Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Starosta rozdaje medale za szpital


W piątek wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski oraz radny sejmiku wojewódzkiego Henryk Żuchowski otrzymali z rąk starosty szczycieńskiego Jarosława Matłacha pamiątkowe medale i pisemne podziękowania za wkład w rozwój służby zdrowia w powiecie szczycieńskim.- Takich osób, które w dobie pandemii wspomogły naszą placówkę, jest zdecydowanie więcej, ale nie możemy zorganizować jakiejś większej uroczystości, dlatego wyróżnienia wręczamy w sposób indywidualny – tłumaczy starosta. - Wójt Sławomir Wojciechowski przeznaczył 100 tys. zł z budżetu gminy na zakup respiratora z kolei radny Henryk Żuchowski pomógł nam pozyskać pieniądze rządowe: z urzędu wojewódzkiego oraz marszałkowskiego na doposażenie szpitala w walce z covid19. Oddział covidowy to po części jego zasługa.


Reklama

 

Ale darczyńców, sponsorów jest znacznie więcej, nie każdy chce się też ujawniać.

 

- Dlatego do każdego staramy się dotrzeć indywidualnie i bez fanfar podziękować za pomoc – dodaje starosta Matłach. - Bo naprawdę jest to pomoc ogromna, dzięki niej szpital w Szczytnie wyrósł na jedną z ważniejszych placówek w regionie w walce z koronawirusem.

Reklama

 

W minionym roku, ale i po części też już w tym, popłynęło wsparcie (i to ekonomiczne, i to rzeczowe) o łącznej wartości ponad 2 mln zł.Komentarze do artykułu

Seneka

Śmieszek, biedny czlowieku

dr

Chyba ta szczepionka źle podziałała Panie Starosto.

Śmieszek

Chłopaki po prostu na medal! O rany, jakie to żenujące. Czy wy, panowie, myślicie, że naród to już zgłupiał do imentu? Wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd.

kom

A międzynarodówkę odśpiewali?

smutny

Zaraz cały szpital zamkną, zrobią covidowy. A my mieszkańcy do piachu. Dziękujemy p. Żuchowskiemu i pozostałym. Sukces godny odznaczeń.

Taki sobie czytelnik

Litości?! Nie ma litości! Bezlitosny lans jednak - tak! Brak wyczucia - jak najbardziej. Symptom braku rozumu - widoczny gołymi oczami. Do szpitala z nimi!

mieszkaniec

A może tak zadbać o poziom usług medycznych w tym szpitalu i dopiero medale rozdawać. Wstydu goście nie macie. Trochę muru i już sukces. Żałosne, brak słów.

szary obywatel

Litości! Walka z wirusem trwa w najlepsze, a oni już medale wręczają! O tempora, o mores!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43