Reklama


Reklama

Starostowie w Dźwierzutach wzorem dla całego powiatu


Tegoroczne dożynki w Dźwierzutach miały formalnie większy zasięg, otrzymały bowiem status powiatowych. Można więc uznać, że i starostowie, którzy byli gospodarzami tego wydarzenia, to rolnicy, którzy przodują nie tylko w swojej gminie. Co ciekawe, tym razem nie byli to wyłącznie producenci mleka, mimo że w całym powiecie akurat ten rodzaj produkcji rolnej dominuje. Przybliżmy sylwetki rolników - starostów dożynkowych.Katarzyna Olszak - starościna dożynek powiatowych

 

Jest mieszkanką stolicy gminy. Wraz z mężem Robertem prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 100 ha, które nastawione jest na produkcje roślinną. W uprawach dominują zasiewy pszenicy, pszenżyta, i owsa. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane i dostosowane do prowadzonego kierunku działalności.

Pani Kasia jest osobą skromną, ale i bardzo aktywną. Dla każdego ma miłe słowo, dobrą radę i ciepły uśmiech. Czynnie udziela się w działaniach sołectwa Dźwierzuty – choćby w przygotowaniu stoiska na dożynki, Festiwal Kultury Słowiańskiej i Pruskiej, czy pracach przy upiększaniu miejscowości. Jej największą radością są dorosłe już dzieci: Monika i Magda oraz Damian. Mimo że prowadzenie gospodarstwa rolnego niebagatelnej wielkości jest zajęciem mocno absorbującym pani Katarzyna znajduje jeszcze czas także na realizację swojego hobby, którym są podróże zagraniczne i zwiedzanie świata.


Reklama

 

 

Robert Liniewicz - starosta dożynek powiatowych

 

 

Razem z żoną Aliną od 1994 roku prowadzi 90-hektarowe gospodarstwo rolne w Orzynach. Głównym kierunkiem działalności jest bydło mleczne, którego w tej chwili państwo Liniewiczowie mają 80 sztuk dojnych i 70 sztuk młodzieży. Poziom zaangażowania małżonków w hodowlę określa najwyższa w powiecie szczycieńskim wydajność mleczna, która wynosi 11 tys. litrów rocznie.

W wolnych chwilach pan Robert z małżonką lubią popływać łódką po pobliskim jeziorze i łowić ryby. Jak podkreślają, przy hodowli trudno o dłuższe momenty urlopu, dlatego starają się wykorzystywać każdą wolną chwilę. Lubią i hodują także inne zwierzęta, wśród nich papugi rozelle.

Reklama

Ich dumą są dzieci: Klaudia i Arkadiusz.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-09-09 18:44:25

Narodowe Czytanie w Dźwierzutach

 • Niedziela, 2020-08-30 17:10:00

Strategiczne planowanie rozwoju powiatu

 • Poniedziałek, 2020-07-13 11:37:08

Groźnie na drogach powiatu

Reklama


Komentarze

 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Miasto niby na Mazurach. Powinno nastawiać się na turystykę, ale tanich noclegów nie ma. Schronisko ze skromnymi pokojami i niskimi cenami to mus. Powinno być w Szczytnie co najmniej jedno. To wstyd, że miasto pozwoliło na to, że zostało zamknięte.

  Kowal


  2020-09-21 15:03:15
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jedyny fragment oddanej ścieżki, gdzie nie zdjęto torów. Przechodząc z rowerem lub przejeżdżając na rolkach przez jezdnię, w szczelinach może utknąć kółko, człowiek/rower się przewróci, a że wielu kierowców w tym miejscu nie zwalnia - można już się nie podnieść. Powinni zainstalować \"leżących policjantów\" z obu stron. Dziwne, że tego nie zrobili, jakby nie wiedzieli, że w Polsce ograniczeni prędkości są tylko do ozdoby. No, ale poczekamy, prędzej czy później ktoś wpadnie pod samochód i wtedy zwalniacze dla kierowców się pojawią.

  Kowal


  2020-09-21 14:57:25
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  To proste i bez dyskusji, czy trzeba , czy nie trzeba, a może?. Przed otwarciem ścieżki powinno być zabezpieczenie, żeby można było przejść, nie wjechać pod pojazd. Czy rządzący nie widzą jak nie mają swojej zdrowej wyobraźni, że nigdzie w Polsce ani na świecie takiego bubla nie popełniają. Np Polska - Połczyn Zdrój niech tam pojadą i zobaczą jak jest zabezpieczona 40 km ścieżka na całej długości.

  Krys


  2020-09-21 10:21:27
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Wójt podjął bardzo dobrą decyzję... Skoro nie ma wymaganych 3km to po co dowóz, kiedy ja chodziłam tam do szkoły moja droga przekraczała 3km i były Pan wójt nie dał żadnego dowozu, więc to dobra wola... A do Pani ,,Gość\"... Część z dzieci z tej całej rodziny ma bliżej do nowego przystanku... Więc w czym problem. Problem leży w Was matkach... Dzieci same nie rozumieją czemu mamy każą im chodzić na przystanek który znajduje się dalej, skoro zrobili im przystanek bliżej.

  Mieszkanka


  2020-09-21 10:16:46
 • Porachunki, jak w gangsterskim filmie
  Jakiej kradzieży dopuścił się niby 33-latek??

  O co chodz


  2020-09-21 08:45:25