Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Stefcio Zgiep wrócił do domu (zdjęcia)


3-letni Stefcio Zgiep ze Szczytna jest już po operacji serduszka w Stanach Zjednoczonych. Chłopiec czuje się dobrze i wraz z rodziną jest już w domu. O jego życie walczyli mieszkańcy całego powiatu. - Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania życia naszego synka – mówią Marta i Jan Zgiepowie, rodzice 3-latka. Operacja kosztowała ponad milion złotych. Podczas różnego rodzaju zbiórek charytatywnych udało się zebrać ponad 857 tys. zł. Resztę dołożył Narodowy Fundusz Zdrowia.Stefcio 12 września skończył 3 lata. Przez ten czas jego rodzice drżeli o każdy jego oddech. Chłopiec urodził się z bardzo rzadką wadą serca, która bez operacji mogłaby doprowadzić do jego śmierci. Rodzice rozpoczęli rozpaczliwą walkę.

 

Szansą była operacja w klinice w Bostonie. Koszt – ponad milion złotych. Dzięki różnego rodzaju zbiórkom i ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców naszego powiatu, Banku Spółdzielczego w Szczytnie, firm udało się zebrać ponad 857 tys. zł. Brakująca kwotę dołożył Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Trzy dni po trzecich urodzinach Stefcio i jego rodzice wylecieli do Stanów Zjednoczonych. W Bostonie chłopiec przeszedł jeszcze raz szereg badań i konsultacji. 24 września odbyła się, trwająca osiem godzin, operacja serca chłopca.


Reklama

 

- To bardzo skomplikowany zabieg. Upraszczając polegał na zamianie funkcji komór – relacjonuje Jan Zgiep, tata Stefcia. - Takie operacje wykonuje na świecie tylko ta jedna klinika, do której my trafiliśmy. Początkowo miały być dwie operacje, ale doktor prowadzący, po obejrzeniu Stefcia na żywo, zmienił te plany i zadecydował o przeprowadzeniu jednej dużej operacji. Według niego powinno to wystarczyć do końca życia.

 

Po operacji 3-latek spędził w szpitalu jeszcze 12 dni. Badania, kontrole, rehabilitacja. Rodzina Zgiepów wróciła do Polski 25 października.

 

- Stefcio jest już pod opieką polskich lekarzy w Olsztynie i Warszawie – mówi Marta Zgiep. - Wszystko wygląda na to, że wróci do pełnego zdrowia, a my przestaniemy drżeć o każdy jego oddech.

Reklama

 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni i ogromnie zaskoczeni wielkością pomocy, która do nas płynęła często od zupełnie obcych ludzi – mówi pan Jan. - Nie wiem, czy kiedykolwiek spłacimy ten dług, ale bardzo wam wszystkim za to dziękujemy, bo to, że Stefcio żyje, to wasza zasługa.Komentarze do artykułu

Patrycja

Super wiadomość i rodziny błysk w oku widać :-)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama