Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Starostowie w Dźwierzutach wzorem dla całego powiatu


Tegoroczne dożynki w Dźwierzutach miały formalnie większy zasięg, otrzymały bowiem status powiatowych. Można więc uznać, że i starostowie, którzy byli gospodarzami tego wydarzenia, to rolnicy, którzy przodują nie tylko w swojej gminie. Co ciekawe, tym razem nie byli to wyłącznie producenci mleka, mimo że w całym powiecie akurat ten rodzaj produkcji rolnej dominuje. Przybliżmy sylwetki rolników - starostów dożynkowych.Katarzyna Olszak - starościna dożynek powiatowych

 

Jest mieszkanką stolicy gminy. Wraz z mężem Robertem prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 100 ha, które nastawione jest na produkcje roślinną. W uprawach dominują zasiewy pszenicy, pszenżyta, i owsa. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane i dostosowane do prowadzonego kierunku działalności.

Pani Kasia jest osobą skromną, ale i bardzo aktywną. Dla każdego ma miłe słowo, dobrą radę i ciepły uśmiech. Czynnie udziela się w działaniach sołectwa Dźwierzuty – choćby w przygotowaniu stoiska na dożynki, Festiwal Kultury Słowiańskiej i Pruskiej, czy pracach przy upiększaniu miejscowości. Jej największą radością są dorosłe już dzieci: Monika i Magda oraz Damian. Mimo że prowadzenie gospodarstwa rolnego niebagatelnej wielkości jest zajęciem mocno absorbującym pani Katarzyna znajduje jeszcze czas także na realizację swojego hobby, którym są podróże zagraniczne i zwiedzanie świata.


Reklama

 

 

Robert Liniewicz - starosta dożynek powiatowych

 

 

Razem z żoną Aliną od 1994 roku prowadzi 90-hektarowe gospodarstwo rolne w Orzynach. Głównym kierunkiem działalności jest bydło mleczne, którego w tej chwili państwo Liniewiczowie mają 80 sztuk dojnych i 70 sztuk młodzieży. Poziom zaangażowania małżonków w hodowlę określa najwyższa w powiecie szczycieńskim wydajność mleczna, która wynosi 11 tys. litrów rocznie.

W wolnych chwilach pan Robert z małżonką lubią popływać łódką po pobliskim jeziorze i łowić ryby. Jak podkreślają, przy hodowli trudno o dłuższe momenty urlopu, dlatego starają się wykorzystywać każdą wolną chwilę. Lubią i hodują także inne zwierzęta, wśród nich papugi rozelle.

Reklama

Ich dumą są dzieci: Klaudia i Arkadiusz.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00