Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Stowarzyszenia ponownie sprzątały Jezioro Domowe Duże (zdjęcia)


Kilkanaście worków odpadów- butelek szklanych, plastikowych i złomu, kosz na zakupy i trzy telefony komórkowe zebrano podczas piątkowej (14 września) akcji sprzątania Jeziora Domowego. Stowarzyszenia po raz kolejny postanowiły połączyć siły dla wspólnej idei.W akcji uczestniczyły w sumie prawie 30 osób: z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno, Morsy Reset Szczytno i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczytna i Trelkowa. Dodatkowo w akcji wziął udział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sporu w Szczytnie- Krzysztof Mańkowski. Jezioro podobnie jak wiosną sprzątano zarówno z łodzi, a jak też i z lądu i spod wody. Niestety, po raz kolejny członkowie stowarzyszeń mieli co sprzątać. Zebrano bowiem kilkanaście dużych worków odpadów- przede wszystkim szklanych i płatkowych butelek, puszek i złomu.

 

- Co szczególnie nas niepokoi – znaczna część zebranych butelek była potłuczona – mówi Dariusz Hodkowski, prezes Fundacji Autrimpus, który czyścił dno przy szczycieńskim molo. – Wygląda na to, że ludzie specjalnie tłuką butelki i wrzucają je do wody. Przejrzystość wody jest w tym miejscu naprawdę niewielka i trzeba było uważać, aby nie rozciąć sobie skafandra.


 

Nurkowie tego dnia z dna jeziora wyciągnęli także trzy telefony komórkowe, kilka par okularów przeciwsłonecznych, puszki aluminiowe i wózek na zakupy z logo pobliskiego marketu. Wspólne działania podsumowano przy ognisku w bazie wodnej MOS przy ul. Spacerowej.

sem

 

Fot. Archiwum

 

W piątek 14.09.2018 połączone drużyny Morsów, Grupy Ratowniczej Autrimpus, OSP Szczytno i OSP Trelkowo uczestniczyły w posezonowym sprzątaniu nadbrzeża Jeziora Domowego Dużego. Oto krótka fotorelacjaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48