Reklama


Reklama

Stefcio Zgiep wrócił do domu (zdjęcia)


3-letni Stefcio Zgiep ze Szczytna jest już po operacji serduszka w Stanach Zjednoczonych. Chłopiec czuje się dobrze i wraz z rodziną jest już w domu. O jego życie walczyli mieszkańcy całego powiatu. - Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uratowania życia naszego synka – mówią Marta i Jan Zgiepowie, rodzice 3-latka. Operacja kosztowała ponad milion złotych. Podczas różnego rodzaju zbiórek charytatywnych udało się zebrać ponad 857 tys. zł. Resztę dołożył Narodowy Fundusz Zdrowia.Stefcio 12 września skończył 3 lata. Przez ten czas jego rodzice drżeli o każdy jego oddech. Chłopiec urodził się z bardzo rzadką wadą serca, która bez operacji mogłaby doprowadzić do jego śmierci. Rodzice rozpoczęli rozpaczliwą walkę.

 

Szansą była operacja w klinice w Bostonie. Koszt – ponad milion złotych. Dzięki różnego rodzaju zbiórkom i ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców naszego powiatu, Banku Spółdzielczego w Szczytnie, firm udało się zebrać ponad 857 tys. zł. Brakująca kwotę dołożył Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Trzy dni po trzecich urodzinach Stefcio i jego rodzice wylecieli do Stanów Zjednoczonych. W Bostonie chłopiec przeszedł jeszcze raz szereg badań i konsultacji. 24 września odbyła się, trwająca osiem godzin, operacja serca chłopca.


Reklama

 

- To bardzo skomplikowany zabieg. Upraszczając polegał na zamianie funkcji komór – relacjonuje Jan Zgiep, tata Stefcia. - Takie operacje wykonuje na świecie tylko ta jedna klinika, do której my trafiliśmy. Początkowo miały być dwie operacje, ale doktor prowadzący, po obejrzeniu Stefcia na żywo, zmienił te plany i zadecydował o przeprowadzeniu jednej dużej operacji. Według niego powinno to wystarczyć do końca życia.

 

Po operacji 3-latek spędził w szpitalu jeszcze 12 dni. Badania, kontrole, rehabilitacja. Rodzina Zgiepów wróciła do Polski 25 października.

 

- Stefcio jest już pod opieką polskich lekarzy w Olsztynie i Warszawie – mówi Marta Zgiep. - Wszystko wygląda na to, że wróci do pełnego zdrowia, a my przestaniemy drżeć o każdy jego oddech.

Reklama

 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni i ogromnie zaskoczeni wielkością pomocy, która do nas płynęła często od zupełnie obcych ludzi – mówi pan Jan. - Nie wiem, czy kiedykolwiek spłacimy ten dług, ale bardzo wam wszystkim za to dziękujemy, bo to, że Stefcio żyje, to wasza zasługa.Komentarze do artykułu

Patrycja

Super wiadomość i rodziny błysk w oku widać :-)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04