajdowało się wiele martwych obszarów, skąd niemożliwe było połączenie się między sobą. W niektórych powiatach poradzono sobie z tym problemem przy pomocy tzw. retransmiterów. Postanowiliśmy się w takie zaopatrzyć. W tegorocznych wydatkach udało się ująć inwestycję wartości blisko 100 tysięcy złotych. - mówi.


Reklama

 

Radiostacje, które mają za zadanie przekazywanie komunikatów dalej, pojawiły się w siedmiu lokalizacjach: w Szczytnie, Dźwierzutach, Wielbarku, Pasymiu, Jedwabnie, Świętajnie oraz w Rozogach. Za realizację odpowiada Adam Gewartowski ze szczycieńskiej firmy X-Art.

 

- Konsola dyspozytorska, która znajduje się w Komendzie Powiatowej PSP w Szczytnie jest serwerem, który internetowo łączy wszystkie lokacje w jedną całość - tłumaczy Adam Gewartowski. - Cały system daje duże możliwości: rozbudowę o kolejne stacje, migrację w system cyfrowy, czy zdalny nadzór.

Reklama

 

Dominik DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze