Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Stefcio Zgiep wrócił do domu (zdjęcia)


3-letni Stefcio Zgiep ze Szczytna jest już po operacji serduszka w Stanach Zjednoczonych. Chłopiec czuje się dobrze i wraz z rodziną jest już w domu. O jego życie walczyli mieszkańcy całego powiatu. - Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania życia naszego synka – mówią Marta i Jan Zgiepowie, rodzice 3-latka. Operacja kosztowała ponad milion złotych. Podczas różnego rodzaju zbiórek charytatywnych udało się zebrać ponad 857 tys. zł. Resztę dołożył Narodowy Fundusz Zdrowia.Stefcio 12 września skończył 3 lata. Przez ten czas jego rodzice drżeli o każdy jego oddech. Chłopiec urodził się z bardzo rzadką wadą serca, która bez operacji mogłaby doprowadzić do jego śmierci. Rodzice rozpoczęli rozpaczliwą walkę.

 

Szansą była operacja w klinice w Bostonie. Koszt – ponad milion złotych. Dzięki różnego rodzaju zbiórkom i ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców naszego powiatu, Banku Spółdzielczego w Szczytnie, firm udało się zebrać ponad 857 tys. zł. Brakująca kwotę dołożył Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Trzy dni po trzecich urodzinach Stefcio i jego rodzice wylecieli do Stanów Zjednoczonych. W Bostonie chłopiec przeszedł jeszcze raz szereg badań i konsultacji. 24 września odbyła się, trwająca osiem godzin, operacja serca chłopca.


Reklama

 

- To bardzo skomplikowany zabieg. Upraszczając polegał na zamianie funkcji komór – relacjonuje Jan Zgiep, tata Stefcia. - Takie operacje wykonuje na świecie tylko ta jedna klinika, do której my trafiliśmy. Początkowo miały być dwie operacje, ale doktor prowadzący, po obejrzeniu Stefcia na żywo, zmienił te plany i zadecydował o przeprowadzeniu jednej dużej operacji. Według niego powinno to wystarczyć do końca życia.

 

Po operacji 3-latek spędził w szpitalu jeszcze 12 dni. Badania, kontrole, rehabilitacja. Rodzina Zgiepów wróciła do Polski 25 października.

 

- Stefcio jest już pod opieką polskich lekarzy w Olsztynie i Warszawie – mówi Marta Zgiep. - Wszystko wygląda na to, że wróci do pełnego zdrowia, a my przestaniemy drżeć o każdy jego oddech.

Reklama

 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni i ogromnie zaskoczeni wielkością pomocy, która do nas płynęła często od zupełnie obcych ludzi – mówi pan Jan. - Nie wiem, czy kiedykolwiek spłacimy ten dług, ale bardzo wam wszystkim za to dziękujemy, bo to, że Stefcio żyje, to wasza zasługa.Komentarze do artykułu

Patrycja

Super wiadomość i rodziny błysk w oku widać :-)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40