Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Staw wydarty zielsku


Mieszkańcy Wilamowa próbują przywrócić świetność położonemu w centrum wsi stawowi. Obiekt został już solidnie oczyszczony. Pozbyto się z niego zalegającego zielska. Ale to dopiero początek prac.Pieniądze na oczyszczenie stawu, który zaczął zarastać pochodziły z funduszu sołeckiego.


Reklama

 

Reklama

- Był to pierwszy etap – mówi Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. - W ubiegłym roku sołectwo przystąpiło do Programu Odnowy Wsi. Zaplanowano szereg kolejnych kroków, między innymi dotyczących zagospodarowania tej przestrzeni. Wnioski miały być składane do urzędu marszałkowskiego, ale w dobie koronawirusa wszystko może być przesunięte. Jesteśmy gotowi na ich składanie i relatywizację, ale teraz to nie od nas zależą dalsze działania.

 

Staw w Wilamowie to wizytówka wsi. Niestety, przed pracami porządkowymi coraz bardziej zarastał i wysychał. Zaczął przypominać bagno. Mieszkańcy Wilamowa od lat prosili władze gminy o pogłębienie obiektu. Być może Program Odnowy Wsi pomoże spełnić te oczekiwania.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama